PDA

View Full Version : OSGI و Spring

aloneman2005
دوشنبه 28 بهمن 1392, 11:14 صبح
سلام.
می خواستم بدونم که OSGI فریم ورکه ؟
آیا Spring فریم ورکه یا برنامه نویسی که تحت زبان جاوا است ؟
می شه OSGI رو بدون Flex و Spring DM راه اندازی کرد؟
فرق بین OSGI و Spring DM چیه کدام یک الان بیشترین کاربرد رو دارند و بیشترین ساپورت رو می شن .
Apache Felix و Equinox ،Knopflerfish چین و کدام بیشتر استفاده می شه.
توی پروژ های خیلی بزرگ از چی استفاده کنیم .

cups_of_java
دوشنبه 28 بهمن 1392, 12:10 عصر
میشه گفت بیشتر یه قالب یا چارچوب ماژولار سازی توسعه و اجرای نرم افزاریه. طوریکه شما سیستم رو در قالب تعدادی ماژول یا بسته نرم افزار که می تونن در زمان اجرا نصب و راه اندازی و تعویض باشن تعریف میکنی. مجموعه استاندارد واسه این کار ها رو میگن OSGi
Spring یه فریم ورک نرم افزاریه (منظورت رو از برنامه نویسی که تحت زبان جاواس نمی فهمم)
خود OSGi یه اسم و استاندارده. OSGi رو با هر پیاده سازی موجود ازش میشه اجرا کرد... حالا اون دو هم عضوی از پیاده سازی های موجودش هستن.
من خوندم که SpringDM دیگه فعال نیست و کمی قدیمی شده... الان گویا Genimi Blueprint جاش اومده... اما به طور کلی واسه نوشتن OSGi توی برنامه های Spring استفاده میشده.
اون ۳ تا پیاده سازی های مختلف دیگه ای هستن که کاربرد دارن... باید بررسی کنی ویژگی هاشون رو بگردی تو نت و بسته به شرایط پروژت یکی رو انتخاب کنی.

aloneman2005
دوشنبه 28 بهمن 1392, 12:38 عصر
spring یک فریم ورک نرم افزاریه ؟ می شه بعضی از کارهاش رو بجز ماژولار کردن و MVC رو توضیح دهید .
آیا میشه از Apache Felix و Equinox ،Knopflerfish در spring استفاده کنم تشکر

cups_of_java
دوشنبه 28 بهمن 1392, 14:50 عصر
آره هست. امکانات اولیه ای مثل Dependency Injection , IOC بهتون میده و بعد می تونید کلی middleware روش سوار کنی... مثل امنیت و دسترسی و مانایی اطلاعات و تراکنش ها و ...
میشه. اگر فقط دنبال OSGi هستید فکر نمی کنم فرقی کنه کدوم رو استفاده میکنید. اما اگه به طور سازمانی میخواید OSGi رو راه اندازی کنید و یه بستر کامل بسازید فکر کنم باید سمت Virgo یا Blueprint برید.
من از اینا استفاده نکردم... تو نت تحقیق کنید.

aloneman2005
دوشنبه 28 بهمن 1392, 22:15 عصر
واقعا بین تمام این اسم ها گیچ می شه
Virgo و Blueprint و Apache Felix و Equinox ،Knopflerfish
در حال حاضر 5 اسم بالا ساختار OSGI رو برامون راه اندازی میکنند.
در spring یک فرم ورکه که مثل تمامی فریم ورک ها امکاناتی رو برای ما فراهم میکنه اگر اشتباه گفتم لطفا تصحیح کنید.
آیا میشه در یک پروژه سازمانی هم Spring هم ( OSGI (BluePrints,Virgo رو داشته باشیم
ممنون میشم اوضیحات بیشتری بدید و کارم رو راحتر کنید من خودم هم دارم تحقیق می کنم