PDA

View Full Version : سوال: سرور مجازی یا اختصاصی؟

mohammad.rk
دوشنبه 21 بهمن 1392, 08:22 صبح
سلام
ما ماهانه بین 8 تا 15 سایت طراحی می کنیم و الان قصد داریم سایت های جدیدمون رو در هاست اشتراکی قرار ندیم.
با این تعداد وب سایت به نظر شما سرور مجازی برای ما مناسب هست یا سرور اشتراکی؟
مثلاً یک سرور مجازی با 80 گیگ هارد، 2 گیگ رم و 4 ترابایت ترافیک و 1 هسته سی پی یو مناسب هستش
و یا یک سرور اختصاصی با 16 گیگ رم ، 2 ترابایت هارد ، 100 مگابایت پورت شبکه و سی پی یو Quac Core 2.66Ghz با 4 هسته مناسب هستش

=======================
سوال دوم اینکه ما از SQL Server استفاده می کنیم. اگر سرور مجازی یا اختصاصی تهیه کنیم طبیعتاً باید SQL Server را خودمان در سرور نصب کنیم. آیا نصب SQL Server کرک شده مشکلی ایجاد می کند؟ آیا نصب نسخه Express Edition یا Local Edition از نرم افزار SQL Server می تونه پاسخگو باشه؟

ممننون می شم راهنمایی بفرمایید.

-orman-
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:38 عصر
سلام و درود

سرور مجازی از نظر من مناسب حال شما نخواهد بود چون تمام منابع اشتراکی هستن و باعث بوجود امدن مشکل در هاست ها میشه و اینکه ماهانه باید هزینه زیادی پرداخت کنید . اما سرور اختصاصی یکبار هزینه سرور رو میدید و خیالتون راحته فقط ماهی 150 الی 200 ت میدید برای دیتا سنتر دگه نگران هیچیم نیستی و امنیت و قطعیم نخواهی داشت.
پس جواب اولتون سرور اختصاصی بهتره.
----------------------------------------------
متاسفانه اطلاعی از سوال دوم شما ندارم اما تا جایی که بنده خبر دارم همه اینا به دیتا سنتر مربوط میشه لایسنس ها و همه چی رو خودشون بیشتر وقتها در اختیار مشتریان میذارن با کمترین قیمت.

s.a.s.a.n
چهارشنبه 23 بهمن 1392, 12:53 عصر
سلام و درود

سرور مجازی از نظر من مناسب حال شما نخواهد بود چون تمام منابع اشتراکی هستن و باعث بوجود امدن مشکل در هاست ها میشه و اینکه ماهانه باید هزینه زیادی پرداخت کنید . اما سرور اختصاصی یکبار هزینه سرور رو میدید و خیالتون راحته فقط ماهی 150 الی 200 ت میدید برای دیتا سنتر دگه نگران هیچیم نیستی و امنیت و قطعیم نخواهی داشت.
پس جواب اولتون سرور اختصاصی بهتره.
متاسفانه اطلاعی از سوال دوم شما ندارم اما تا جایی که بنده خبر دارم همه اینا به دیتا سنتر مربوط میشه لایسنس ها و همه چی رو خودشون بیشتر وقتها در اختیار مشتریان میذارن با کمترین قیمت.

اگه میشه به سوال منم جواب بدین ، هرچندمیدونم مبتدیه :
من اگر بخوام سیستم خودم رو به عنوان سرور استفاده کنم باید مثلا باید سرور ویندوز و یه کنترل پنل و برنامه های لازم رو روش نصب کنم . ولی سوالم اینه ویندوزی که الان روی سیستم نصب هست و کار میکنه میشه همون سرور ویندوز یا سرور ویندوز یه برنامه جداس که باید نصب بشه ؟

-orman-
جمعه 25 بهمن 1392, 13:19 عصر
واقعیتش رو بخواید من اطلاعاتم دیگه در مورد سوال شما زیاد نیست اما چیزی که میدونم و مطالعه کردم اینه که :

ویندوز سرور با ویندوز معمولی فرق میکنه شما الان یه سرور مجازی تهیه کنید متوجه میشی از 2003 گرفته تا بیا کمی بالاتر اینا مخصوص سرور هستن.

اگر پاسخ تکمیل تری دوستان دارن لطفا بگن تا منم بیشتر بدونم.