PDA

View Full Version : چگونه قالب html را به php وصل کنیم!!!!

mohammadrex
جمعه 25 بهمن 1392, 14:31 عصر
سلام . یک اسکریپتی با Php «وشته شده . میخوام قالبشو تغییر بدم . بهم گفتن اول برو به یکیبده با html برات طراحیش کنن .
سوال من اینجاست بعد اینکه با html طراحی کردیم چگونه میتوانم اجزای سایت رو به html متصل کنم .
اسونه اصلا تبدیل html به php?
مثلا تبدیل index.html به index.php

amin7x
جمعه 25 بهمن 1392, 15:18 عصر
سلام . یک اسکریپتی با Php «وشته شده . میخوام قالبشو تغییر بدم . بهم گفتن اول برو به یکیبده با html برات طراحیش کنن .
سوال من اینجاست بعد اینکه با html طراحی کردیم چگونه میتوانم اجزای سایت رو به html متصل کنم .
اسونه اصلا تبدیل html به php?
مثلا تبدیل index.html به index.php

سلام
هر سیستمی تغییر قالب خاص خودش رو داره اگه از Template Engine استفاده کنه تا حدودی کار تغییر قالب آسون تر میشه ولی اگه اسپاگتی کد هارو زده باشه تغییر قالب مشکل میشه.
پس برای راهنمایی شما اول باید بدونم از چه اسکریپتی استفاده میکنید.

mohammadrex
جمعه 25 بهمن 1392, 16:37 عصر
منظور از اسپاگتی چی هستش؟
درضمن اسکریپتم phpخامه و موتور نداره

mohammadrex
جمعه 25 بهمن 1392, 17:20 عصر
این همه استاد php تو این انجمن هستن یکی نباید جواب مارو بده . هر انجمنی میریم سوالمون بی جواب میمونه .

ashkan 261
جمعه 25 بهمن 1392, 21:15 عصر
سلام

شما نباید html رو به php تبدیل کنی ، باید برای زیباکردن php از html و css استفاده کنی ، برای تبدیل index.html به index.php هم فقط اسم فرمتو عوض کن ...

اما اصل ماجرا که مربوط به کد ها هست ، شما تصور کن تابع تایتل html به این صورت هست :

<title> عنوان سایت </title>

حالا وقتی شما دستور php سایتت ، مثلا بصورت زیر هست

<?php $text = 'page_title'; ?>

فقط کافیه دستور php بالا رو داخل تگ title قرار بدی ، سایر عناوین هم به همین صورت ، در واقع شما content کد های html رو حذف میکنی ( تگ ها و دستورات css باقی میمونه ) بجاش دستورات php رو قرار میدی ...

amin7x
جمعه 25 بهمن 1392, 21:28 عصر
منظور از اسپاگتی چی هستش؟
درضمن اسکریپتم phpخامه و موتور نداره

اسپاگتی یعنی کدهای به هم ریخته و نا منظمی که از MVC و OOP استفاده نکرده اند.
خب اینجوری کارتون ممکنه سخت تر بشه چون من کدهارو ندیدم که نظری بدم چه قدر سخت تر میشه.

این همه استاد php تو این انجمن هستن یکی نباید جواب مارو بده . هر انجمنی میریم سوالمون بی جواب میمونه .

معمول زمان پاسخ تاپیک 1 روز است پس صبور باشید.