PDA

View Full Version : سوال: به اشتراک گذاشتن دیتابیس

880974947
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 11:11 صبح
من یه برنامه با WINDOWS APplication , sql server 2008 نوشتم.در این برنامه 3 صفحه برای ورود اطلاعات توسط کاربر وجود داره.هر کاربر اطلاعات یک جدول از دیتابیس رو کامل میکند.اما همه کاربران باید کل اطلاعات دیتابیس که آپدیت شده رو ببینند.چطور میشه اطلاعات رو بین کاربران به اشتراک گذاشت؟میشه دیتابیس رو یک سیستم سرور باشه و بقیه سیستم ها از طریق سرور به دیتابیس دسترسی داشته باشند؟

csp90.polite
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 12:27 عصر
میتونی رو یک سرور(ویندوز سرور) یک سرویس sql بالا بیاری و دیتابیس رو روی اون بذاری
اونوق کافی تو آدرس دهی دیتابیست توی برنامت، آی پی سرور با پورت تعریفی رو بدی

880974947
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 13:19 عصر
میتونی رو یک سرور(ویندوز سرور) یک سرویس sql بالا بیاری و دیتابیس رو روی اون بذاری
اونوق کافی تو آدرس دهی دیتابیست توی برنامت، آی پی سرور با پورت تعریفی رو بدی

برنامه من با application . یعنی استفاده از سرور با اپلیکیشنم جواب میده؟الان باید چند تا سیستم رو با هم شبکه کنم؟فرقی میکنه که کدوم سیستم سرور تعریف بشه؟

erfan_urchin
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 15:24 عصر
من یه برنامه با WINDOWS APplication , sql server 2008 نوشتم.در این برنامه 3 صفحه برای ورود اطلاعات توسط کاربر وجود داره.هر کاربر اطلاعات یک جدول از دیتابیس رو کامل میکند.اما همه کاربران باید کل اطلاعات دیتابیس که آپدیت شده رو ببینند.چطور میشه اطلاعات رو بین کاربران به اشتراک گذاشت؟میشه دیتابیس رو یک سیستم سرور باشه و بقیه سیستم ها از طریق سرور به دیتابیس دسترسی داشته باشند؟
سلام
اصلش همینه که دیتابیس روی 1کامپیوتر ریخته بشه و اون کامپیوتر به عنوان سرور استفاده بشه و بقیه کامپیوترها (کلاینت ها) لازم نیست دیتابیس رو نصب داشته باشن. فقط اون اپلیکیشن رو نصب کنید روی کلاینت ها کافیه
اگه دوتا کامپیوتر رو بخواین شبکه کنید (یکی کلاینت یکی سرور) که خیلی راحت با کابل شبکه (کابل LAN) میتونید این کارو انجام بدید اما اگه میخواین بیشتر از 2تا کامپیوتر رو شبکه کنید باید سوئیچ (switch) داشته باشید (که اونم برای خودش هزینه ای داره)
البته برای شبکه کردن ، توی SQL باید یه سری تنظیمات انجام بدید و user و pass بسازید که تو این لینک کامل توضیح داده شده
http://mkhoshbakht.blogfa.com/post-27.aspx

fakhravari
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 16:13 عصر
سرورنام به صورت ip بدین

880974947
دوشنبه 05 اسفند 1392, 09:38 صبح
سرورنام به صورت ip بدینیعنی باید به جای نام دیتا در دستورات برنامه ip سرور نوشته بشه؟سمت سرور هیچ تنظیمی ندارد؟