PDA

View Full Version : مبتدی: چگونگی کار بر روی اکسس share شده در شبکه

expertdev
یک شنبه 27 بهمن 1392, 09:37 صبح
سلام دوستان.سوالم مبتدی هستش چون خودمم تو اکسس مبتدی هستم.ممنون میشم اساتید جواب بدند.
من یه بانک اکسس دارم که اون رو تو یه فولدر در شبکه شیر کردم و 10 تا کاربر همزمان ازش استفاده میکنن.حالا میخوام بدونم 1- موقعی که من دارم رو این فایل رو از توی همین فولدر شیر تغییرات میدم مثلا طراحیشو عوض میکنم آیا بقیه کاربرا میتونن داده ها شونو وارد کنن بصورت همزمان؟
2- اگه من این فایل رو کپی کنم یه جای دیگه و تغییرات رو بدم و دوباره اون رو تو فولدر شیر کپی کنم آیا داده هایی که تو این مدت کاربرا وارد کردن و مطمئنا آپدیت تر از فایل منه، از بین نمیره؟
3- اگه راهکاری دارین که بشه همزمان رو فایل کار کرد و کاربران هم data entry کنن لطفا بفرمایید.
مرسی

lorzadehj
دوشنبه 28 بهمن 1392, 01:49 صبح
سلام
1- خیر زمانیکه یکی از کاربران در حالت دیزاین باشه بقیه کاربران نمی توانند اطلاعات رو حتی ببینند
2-همونطور که خودتون هم گفتید اگر فایلتون رو کپی کنید و بعد از تغییرات در برنامه دوباره اون رو کپی کنید فایل قبلب با تمام updeteهاش پاک می شه
3-راه که حتماهست ولی این بستگی به طراحی برنامه شما داره

expertdev
دوشنبه 28 بهمن 1392, 08:53 صبح
3-راه که حتماهست ولی این بستگی به طراحی برنامه شما داره
بانک من کلا تحت اکسس هست و فایل بانک از اینترفیس جدا نیست و یکی هست.کاربرا هم محدودیتی برای دسترسی به فرم ها ندارن.بنظرتون باید چیکار کنم؟:متفکر:

royasaz_bam
دوشنبه 28 بهمن 1392, 14:04 عصر
برادر خوب که خودت داری میگی اینتر فیس از دیتا بیس جدا نیست
همه هم فایل اصلی رو از داخل شبکه اجرا میکنن ده نفر تصورشو بکن
همینکه میدونی اینترفیس چیه پس خیلی هم مبتدی نیستی
راه حلت هم خیلی ساده است فقط کافیه جداولتو جدا کنی و فقط اونها رو بگذاری داخل شبکه
بعد فرمها و کوریهاتو جداگانه روی سیستم خودت طراحی کن و تیبله لینک بساز به فایل شر شده
حالا کافیست ابترفیس
به بقیه کاربران بدی و اگر خواستی برای هرکدام محدودیت بگذار مثلا فیلتر در کوری
و ازشون بخواه فایلو روی سیستم خودشون اجرا کنن نه داخل شبکه در این حالت سرت اجرا برنامه هم بهبود پیدا میکنه

حال هرزمان تغییری در فرمها یا کوریها دادی میتونی فایل جدید براشون ارسال کنی بخواهی جایگزین کنن
این کار هیچ تغییری در بیس شر شده نمیده