PDA

View Full Version : سوال: کار با DataGrid View

Morteza-76
سه شنبه 22 بهمن 1392, 10:48 صبح
سلام من با استفاده از کد دیتا بیسمو به یه data grid view وصل کردم حالا میخوام کدی بزنم که تو دیتا گرید یکی از فیلد هام یوزر نیم میخوام که تو اون فیلد سرچ کنه اسمی که من میخوام توش بود کل فیلد های پرشده مربوط به رکورد اون یوزر نیم که سرچ کرده رو برام چاپ کنه یا هر کدوم از فیلد هارو تو تکست باکس قرار بده

Morteza-76
سه شنبه 22 بهمن 1392, 11:44 صبح
بزارید جوره دیگه ای بگم من با استفاده از دستورات اس کیو ال یه تیبل به نام Table1 انتخاب کردم و تیبل رو با کد وصلش کردم به دیتاگریدویو الان فرض کنید تیبل من سه تا فیلد داره (NAME,FAMILY,USERNAME) خب حالا فرض کنید یک رکورد بیشتر ندارم که اطلاعاتش(ALI , MOHAMMADI , ALI1376) حالا فرض میکنیم من یوزر نیم رو میدونم چیه و تو یک لیبل قرارش دادم یعنی "LABEL1.TEXT = ALI1376" ولی مثلا بقیه اطلاعات رکورد مثلا اسم و فامیلی این فرد رو نمیدونم حالا یه کلید هم گذاشتم که وقتی کاربر این کلید رو زد با استفاده از لیبل که یوزر نیم مربطه است رو تو دیتا گرید جستجو کنه و بقیه اطلاعات همین یوزر نیم رو تو مسیج باکس نمایش بده لطفا کمکم کنید

alimanam
سه شنبه 22 بهمن 1392, 13:30 عصر
با سلام

میتونین کئوری زیر رو بریزین در یک تیبل و با استفاده از آیتم های اون تیبل به اطلاعاتی که میخواین دسترسی داشته باشید.

"Select name,family from tablename where username = '" TextBox1.Text & "'"

موفق باشید./