PDA

View Full Version : دریافت sms از طریق وب سرویس با asp.net

lvlina_r
دوشنبه 21 بهمن 1392, 11:55 صبح
سلام دوستان
من یک وب سرویس پیامک خریداری کردم، و می خواهم در پروژه ی تحت وب خود استفاده کنم، روند کار من به این صورت است که باید به محض دریافت پیامک تغییراتی در دیتابیس انجام دهم...، متاسفانه شرکت مربوطه اصلا پشتیبانی نمی کند، ممنون می شوم اگر کسی تا کنون چنین کاری کرده من را راهنمایی کند.
تنها چیزی که شرکت به من داده یک فایل پی دی اف هست
http://www.persianhelp.com/makedownl...adfile-70-.htm

kamranetemadi
دوشنبه 21 بهمن 1392, 12:33 عصر
لینکی که دادید مشکل داره :)
حالا pdf مربوط به چی هست؟

lvlina_r
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:16 عصر
اینجا آپلودش کردم
http://up-is.ir/do.php?filename=1392024694791.pdf

kamranetemadi
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:27 عصر
پی دی اف روش استفاده از وبسرویسشون رو گفته
حتمای جایی هست که آدرس آدرس وبسرویسش رو هم نوشته باشه
صفحه ای با پسوند asmx

مراحلی که داخل pdf گفته دنبال کنید
همین...

lvlina_r
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:29 عصر
من ارسال اس ام اس را را پیاده کردم و مشکلی ندارم، واسه دریافت پیامک مشکل دارم، می خواهم هر موقع یک اس ام اس را دریافت کردم نتیجه را سریع در دیتابیس سایت ذخیره کنه!!

mohsen_1687
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:35 عصر
من pdf رو دیدم این اصلا دریافت نداره !!!

kamranetemadi
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:51 عصر
وبسرویس دریافت هم در اختیارتون قرار دادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن برای دریافت هم باید از توابع وبسرویس استفاده کنید
و هر زمان که شما درخواست رو ارسال کنید میتونید پیامک هایی که برای شما ارسال شده بدست بیارید
اینطور نیست که هر پیامکی که برای شما ارسال بشه فورا در درتابیس شما ذخیره بشه!!!

lvlina_r
دوشنبه 21 بهمن 1392, 14:21 عصر
من قبلش ازشون پرسیدم، گفتند امکانش هست، ولی الان متاسفانه دیگه رسیدگی نمی کنند، مطمینم می شه!!
اینم تو سوالات متداول پیدا کردم ، ولی بلد نیستم کجا این کد ها را بنویسم

برای دریافت از طریق وب سرویس می توانید از تابع SMS_GET در مجموعه توابع API استفاده نمائید.که مثل سایر توابع باید در برنامه خود فراخوانی کنید.

این تابع سه پارامتر username,password,method را دارد. که username همان نام کاربری وب سرویس وpassword همان کلمه عبور وب سرویس است. پارامتر method را باید با یکی از مقادیر 1 یا 2 مقدار دهی نمائید.
method=1 تعداد پیام های خوانده نشده در پنل را اعلام می کند.
method=2 متن و شماره موبایل فرستنده و تاریخ پیام های خوانده نشده در پنل را نمایش خواهد داد. که این پارامترها با علامت ‍‍‍~از هم جدا شده اند
اگر بنا به دلایلی نتوانید از این تابع برای دریافت استفاده نمائید می توانیدبا استفاده از روش انتقال ترافیک(traffic relay) پیام ها را دریافت نمائید.
در این روش باید فیلد آدرس پیام های دریافتی در منوی وب سرویس وزیرمنوی تنظیمات دریافت پیام را با یک آدرس که قرار است در آن صفحه کدهای دریافت را بنویسید مقداردهی کنید و همچنین در قطعه کد دریافت سه پارامتر را به صورت زیر مقداردهی کنید:
برای استفاده در asp
from= Request.QueryString("from").ToString شماره ارسال کننده پیام
to= Request.QueryString("to").ToString شماره دریافت کننده پیام
text= Request.QueryString("text").ToString متن پیام دریافتی
برای استفاده در php
$from=$_REQUEST[from]; شماره ارسال کننده پیام
$to=$_REQUEST[to]; شماره دریافت کننده پیام
$text=$_REQUEST[text]; متن پیام دریافتی

فکر می کنم چیزی که من می خواهم همون traffic relay هست، ولی نحوه ی استفاده ازش را نمی دونم

kamranetemadi
دوشنبه 21 بهمن 1392, 16:12 عصر
در این روش باید فیلد آدرس پیام های دریافتی در منوی وب سرویس وزیرمنوی تنظیمات دریافت پیام را با یک آدرس که قرار است در آن صفحه کدهای دریافت را بنویسید

شما باید یک صفحه ایجاد کنید مانند GetSms.aspx و در قسمت مدیریت پنل پیامکتون منوی وب سرویس و زیر منوی تنظیمات دریافت پیام آدرس این صفحه رو بدید

این طور که بر میاد
هر پیامکی که دریافت بشه یک request به صفحه ای که دادید ارسال میشه

حالا شما باید در قسمت FormLoad اون صفحه از این طریق queryString مقادیری که برای شما ارسال شده دریافت کنید و اون مقادیر رو داخل دیتابیس خودتون ذخیره کنید

مقادیری که برای شما ارسال میشه شماره فرستنده پیام، شماره گیرنده پیام(یکی از شماره های شما) و متن پیام هست
from= Request.QueryString("from").ToString شماره ارسال کننده پیام
to= Request.QueryString("to").ToString شماره دریافت کننده پیام
text= Request.QueryString("text").ToString متن پیام دریافتی

دیتابیس شما و روش ثبت داخل اون هم که دست خودتونه

موفق باشید

iraninic
دوشنبه 25 فروردین 1393, 16:31 عصر
ارسال و دریافت از طریق وب سرویس رو میتونی توی سرویس های ایران اس ام اس پنل ببینی : http://www.iransmspanel.ir/?TheAction=viewpage&title=panelrequest

Mohandes2009
دوشنبه 25 فروردین 1393, 19:01 عصر
سلام دوست عزیز از اینجا بخر هم کاراییش راحت هست هم قیمتش مناسب
www.injasms.ir (http://www.injasms.ir)