PDA

View Full Version : سوال: ذخیره تاریخ در پایگاه داده

sooren_66
سه شنبه 22 بهمن 1392, 11:01 صبح
سلام
چطور میشه تاریخ هر روز رو تو پایگاه داده ذخیره کرد؟ که بعد بتونی ازش استفاده کنی.

profnami
سه شنبه 22 بهمن 1392, 11:28 صبح
در هر رکورد از جدول یک فیلد از نوع TimeStamp قرار بدید و مقدار پیش فرض اون رو برابر current timestamp قرار بدید. به صورت اتوماتیک با درج هر رکورد تاریخ و ساعت درج رکورد ذخیره خواهد شد و شما میتونید از اون استفاده کنید.

sooren_66
سه شنبه 22 بهمن 1392, 11:40 صبح
راه بهتری رو پیشنهاد کنید نمی خوام از timestampاستفاده کنم می خوام تاریخ هر روز تو دیتابیس ذخیره بشه چون می خوام بعد مقایسه انجام بدم

beh3000
سه شنبه 22 بهمن 1392, 12:32 عصر
به نظر من این روشی که دوستمون گفتن بهترین روشه بعدا که خواستی مقایسه انجام بدی اول timestamp را تبدیل کن به تاریخ بعد میتونی هر بلایی سرش بیاری

SadeghPro19
سه شنبه 22 بهمن 1392, 13:19 عصر
میتونید نوع فیلد رو varchar بزارید و موقع ذخیره time() رو ذخیره کنید و بعد موقع فراخونی براحتی میتونید تغییرات رو انجام بدید...البته کار کردن با زمان کلا سلیقه ای هست یکی با timestamp کار میکنه یکی خوده تاریخ رو ذخیره میکنی یکی هم مثل بنده unixtime رو ذخیره میکنه.

sooren_66
سه شنبه 22 بهمن 1392, 14:56 عصر
به جای time() می خوام از date()استفاده کنم و تو پارامتراش ساعت و دقیقه هم استفاده کنم.

SlowCode
سه شنبه 22 بهمن 1392, 15:43 عصر
میتونی از نوع DateTime استفاده کنی و توش تاریخ+زمان رو ذخیره کنی. ولی اگه بخوای تاریخ فارسی رو ذخیره کنی جواب نمیده!
اگه بخوای تاریخ فارسی ثبت کنی باید از نوع varchar استفاده کنی.
بعد اگه بخوای انیو به timestamp تبدیلش کنی با تابع strtotime میتونی این کارو بکنی.

sadegh1362
سه شنبه 22 بهمن 1392, 16:45 عصر
سلام
برای درج تاریخ حال می تونید از این تابع استفاده کنید .

$date=datetime('now');
مقدار ساعت و تاریخ حال رو بر میگردونه . و اگه بخواید مقدارش رو ببینید می تونید از تابع فرمت در همین object یعنی datetime استفاده کنید.
به این صورت
$datenow=$date->format('Y-m-d h:i:s');