PDA

View Full Version : دلیل استفاده از شی گرایی در برنامه نویسی وب

1485159
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 21:36 عصر
سلام
راستش من درک خوبی از شی گرایی دارم و تو جاوا هم کاملا با شی گرایی رفیق شدم :لبخند: خلاصه میدونم که شی گرایی چیه و چه کاربردی داره و...
ولی اصلا درک نمیکنم که یک سایت رو چطوری میشه به صورت شی گرا طراحی کرد!
من الان یک سیستم مدیریت محتوی با php نوشتم و جایی هم نیازی به شی گرایی ندیدم.
ولی میگن که شی گرا باشه بهتره. توی گوگل هم سرچ کردم فقط چیزایی مثل وراثت و.. توضیح داده. من میخوام بدونم که چه لزومی به استفاده از شی گرایی است؟ حتی اگه یه وبسایت ساده که با شی گرایی نوشته شده رو کد هاش رو ببینم خودم میفهمم.
ممنون.

mirzajavad
جمعه 02 اسفند 1392, 02:06 صبح
سلام
شی گرایی باعث میشه شما کد نویسی منظم و منعزفی داشته باشین
یک بار بنویس همیشه استفاده کن
فرض کن شما یک کلاس برای اتصال به دیتابیس نوشتی و داخلش تمام مسائل امنیتی رو هم رعایت کردی و برای هر کاری میتونی ازش استفاده کنی
اگر به این صورت نباشه باید برای هر کوئری از نو توابع فیلتر رو بنویسی و این یعنی حجم کد نویسی بالا
و مورد بعد تغییرات در یک فایل به مراتب ساده از چند فایل هستش

masiha68
جمعه 02 اسفند 1392, 13:56 عصر
باید یه پروژه رو با شی گرایی بنویسی اونقد می فهمی چقد کار کردن باهاش لذت بخشه و چقد کد هاتو منسجم و کم تر می کنه
منم مثل شما همین مشکل رو داشتم تا شروع کردم به نوشتن یه پروژه با شی گرایی.... الان به عظمت شی گرایی ایمان اوردم :))
شخصا عاشق ارث بری شدم طوری که وقتی درکش کردم حالا تموم سعی من ایجاد کلاس هایی با کارایی بالاست .
من دوتا کلاس ایجاد کردم . یکی برای ارسال مقاله و یکی هم برای ارسال یاداشت ها شخصی توی وب و وقتی بررسی کردم دیدم 80% اونا شبیه همه . از اون 80% اشتراک گرفتم و حالا سه تا کلاس دارم که یکی شده کلاس پدر و دوتای دیگه شدن پسر و ازش ارث بری می کنن ... با یه کم کار دیدم که کلاس پدر می تونه مثل یه کلاس مرجع باشه که بقیه ازش ارث بری می کنن . من دو هفته کار کرده بودم روی پروژه و با یه کلید دلت همه اش و حذف کردم و دوباره اومدم اونو از نو نوشتم و دیدم کدهام دو سوم کدهای قبلیه با یه ساختار منسجم و کامل ....
اینا رو که می گم تا خودت تجربه نکنی و لذتش رو نبری نمی فهمی :)

cjNet
جمعه 21 شهریور 1393, 16:10 عصر
سلام به همه دوستان .
شما با کاه گل و چوب هم میتونید یه خونه یک طبقه درست کنید و با بتن و آهن هم میتونید یه خونه یک طبقه درست کنید ... اما وقتی بحث ساخت یه برج صد طبقه پیش بیاد آیا با کاه گل و چوب میتونید اون رو بسازید ؟
در برنامه نویسی هم به همین صورت هست ... در پروژه های کوچک شاید استفاده از معماری ها و روشهای استاندارد چندان مهم به نظر نیاد اما هر چه پروژه بزرگتر میشه ارزش استفاده از اونها بیشتر درک میشه @

esteftaats
جمعه 21 شهریور 1393, 16:28 عصر
وقتی یه پروژه نسبتا بزرگ بدون شی گرایی بنویسی متوجه میشه چه بلایی داره سرت میاد!!!

behzadamin12
یک شنبه 25 اسفند 1398, 09:38 صبح
اینم جوابت همراه با مثالهایی از لاراول برای شی گرایی در php (https://jobteam.ir/ProductUser/138-php-oop)
https://jobteam.ir/ProductUser/138-php-oop
فک کنم کامل جواب بگیری