PDA

View Full Version : اعتبار سنجها دردسر ایجاد میکنند!

rational unified process
سه شنبه 22 بهمن 1392, 19:02 عصر
你好
سلام
من یه فرم ورود اطلاعات طراحی کردم که چند تا تکست باکس و دراپ و ... و یک دکمه هم برای ارسال اطلاعات داره.بعد اومدم چند تا required field validator برای فیلدهای فرمم گذاشتم.
از طرفی من توی صفحه ام به غیر از این فرم ورود اطلاعات، محتویات دیگه ای هم توی صفحه ام دارم مثلا باتن ها یا لینک باتن های دیگه.
مشکلی که من دارم اینه که زمانی که میخوام روی دکمه ها یا دکمه لینک های صفحه ام کلیک کنم، validation summary فعال میشه و اجازه پست بک صفحه رو بهم نمیده.باید چکار کنم؟

<asp:TextBox ID="txtProName" runat="server"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator1" runat="server" ControlToValidate="txtProName" ErrorMessage="نام محصول را وارد نکرده اید">*</asp:RequiredFieldValidator>
<asp:Button ID="btnAddProductions" runat="server" Text="اضافه کردن محصولات" OnClick="btnAddProductions_Click" />
<asp:ValidationSummary ID="ValidationSummary1" runat="server" />

<!--دکمه ای که ربطی به فرم ورود اطلاعات نداره------------------->
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Button1" OnClick="Button1_Click" />

Majid.Stu66
سه شنبه 22 بهمن 1392, 19:12 عصر
به جزء دکمه ای که مربوط میشه به تکست باکس و دراپ باکس ها برای باقی کنترل ها خاصیت CauseValidation رو False قرار بدید .
یا اینکه کنترل ها و دکمه ای که میخواید اطلاعات رو به سمت سرور بفرسته در یک گروه قرار بدید . خاصیت ValidationGroupرو براشون تنظیم کنید .

siamat
سه شنبه 22 بهمن 1392, 23:32 عصر
نظر دوستمون کاملا درسته ولی من هم یه مشکلی داشتم با validation ها هر موقع برنامه اجرا می شد خطای جی کوری می گرفت که با اضافه کردن
<appSettings>
<add key="ValidationSettings:UnobtrusiveValidationMode" value="None" />
</appSettings>
در webconfig مشکلم حل شد

rational unified process
جمعه 25 بهمن 1392, 02:33 صبح
ممنون از مجید و سیامت.عالی بود.کاز ولیدیت کار کرد.
جناب سیامت میشه درباره این بیشتر توضیح بدی.

<add key="ValidationSettings:UnobtrusiveValidationMode" value="None" />

جناب مجید،اگه سه کنترل textbox و required و button داشته باشیم و بخواهیم از validation group استفاده کنیم، ولیدیشن گروپ required و button یکی باشه کفایت میکنه ؟ یا باید مال هر سه تا یکی باشه ؟ یا که ولیدیشن گروپ textbox وbutton باید یکی باشه؟

Majid.Stu66
جمعه 25 بهمن 1392, 16:59 عصر
اگه سه کنترل textbox و required و button داشته باشیم و بخواهیم از validation group استفاده کنیم، ولیدیشن گروپ required و button یکی باشه کفایت میکنه ؟ یا باید مال هر سه تا یکی باشه ؟ یا که ولیدیشن گروپ textbox وbutton باید یکی باشه؟

required و button : امکان پذیره ، یعنی درست کار میکنه ولی خوب بهتره که هر سه رو تو یک گروه قرار بدین.
textbox و button : کارایی نداره یعنی درست کار نمیکنه و اعتبار سنجی انجام نمیشه.