PDA

View Full Version : آموزش: سئو و مشکلات وردپرس

doctor.sniff
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 08:54 صبح
وردپرس واقعا مزخرف است! اگرچه این سیستم برای بلاگ‌های شخصی مناسب است، اما ساختار آن برای استفاده‌های حرفه‌ای مناسب نیست. اما با توجه به محبوبیت و تعداد بلاگ‌های دارای ترافیک بالا که از این سیستم استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد، این جمله بسیار بحث برانگیز باشد.
تنها به این خاطر که چیزی محبوبیت پیدا کرده است، نباید که واقعا خوب باشد. استالین، هیتلر، مائو، پینوشه نیز "محبوب" بودند، اما من مرده آنها را بیشتر دوست دارم. کوبول و RPG/2 هم محبوب بودند، اما ما دیگر در این زبان‌ها، کدنویسی نمی‌کنیم، یا حداقل از آنها برای توسعه وب استفاده نمی‌کنیم. WP-Cache و پلاگین‌های مشابه نیز می‌توانند بر میزان ترافیک ورودی تأثیر بگذارند. ولی نه آنچنان که شما انتظار دارید.
خوشبختانه بعضی از اصول IT، بعد از تمامی تغییرات رخ داده، هنوز ثابت باقی مانده‌اند، برای مثال نرمال‌سازی یا همان طراحی خوب بانک داده که طراحان وردپرس هرگز آن را امری مهم نمی‌دانسته‌اند. در واقع، ERM آنها اصلا نباید در حد "مزخرف" در نظر گرفته شود – بلکه بسیار بدتر از مزخرف‌هایی است که من بیان می‌کنم.
اگر واقعا می‌خواهید تهوع بگیرید، مقاله "بحث در مورد کد وردپرس"، را همراه با گزارش‌های باگ یا جملات گمراه کننده‌ای مثل جمله‌های زیر را بخوانید:
"به علت مشکلات فنی، بهتر است ساختار پرمالینک را با محدوده‌های دسته‌بندی، تگ، نویسنده، یا نام پست شروع نکنید زیرا این محدوده‌ها متنی بوده و استفاده از آنها در جلوی ساختار پرمالینک به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند URL های پست شما را از URL های صفحه تشخیص دهد (که همیشه به حالت "Page slut" در URL است). وردپرس برای جبران این خطا، اطلاعات زیادی را در بانک داده خود ذخیره می‌کند (آنقدر که سایت دارای صفحات زیاد، با مشکل روبرو می‌شود). بنابراین، بهتر است ساختار پرمالینک خود را با عدد پر کنید مثلا ID مقاله، یا تاریخ و سال انتشار."
مورد آخری جالب است، اما بدون پیش زمینه فنی، قابل درک نخواهد بود. وردپرس داده‌های لازم برای ایجاد URL ها را در جداول متفاوت بانک داده (wp_posts، wp_terms و غیره) ذخیره می‌کند. گزینه‌های لازم برای تشخیص یک محتوا (پست، صفحه، تگ، یا صفحه فهرست و غیره) که در URI موجود هستند نیز به صورت متن در یک جدول به نام wp_options ذخیره می‌شوند. وردپرس این گزینه‌ها را بررسی کرده تا تشخیص دهد که آیا URI به مقاله اشاره می‌کند، یا صفحه، یا هر چیز دیگر. پس وردپرس باید برای تشخیص نوع محتوا، یک بار یا بیشتر گزینه‌ها را بررسی کند.

ادامه مطلب:http://digiseo.ir/post/c_showListObject/237_%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3
فایل پی دی اف: http://fsnet.ir/home/1/files/%D8%B3%D8%A6%D9%88%20%D9%88%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%8 4%D8%A7%D8%AA%20%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8% B3.pdf