PDA

View Full Version : گرفتن ورودی وخروجی از پورتهای comوlpt

علی خورسندی
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 19:30 عصر
من مدتیه که دنبال نرم افزاری هستم که بتونه از پورتها سریال یا موازی یا حتی USB ورودی بگیره و بعد از تحلیل توسط نرم افزار به ما خروجی (چه گرافیکی وچه بصورت سیگنال از پورتها)ابدهد. تا اونجائیکه متوجه شدم زبان C (بکمک MSDN) می تونه این کارو انجام بده می خواستم سوال کنم طراحی مدار میکروکنترلر مورد نیاز برای این کار مربوط به رشته سخت افزار می شه یا الکترونیک؟ اگر ممکنه برای شروع بفرمائید از چه طریقی می توان در این دو زمینه (1- نرم افزار , 2- مدار مورد نیاز ) شروع کرد. اگه ممکنه رشته دانشگاهی یا کتابی در این زمینه معرفی کنید.ضمنا #Cیا++C کدام نسخه توصیه میشه وچطور برم سراغ اصل مطلب.
اگر کسی بتونه اطلاعاتی بده ممنون میشم

Moha_Tah
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 09:53 صبح
man ham soali moshabeh dashtam. man mikham barname ei benevisam ke ettela'at ro az madare elekteriki ke be masalan lpt vasle begire va ba tavajoh be oon ettela'at kare khassi ro barash tarif konam? chetor baiad in kar ro bokonam?

SH.Daneshvar
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 09:24 صبح
دوست عزیز
کار با پورت LPT رو پیشنهاد نمیکنم چون بر از رده خارج هست.
اما من کامپونتی دارم واسه کار با پورت RS232 یا همون Com و یا Serial در دلفی.
کار با USB یه جورای پیچیده هست به خصوص در طرف دستگاه میهمان منظورم میکرو هست.

علی خورسندی
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 12:36 عصر
http://nashreolum.com/ShowBooks.aspx?BookKind=31&MyPage=1
این آدرس چند کتاب برای این طور کارها معرفی شده ضمنا میکروکنترولرهای AVR برای شروع
مناسبند .ازبردهای آزمایشگاهی که در این ضمینه(pc interface)وجود دارند میتوان کمک گرفت.
جمهوری نبش پاساژ عباسیان یکسری از اینجور بردها دارند ولی قبلش مطمئن شید که بدردتون
میخوره.

#<Mafia>#<C>#
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 01:14 صبح
دوست عزیز #C را دورش یه خط بکش .
تو با #C نمیتونی حتی یه پورت سخت افزاری باز کنی .
فقط C .

SH.Daneshvar
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 13:18 عصر
اتفاقا توی Visual C.Sharp و Visual C کامپوننتی واسه پورت RS232 یا همون Serial گذاشته.