PDA

View Full Version : تغییر متن error (حل شد)

under22
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 17:55 عصر
سلام دوستان من با YII یک مینی سایت طراحی کردم که دو مدل کاربر داره و با accessRules چک میکنم که آیا این کاربر اجازه ورود دار یا خیر . ولی اگه کاربر اجازه ورود نداشته باشد این error به کاربر نمایش داده می شود .
Error 403

You are not authorized to perform this action
من از کجا باید متن این error و error های مشابه رو عوض کنم ؟؟؟

MMSHFE
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:10 عصر
پوشه yii\framework\messages\fa_ir رو توی پوشه messages پروژه خودتون کپی کنید و توی فایل تنظیمات config/main.php این موارد رو اعمال کنید:

'language' => 'fa_ir',
'components'=>array(
'coreMessages' => array(
'basePath'=>null,
),
),

حالا پیغامهای خودتون رو توی فایلهایی که در پوشه کپی شده وجود داره، جایگزین پیغامهای Yii کنید.

under22
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:25 عصر
این کار هایی که شما گفتید رو انجام دادم ولی تغییری در error داده نشد

engmmrj
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:28 عصر
به کار های بالا احتیاج نیست فقط کد زیر را در main اضافه کنید

'language' => 'fa_ir',

under22
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:34 عصر
اینطوری درست شد فقط برای تغییر هشدار هام باید هشدار های خود فریمورک رو عوض کرد . اینطوری مشکلی به وجود نمیاد ؟؟

MMSHFE
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:37 عصر
نه دیگه با اون روشی که من گفتم اگه درست انجام بدین، پیغامهای خود Yii رو تغییر نمیدین بلکه نسخه کپی شده اون توی پروژه خودتون رو اصلاح میکنید. دقت کنید که پوشه messages باید توی protected باشه و کل پوشه fa_ir رو کپی کنید نه فایلهای داخلش رو.

under22
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 20:47 عصر
بله من منظورتونو اشتباه فهمیده بودم ممنون

MMSHFE
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 12:45 عصر
توضیح تکمیلی اینکه وقتی توی تنظیمات کامپوننت coreMessages خاصیت basePath رو null میکنید، عملاً به Yii میگین که دنبال فایلهای پیغامها توی پوشه messages پروژه خودتون بگرده نه توی خود فریمورک. اگه مسیر رو هم چیزی بجز مسیر پیشفرض (protected/messages) انتخاب کرده باشین، بجای null اون مسیر رو باید بنویسید.