PDA

View Full Version : حرفه ای: زمان مشخص براي كار كرد برنامه

saeed razaee
یک شنبه 27 بهمن 1392, 13:34 عصر
با سلام
لطافا دوستان عزيز كسي راه حلي داره كه يك سيستم را به گونه اي تعريف كنيم كه مثلاً بعد از يك ماه ديگر كار كند و همه فرم ها و جدولها و گزارشها غير فعال شوند. فقط براي يك بازه مشخص قابل استفاده باشد و بعد از آن غير فعال شود. مي خواهم با اين كار يك برنامه را به صورت عمومي به اشتراك بگذارم تا در صورت نياز مشتري بعداً آن را خريداري كند در غير اين صورت بعد از يك مدت ديگر برنامه كار نكند. در صورت ممكن نمونه فايل پيوست نماييد.

wolfstander
یک شنبه 27 بهمن 1392, 13:55 عصر
با سلام به دوست خوبم
شما میتونی یه جدول درست کنی و توش شمارنده بذاری
تو فرم ورودی اولیه هم کدی بنویسی که هر بار اجرا ، یکی به شمارنده اضافه کنه
هر وقت به عددش رسید، دیگه کار نکنه
یا برای تاریخ هم همینکارو کنی
تو قسمت Form Load بذاریش

saeed razaee
یک شنبه 27 بهمن 1392, 17:50 عصر
با سلام
در حا ل حاضر محدودیت ثبت رکورد گذاشتم . شمارنده چه کار باید بکنه تعداد باز شدن فرم رابشماره چه فایده ای داره. اگه می شد تاریخ سیستم را بخونه و مثلاً 15 روز بعدش همه چیز غیر فعال شده. خلاصه دنبال ایده و راه کار اصولی هستم. لطفا راهنمایی کنید.

امیر مهرشاد
یک شنبه 27 بهمن 1392, 18:22 عصر
با سلام
در حا ل حاضر محدودیت ثبت رکورد گذاشتم . شمارنده چه کار باید بکنه تعداد باز شدن فرم رابشماره چه فایده ای داره. اگه می شد تاریخ سیستم را بخونه و مثلاً 15 روز بعدش همه چیز غیر فعال شده. خلاصه دنبال ایده و راه کار اصولی هستم. لطفا راهنمایی کنید.

خب اگه یکی بیاد تاریخ سیستم رو به عقب برگردونه چی

شما باید برای تریال سازی برنامتون نه اطلاعاتی وارد بانک کنید که احتمال دستکاری داشته باشد نه شمارنده و .... فقط با رجیستری ویندوز کار کنید البته نظر من هست که هر کسی جرات دستکاری اونو نداشته باشه یا یک ایده خوب دیگه تاریخ رو از اینترنت یا یک وب سرویس بگیرید بمحض اینکه ویندوز ران شد برنامتون توی استارت آپ قرار بگیره با یک فرم مخفی بمحض اتصال به وب چک کنه الان چه روزیه بعد طرف بیاد هی تاریخ و بانک یا حتی در تصور خیلی بالاتر رجیستری هم دستکاری کنه چه حالی میشه اون کسی که ببینه برنامتون واقعا تریاله ؟!؟!:شیطان::شیطان::شیطان:

امیر مهرشاد
یک شنبه 27 بهمن 1392, 18:30 عصر
116796

این کلاس برای تریال سازی برنامه هاتونه با رجیستری ویندوز کار میکنه و واقعا کامله زحمتشو جناب مدائنی عزیز کشیدن

abdoreza57
یک شنبه 27 بهمن 1392, 23:27 عصر
سلام
دوست من saeed razaee (http://barnamenevis.org/member.php?44734-saeed-razaee) چون تاکید کردید
خلاصه دنبال ایده و راه کار اصولی هستم. لطفا راهنمایی کنید. بهتر هست راه حل درست را انجام بدید اون هم چیزی نیست جز
Trial Keeper Professional

معرفی برنامه و دانلود قفل نرم افزاری (http://cpsd.ir/forum/showthread.php?tid=39)

میتونید به قول معروف do it right first time یعنی از همون اول کار را درست انجام بدید و وقتتون را با آدرسهای غلط هدر ندید ...

بازم مختارید

خدا نگهدار

wolfstander
سه شنبه 29 بهمن 1392, 09:32 صبح
راه اصولی همیشه بهترین راهه
شما با رجیستری نمیتونید کار کنید، چون خیلی شرکتها از جمله شرکت ما دسترسی به هیچ کسی نمیده در این زمینه
تعداد باز شدن فرم به این دلیل خوبه که شما میتونید تعداد دفعات اجرای برنامه رو کنترل کنید
تاریخ رو میشه به عقب برگردوند
اما راحت ترین کار اینه که تو دیتابیس هر بار که اجرا میشه دریک تیبل تاریخ رو بذاره و با آخرین تاریخ کنترل کنه
اگه آخرین تاریخ کوچکتر از تاریخ وارد شده بود ، اجازه اجرا نده
اینها رو باید در نظر گرفت
در زمینه قفل نرم افزاری ای که دوستان معرفی کردن، حتما ً عقل دوستان بیشتر از عقل ناقص بنده است و راه حل اونها درست تره
اما خوب برای افراد حرفه ای طراحی شده
نه کسی عین من که راه حل های موقت برای برنامه های کوچیک میخواد
حالا شما اگه حرفه ای باشید، از راههای دوستان استفاده کنید
اگه عین من مبتدی باشید، من خودم این راهها رو دارم
هروقت حرفه ای شدم، از قفل نرم افزاری استفاده میکنم
زدن نداره باور کنید
:چشمک:

امیر مهرشاد
سه شنبه 29 بهمن 1392, 21:44 عصر
راه اصولی همیشه بهترین راهه
شما با رجیستری نمیتونید کار کنید، چون خیلی شرکتها از جمله شرکت ما دسترسی به هیچ کسی نمیده در این زمینه
تعداد باز شدن فرم به این دلیل خوبه که شما میتونید تعداد دفعات اجرای برنامه رو کنترل کنید
تاریخ رو میشه به عقب برگردوند
اما راحت ترین کار اینه که تو دیتابیس هر بار که اجرا میشه دریک تیبل تاریخ رو بذاره و با آخرین تاریخ کنترل کنه
اگه آخرین تاریخ کوچکتر از تاریخ وارد شده بود ، اجازه اجرا نده
اینها رو باید در نظر گرفت
در زمینه قفل نرم افزاری ای که دوستان معرفی کردن، حتما ً عقل دوستان بیشتر از عقل ناقص بنده است و راه حل اونها درست تره
اما خوب برای افراد حرفه ای طراحی شده
نه کسی عین من که راه حل های موقت برای برنامه های کوچیک میخواد
حالا شما اگه حرفه ای باشید، از راههای دوستان استفاده کنید
اگه عین من مبتدی باشید، من خودم این راهها رو دارم
هروقت حرفه ای شدم، از قفل نرم افزاری استفاده میکنم
زدن نداره باور کنید
:چشمک:

wolfstander عزیز اگه واقعا فک میکنید با پستی که زدم خدایینکرده بی احترامی صورت گرفته همینجا از شما عذر خواهی میکنم در هر صورت رنجشی از من بدل نداشته باشید قصد منسوخ اعلام کردن سولوشن شما رو نداشتم

abdoreza57
سه شنبه 29 بهمن 1392, 22:56 عصر
سلام

جناب wolfstander باید عرض کنم موضوع سر عقل و درایت نیست بلکه همانطور که گفتم راه اصولی بهتره ...
وگر نه برای رسیدن به خدا بی نهایت راه وجود داره !!!

اگه لطف کنید و یه سمپل مطابق چیزی که فرمودید ارائه بدید یقینا نقاط ضعف و قوت اون مشخص میشه و اینکه ارزش استفاده برای من مبتدی را داره یا خیر هم همینطور .

بازم از اینکه مشارکت نمودید ممنونم

خدا نگهدار

New Account
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 19:25 عصر
سلام

چند نکته رو توضیح و تدکر بدم

ای کاش دوستمون abdoreza اقدام به معرفی Trial Keeper در اینجا نمیکردند , البته نظر لطف ایشونه ولیکن برای بنده محدودیت ایجاد میکنند در پاسخ دهی به برخی نظرات و برداشتهای غلطی که دوستان داشتند
بنده تا حالا در طول این پنج سال این کار رو نکردم و نخواهم کرد هر کاربری که هم انجام داده مراتب اعتراضم رو اعلام کردم

برخی دوستان دیگه نظراتی دارند مینویسند که با توجه به برداشتهای خودشونه , در واقع وارد مبحثی شدند که تصور میکنم بهتر بود وارد نشن ( شاید هم بنده اشتباه کنم )

ولیکن یک توصیه کلی به دوستمون abdoreza

به هیچ راهکاری در این خصوص که از سوی کاربران وارد میشه ایراد نگیرید !

در مبحث قفل گذاری با چیزی روبرو هستیم که منتج از جامعه آماری هستش

هر سیستم قفل گذاری متناسب با جامعه هدفش میتونه اثر بخشی و کارایی خاص خودش رو داشته باشه

به طور مثال شما ممکنه در جایی کار کنید که به جز شما در اونجا کسی دست چپ و راستش رو نمیشناسه , در این حالت فرایند قفل گذاری برای شما خیلی ساده هستش چرا که مخاطبت یک موجود بی آزار و یا کم آزار هستش که حتی برای یک استفاده استاندارد از نرم افزارتون نیاز به ساعتها آموزش داره و در ذهن اینجور فردی اصلا دور زدن محدودیت جایی نداره , پس شما دغدغه ای در خصوص میزان پیچیدگی و راهکارهای جلوگیری ندارید ( به طور مثال حتی میتونید توی Splash form بنویسید : لعنت بر پ ... و ما.... کسی که قفل را دور بزند !! باور کنید یک تعدادی دیگه دورش نمیزنن ! البته اطلاع دقیقی از تعدادشون ندارم ! )

پس میزان پیچیدگی مورد نیاز در فرایند محدود سازی رابطه مستقیمی با کاربران و مخاطبین برنامه داره , البته در این خصوص توضیحات زیاده و لیکن نیازی ندارید

بر همین اساس راه کار دوستمون wolfstander قطعا یک راهکار جلوگیری هستش و خواهد بود ولیکن این راهکار میتونه چه نوع مخاطبی و با چه سطحی رو پوشش بده , بنده در این خصوص اطلاعاتی ندارم

ولی همونطوری که عرض کردم خدمت شما , ایرادی بهشون وارد نیست و حتما متناسب با نیازشون طراحی شده

موفق باشید

saeed1234n
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:15 عصر
با سلام
استاد عزیز
دوستان هر کدام نقطه نظرات خود را گفتند و راه حلی را ارائه کردند
و از بیانات جنابعالی هم بر می آید که راهکارهای ارائه شده توسط دوستان هم با توجه به جامعه ای که از برنامه استفاده خواهند کرد نیز می تواند موثر باشد .
اما اگر جنابعالی بخواهید برای برنامه ای که نوشته اید و آنرا برای کل جامعه با طیف گسترده ای مصرف کننده با سطح دانش مختلف در زمینه کامپیوتر ارائه کنید از چه راهکاری استفاده خواهید نمود.

New Account
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 10:15 صبح
سلام saeed1234n

استاد عزیز

فکر میکنم بنده رو با کسی دیگه اشتباه گرفتید :متفکر:

اما اگر بخواهید برای برنامه ای که نوشته اید و آنرا برای کل جامعه با طیف گسترده ای مصرف کننده با سطح دانش مختلف در زمینه کامپیوتر ارائه کنید از چه راهکاری استفاده خواهید نمود.

در این خصوص قبلا زیاد نوشتم و تصور میکنم نیازی به تکرار نیست , بگردید توی تالار پیدا میکنید ( دیگران هم نوشتند )

ولی اینکه خود بنده از چی استفاده میکنم ؟؟ ...... !!!!! :متفکر:

موفق باشید

saeed1234n
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 13:34 عصر
سلام
جناب New Account

با سلام
استاد عزیز
دوستان هر کدام نقطه نظرات خود را گفتند و راه حلی را ارائه کردند
و از بیانات جنابعالی هم بر می آید که راهکارهای ارائه شده توسط دوستان هم با توجه به جامعه ای که از برنامه استفاده خواهند کرد نیز می تواند موثر باشد .
اما اگر جنابعالی بخواهید برای برنامه ای که نوشته اید و آنرا برای کل جامعه با طیف گسترده ای مصرف کننده با سطح دانش مختلف در زمینه کامپیوتر ارائه کنید از چه راهکاری استفاده خواهید نمود.

بنده اگر از لفظ استاد استفاده کردم دلایلی دارد که بر می گردد به :
1- در پی گفتگوهایی که با بعضی از اساتید در تالار داشتم و از گذشته تالار صحبت شد صحبت بسیاری نیز از شما شد و تبحرتان .
2-در تاپیک های مختلف با انتقاد های بجاتان خاتم دهنده و بنوعی کامل کننده بحث می شدید .
3- با بیان نظرات شما به راحتی همه از جمله بنده ناچیز آماتور بخوبی اشراف کامل شما بر موضوع را متوجه می شوند.
4-و هر جا که شما نظری ارائه کردید بقیه اساتید و مدیران تالار بدون هر گونه نظر دیگر ، نظر شما را کاملا تایید می کردند .
.
.
.
پس امیدوارم این اجازه را بنده و دیگر دوستان هم خواهید داد که شما را بعنوان یک استاد قلمداد کنیم .

محمد علی 43
جمعه 23 خرداد 1393, 13:06 عصر
آقا چرا سوالات بی جوابه.:چشمک: