PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ماژول آخرین ورژن PHP به آپاچی

lexical_error
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 08:17 صبح
سلام دوستان
من PHP نسخه 5.5 رو از سایتش دانلود میکنم ، و تنظیمات مربوط به کانفیگ آپاچی هم انجام میدم منتها سرور دیگه استارت نمیشه بعد از اضافه کردن ماژول PHP !
نسخه های قبلی رو کار میکنه اما جدید رو نه. راه حلی هست براش؟
ویندوز 8.1 -- آپاچی 2.2

MMSHFE
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 09:55 صبح
دقت کنید که PHP نسخه 5.5 خودش هم یک وب سرور همراهش داره که باید غیرفعالش کنید. ضمناً اگه برای یادگیری میخواین باهاش کار کنید خوبه ولی سایتتون رو کلاً با امکانات جدید PHP 5.5 بالا نیارین چون روی اکثر هاست های اشتراکی آخرین نسخه نصب شده، 5.3 هست. مگه اینکه سرور اختصاصی داشته باشین که خودتون PHP بالاتر نصب کنید (یا از پشتیبانی بخواین براتون نصب کنن).

lexical_error
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 18:38 عصر
میشه بگید چطور میشه غیر فعالش کرد؟
من فایل dll رو تو کانفیگ آپاچی میذارم دیگه سرور استارت نمیشه !! اصلا امکانش هست که این نسخه 5.5 رو با آپاچی استفاده کرد؟؟
فعلا برای آموزش لازمش دارم

refugee
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 19:01 عصر
سلام یه سوال داشتم ،

اقای شهرکی تو اموزش هاشون هم گفته بودن که از سایت php.net نسخه اخر php رو دانلود کنیم . منم دانلود کردم ولی نمیدونم چطوری و کجا نصب کنم ؟
همچنین کاربردش مثل ومپ یا زمپ است ؟ و اینکه آپاچی رو هم باید نصب کنیم ؟ اگه مثل اون wamp است پس علت استفاده از نسخه php چیست ؟ گیج شدم ..

lexical_error
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 23:34 عصر
سلام یه سوال داشتم ،

اقای شهرکی تو اموزش هاشون هم گفته بودن که از سایت php.net نسخه اخر php رو دانلود کنیم . منم دانلود کردم ولی نمیدونم چطوری و کجا نصب کنم ؟
همچنین کاربردش مثل ومپ یا زمپ است ؟ و اینکه آپاچی رو هم باید نصب کنیم ؟ اگه مثل اون wamp است پس علت استفاده از نسخه php چیست ؟ گیج شدم ..

سلام
شما آخرین ورژن PHP رو از سایت دانلود میکنید که معمولا هم به صورت زیپ هست و نیازی به نصب نداره.PHP درواقع موتور اجرای اسکریپتهای شما حساب میشه برای وب سرویس هم یا میتونید از IIS استفاده کنید یا Apache
که در هردو اینها باید PHP رو به صورت یه ماژول براش تعریف کنی.منتها طبق گفته دوستمون در بالا مثل اینکه ورژن جدید PHP خودش وب سرویس رو داره داخل خودش(من هنوز تست نکردم)
WAMP هم یه برنامه ای هست که PHP - MySQL -Aapache رو با هم نصب و کانفیگ(اولیه) میکنه برای راحتیه کار.
دلیل دانلود PHP از سایتش هم برای دریافت نسخه های جدیدش هست

refugee
جمعه 02 اسفند 1392, 17:26 عصر
تشکر اما نحوه نصب و فعال سازیش را هم اگر توضیح بدین ممنوع میشم

این فایل ها رو کجا باید ریخت ؟ فایل های پی اچ پی
و فعال سازی اپاچی از کجا ؟

وقتی از wamp استفاده میکنی خودش تو درایو سی یه پوشه میسازه و روت رو بهت میده www ولی در اینصورت باید چیکار کرد ؟ و هر دفعه برای فعال سازی لوکال هاست باید مثل wamp این php رو هم فعال کرد ؟