PDA

View Full Version : عدم نمایش فیلدهای خالی در خروجی****خواهش می کنم راهنماییم کنید.

arezoo682
دوشنبه 21 بهمن 1392, 13:59 عصر
سلام دوستان
من فقط دو روز برای تحویل پروژه ام وقت دارم، خواهش می کنم اگه کسی می دونه راهنماییم کنه یا لینکی چیزی معرفی کنید.:افسرده::ناراحت:
البته تمام تاپیک های مشابه رو نگاه کردم، هیچکدوم مشکل منو حل نمی کرد.

برنامه ای نوشتم که در هر لحظه تنها یک رکورد بازیابی می کنه فیلد زیادی داره، حالا می خوام فیلدهایی که خالی هستن رو تو خروجی نمایش نده، is null نمیشه استفاده کرد، چون روی یک فیلد یا مجموعه خاصه، و در برنامه من یک فیلد ممکنه در این لحظه خالی و در بازیابی بعدی پر باشه،کلا می خوام فیلدهای خالی رکورد بازیابی شده رو نمایش نده.

ممنونم از دوستان.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 21 بهمن 1392, 14:32 عصر
سلام.
منظورتون از عدم نمایش فیلدهای خالی چیه؟؟
یک رکورد ممکنه یا داده داشته باشه یا نداشته باشه.
میشه با یک مثال توضیح بدین؟

arezoo682
دوشنبه 21 بهمن 1392, 14:57 عصر
برای مثال من سه فیلد دارم: نام - نام خانوادگی - جنسیت (برای هر سه فیلد کاربر مجاز است مقداری وارد نکند، که در اینصورت در بانک در آن فیلد null ذخیره می شود)
5 کاربر میایند و مشخصاتشان را ثبت می کنند، یکی نام خود را وارد نمی کند، دیگری نام خود را وارد می کند ولی جنسیت خود را تعیین نمی کند.
این تا اینجا.
حالا من درون فرمم اینگونه نوشتم:
نام:
فامیل:
حالا می خواهم کاربری که نام خود را وارد نکرده، فیلد نام دیگر نمایش داده نشود:
فامیل:
و کاربری که جنسیت خود را تعیین نکرده، اینطور:
نام:
فامیل:

----------------------------------------------------------------------------------
ممنونم از راهنماییتان..

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 21 بهمن 1392, 15:07 عصر
ببینید شما نمیتونید ستونها رو به این شکل Dynamic نمایش بدید.
مثلا شما میتونید با Isnull کنترل کنید که اگر Null بود خالی نمایش بده و در حالت اجرای برنامه اون نوشته هارو با شرط خودتون چک کنید.
ولی در SQL Server به شما یک Table میده که سه فیلد داره نمیشه سه رکورد اسم فیلدشون یک چیز باشه و دوتای دیگه یک چیز دیگه.