PDA

View Full Version : سوال: سوال های آشنا!!

ho3ink2
سه شنبه 29 بهمن 1392, 19:24 عصر
با سلام ، راستش بنده mvc کار می کنم و می خوام کارم رو با انجام پروژه های بزرگ گسترش بدم . اما مشکلاتی وجود داره که باید قبل از هرچیز حلشون کنم. مشکلات موجود شاید مشکلات خیلی از برنامه نویس ها باشه لطفا اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه ، ممنون.

سبد خرید: در قسمت سبد خرید ، بنده در ابتدا با استفاده از سیستم عضویت پیش فرض ماکروسافت (SimpleMembership) و Profile سبد خرید را با هدف پشتیبانی کاربران سایت و مهمان پیاده سازی نمودم . اما بعدا متوجه شدم که Profile زمان محدودی داره و نمی شه بطور دائم روش حساب کرد . همین باعث شد که روند پروژه رو به سمت تلفیقی از سشن برای نگهداری سبد خرید و سیستم عضویت SimpleMembership ادامه بدهم که باز هم ازون جایی که نمی خواستم از سشن تو پروژه هام استفاده کنم تصمیم گرفتم که از cache استفاده کنم. البته در نهایت موفق شدم و سبد خریدی که ایجاد شد کار می کنه اما سوال اینجاست که آیا این سیستم پاسخگو نیاز تمام فروشگاه های اینترنتی خواهد بود یا خیر؟ پیشنهاد شما چیه؟!

سطح دسترسی: راهی وجود داره که بشه سطح دسترسی تمام بخش های سایت رو توسط مدیر سایت تعیین کرد؟

چند زبانه: بنده مدت هاست که در پی کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مباحث هستم اما هنوز به جواب های مطلوب خود نرسیده ام. جهت چندزبانه کردن سایت ، یه سری افراد پیشنهاد داده بودن که از Resource و Calture استفاده بشه ، بنده این روش رو در پروژه کوچکی تست نمودم ، جواب داد اما در پروژه های بزرگ بنظر میاد به مشکل بخوره. برخی هم که از دو مسترپیج یا Layout استفاده می کنن. اما آیا بجز این روش ها روش بهتری هست که در پروژه های بزرگ بخوبی استفاده بشه؟

معماری پنل مدیریتی سایت: در برخی از پنل هایی که بصورت سورس باز از طریق شرکت های مربوطه ارائه می شدن دیدم که معماری پروژه ها نسبتا پیچیده هستش و براحتی نمیشه ازشون سر در آورد. نمونه ای که بخوام مثال بزنم nopCommerce و یا Orchard هستش. برای یادگیری این سبک برنامه نویسی از کجا باید شروع کنم ، لطفا راهنمایی کنید؟!!

در آخر هم از تمام اساتیدی که بنده رو راهنمایی خواهند کرد سپاسگزارم.

parvizwpf
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 21:59 عصر
1- ممبرشیپ توکار مشکلی نداره عالی هم هست.پاسخگو هم هست منتها معمولا هر کی طبق خواستش اونو خودش کاستوم مینویسه.
2- چند زبانی روی ریسورس حرف نداره منتها یه خورده دنگ و فنگ راست چین چپ چین داره.
3- باز هم باد خودت پنل رو طبق خواستت پیاده کنی.

ho3ink2
شنبه 03 اسفند 1392, 00:55 صبح
ممنون پرویز جان ، اما چیزهایی را که شما فرمودین رو عملا تجربه کردم خواستم اطلاعات دقیق تر از کسانی که مدت زیادی هست که در این بخش ها آزمون و خطا کردن و تجربه کسب نمودن ، داشته باشم.