PDA

View Full Version : مدیریت پرداختی ها به ازای آگهی های ویژه (هنگامی که پرداخت به ازای چند آگهی همزمان صورت می گیرد)

bftarane
دوشنبه 21 بهمن 1392, 23:47 عصر
سلام.
برای مدیریت پرداختی ها به ازای آگهی های ویژه، مشابه با کاری که در سایت زیر انجام شده راهنمایی می خواستم
http://istgah.com/

خوب همونطور که در عکس زبر می بینید کاربر از ستون نوع آگهی
ویژه و از ستون تعداد 3 رو انتخاب کرده
و مبلغ قابل پرداخت شده
750.000 ریال
116612

خوب فرض کنید کاربر این پول رو حالا یا اینترنتی یا از طریق عابر بانک یا به صورت نقدی پرداخت کرده
و حالا یه رسید دیجیتالی یا شماره ارجاع یا سریال فیش داره
.............

در راهنمای پرداخت گفته شده
سپس با تایید پرداخت، بانک دوباره شما را به ایستگاه ارجاع می دهد و شما در سایت ایستگاه رسید دیجیتالی خود را، مشاهده می‌کنید و مبلغ شما پرداخت شده‌است.
با استفاده از این رسید دیجیتالی به هنگام درج آگهی، به جای شماره فیش یا ارجاع، رسید دیجتالی خود و تاریخ پرداخت را وارد می‌کنید تا آگهی شما بصورت ویژه وارد سایت گردد.
..........
خوب این صفحه ثبت آگهی
116613

حالا فرضاً کاربر میاد برای درج آگهی اول از سه آگهی که پولش رو پرداخت کرده در قسمت مبلغ 750.000 رو وارد می کنه و تاریخ پرداخت و شماره ارجاع یا سریال فیش (در صورت پرداخت نقدی) رو هم وارد میکنه، بعد همین کار رو برای آگهی دوم و سوم هم انجام میده.

الآن موقع درج هر کدام از آگهی های مذکور چطور باید چک بشه که مبلغ مربوط به این آگهی پرداخت شده؟

منتظر راهنمایی هستم.
متشکرم

aspmaker
سه شنبه 22 بهمن 1392, 13:59 عصر
نمیدونم درست متوجه شدم یا خیر اما حدسم اینه که چون درج آگهی و پرداخت ویژه توی یک فرآیند انجام میشه، پس همونجا هم باید رسیدتون رو که فقط برای همین آگهی پرداخت داشتید رو ثبت کنید.
چون وقتی توی لیست آگهی برید می بینید که آگهی شما (اگر پرداختتون رو ثبت نکرده باشید) غیر ویژه ثبت شده و فقط با پرداخت مبلغ آگهی توی ویرایش آگهی میتونید اون آگهی رو به ویژه نبدیل کنید. این یعنی مثلاً فقط باید 25000 رو برای همین آگهی پرداخت و سپس توی سایت ثبت کنید نه 75000 تومان رو.
اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.

bftarane
سه شنبه 22 بهمن 1392, 23:34 عصر
آگهی شما (اگر پرداختتون رو ثبت نکرده باشید) غیر ویژه ثبت شدهاین که کاملاً درسته. آگهی های رایگان غیرویژه هستند.
صحبتاتون رو قبول دارم ولی هنوز این سوال برام باقی مونده

پس همونجا هم باید رسیدتون رو که فقط برای همین آگهی پرداخت داشتید رو ثبت کنید.که اگه قراره فقط مبلغ پرداختی به ازای یک آگهی موقع ویژه کردن آگهی وارد بشه پس

اون جدول که در عکس اول که گذاشتم (در صفحه پرداخت اون جدول وجود داشت) برای چی به کاربر نشون داده میشه و به کاربر حق انتخاب نوع آگهی و تعداد آگهی داده میشه و مبلغ کل هم بهش نمایش داده میشه؟
طبق گفته شما اون مقدار مبلغ قابل پرداخت که به بانک فرستاده میشه باید به ازای یک آگهی باشه درسته؟ یعنی 25000 تومان قابل پرداخت به کاربر نشون داده بشه و بعد همین مبلغ هم به عنوان مبلغ قابل پرداخت به بانک ارسال بشه در صورتی که در اون صفحه حق انتخاب بیشتر از یک نوع آگهی و هر نوع آگهی هم بیشتر از یک عدد به کاربر داده شده.
یعنی از نظر من باید به ازای هر آگهی که کاربر می خواد ویژه کنه باید یه مبلغ، یه شماره سریال و یک تاریخ پرداخت وجود داشته باشه که جدولی که در موردش صحبت کردم این رو نقض می کنه.
یعنی یه شماره سریال و مبلغ و تاریخ پرداخت به ازای چند آگهی اونم از نوع های مختلف به کاربر داده میشه.

این یعنی مثلاً فقط باید 25000 رو برای همین آگهی پرداخت و سپس توی سایت ثبت کنید نه 75000 تومان رو.
در واقع اگه قراره 25000 تومان پرداخت بشه پس چرا اون 75000 رو به کاربر نشون میده به عنوان مبلغ قابل پرداخت؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. شدیداً منتظر راهنمایی هستم چون اگه این مسئله روشن نشه برام نمی تونم بقیه کار رو پیش ببرم.
دوست عزیز aspmaker از شما خیلی ممنونم که پاسخ دادید. اگه بازم نظری دارید خوشحال می شم بشنوم چون فکر کنم شما حتی عضو اون سایت هم شدید تا به این سوال پاسخ بدید.
امیدوارم بقیه هم راحت از این سوال رد نشن و نظرشون رو بیان کنن.

bftarane
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 09:43 صبح
ممنون. به این نتیجه رسیدم که در یک جدول مقدار کلی که کاربر واریز کرده رو به عنوان اعتبار ذخیره کنم و هر بار که می یاد یه آگهی رو ویژه کنه مبلغ اون آگهی که بر حسب ستاره ای که انتخاب کرده تعیین میشه از مبلغ اعتبار کم بشه.