PDA

View Full Version : استفاده از EF بدون استفاده از SP، چگونه؟

orca13
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 19:38 عصر
سلام،

من تا الان از معماری 3 لایه استفاده میکردم، حالا میخوام استفاده از EF رو شروع کنم (البته ترجیح میدم Database first رو برای شروع تست کنم)، اما نحوه استفاده از EF بدون استفاده از SP رو نمیدونم.

اگه ممکنه یه مثال بزنید، ممنون میشم.

- با LINQ هم آشنایی دارم.

bahareh1368
جمعه 25 بهمن 1392, 00:44 صبح
سلام،

من تا الان از معماری 3 لایه استفاده میکردم، حالا میخوام استفاده از EF رو شروع کنم (البته ترجیح میدم Database first رو برای شروع تست کنم)، اما نحوه استفاده از EF بدون استفاده از SP رو نمیدونم.

اگه ممکنه یه مثال بزنید، ممنون میشم.

- با LINQ هم آشنایی دارم.

اول باید یه مدل ایجاد کنی.برای این کار روی سولوشن کلیک راست > add new item > از تب دیتا گزینه Ado Entity Data Model رو انتخاب میکنی > Generate From Database > ایجاد یه کانکشن > در این پنجره جداول و حتی spها و view های مدنظر رو انتخاب می کنی.
با اضافه شدن sp ها مثل یه جدول با اونو رفتار میکنی.به همین سادگی. اگه نمیخوای از sp استفاده کنی باید از linq و دستورات ef برای اعمالی که مدنظرته استفاده کنی.

orca13
جمعه 25 بهمن 1392, 08:42 صبح
ممنون، البته تا این مرحلش رو میدونم، میخوام از sp استفاده نکنم، کجا باید دستورات LINQ رو بنویسم؟

bahareh1368
دوشنبه 28 بهمن 1392, 10:00 صبح
ممنون، البته تا این مرحلش رو میدونم، میخوام از sp استفاده نکنم، کجا باید دستورات LINQ رو بنویسم؟

sp های شما بالاخره داره یه کاری رو انجام میده. شما هرجا که نیازه از اون sp استفاده کنید میتونید دستورات معادل linq رو بنویسید. اگه دوست داشتید کد sp رو بذارید تا معادل linq اونو بنویسم براتون

mosadatta
سه شنبه 29 بهمن 1392, 22:35 عصر
. اگه دوست داشتید کد sp رو بذارید تا معادل linq اونو بنویسم براتون
سلام من دارم codefirstرا یادمیگیرم و مجبورم بجایspازlinq استفاده کنم اما اصلا با دستوراتش اشنا نیستم مثلا بجای دستور join یا برای واکشی مقادیر فیلدهای یک جدول با استفاده از آیدی اون . . . اگه میشه یم منبعی معرفی کنید کارم خیلی گیره ممنون