PDA

View Full Version : سوال: انتخاب FrameWork برای کار

lexical_error
جمعه 02 اسفند 1392, 00:52 صبح
سلام دوستان
من تازه میخوام کار با PHP رو شروع کنم. برای آموزش از PHP Designer استفاده میکردم اما الان تو قسمت PHP میبینم که یه سری فریم ورک هست و هرکدوم قسمت جدا دارند برا خودشون!
کار کردن در محیط این فریم ورک ها چه مزیتی نسبت به محیطهای دیگه مانند php designer یا expression web و امثال اینها داره؟
من الان فریم ورک zend رو گرفتم ، بعد از یکم کار کردن باهاش گیج شدم ! آیا واقعا لزومی هست که از اینها استفاده بشه؟
و در آخر هم ممنون میشم بگین که برای شروع کدوم یک از فریم ورک ها کار کردن باهاش راحتتر و لذت بخشتر هست

masudafsar
جمعه 02 اسفند 1392, 01:15 صبح
اررور عزیز!
فریم ورک ها برای راحتی و سرعت در اجرا و پیاده سازی پروژه های بزرگ بکار میرن. در زبان PHP میتوان به فریم ورک ها زیر اشاره کرد :

Zend
CakePHP
Drupal
yii

برای شروع فکر کار کردن با این ها از سرت بیرون کن. چون برای کسی که با PHP آشنایی نداره بیش از حد گیج کننده هستند. ولی برای کار های حرفه ای بسیار عالی و بهینه سازی شده هستند. مخصوصا کیک پی اچ پی!

lexical_error
جمعه 02 اسفند 1392, 01:32 صبح
اررور عزیز!
فریم ورک ها برای راحتی و سرعت در اجرا و پیاده سازی پروژه های بزرگ بکار میرن. در زبان PHP میتوان به فریم ورک ها زیر اشاره کرد :

Zend
CakePHP
Drupal
yii

برای شروع فکر کار کردن با این ها از سرت بیرون کن. چون برای کسی که با PHP آشنایی نداره بیش از حد گیج کننده هستند. ولی برای کار های حرفه ای بسیار عالی و بهینه سازی شده هستند. مخصوصا کیک پی اچ پی!

دوست عزیز من PHP رو کار کردم منتها الان میخوام که ساخت پروژه رو شروع کنم ، درواقع پروژه بگیرم و انجام بدم ، برای اون کار سوال کردم

mirzajavad
جمعه 02 اسفند 1392, 02:47 صبح
ببینید php designer و امثالش یک نرم افزار جهت سهولت در کد نویسی یا به اصطلاح همون IDE هستن ولی فریم ورک ها یک بستر مناسب برای پیاده سازی پروژه ها که ابزارهای گوناگونی رو در اختیار ما میگذارن

شما باید ببینید که به چی تو پروژه نیاز دارین
چون یادگیری یک فریم ورک کمی زمان بر هستش و برای مسلط شدنش باید وقت زیادی بزاری علاوه بر این باید حتما با مفاهیم شی گرایی اشنا باشی
و اگر فریم ورک هایی مثل yii رو استفاده کنی باید با الگوی mvc هم آشنا باشی
اگر با این مسائل مشکلی نداری یکی از فریم ورک ها رو بر اساس مزایا و معایت انتخاب کن و کم کم بهش مسلط شو
برای پروژه های کوچک نیازی به فریم ورک نیست ولی اگر قصد پیاده سازی پروژه های بزرگ رو داری فریم ورک ها ابزارهای مناسبی رو در اختیارت میذارن و میتونی تحت یک الگوی خاص کد نویسی کنی
اینم فیلم آموزش yii که توسط مهندس شهرکی ارائه شده http://barnamenevis.org/showthread.php?427311-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Yii-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9%DB%8C-(%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1)

refugee
جمعه 02 اسفند 1392, 17:31 عصر
سلام ؛

برای پروژه های کوچک نیازی به فریم ورک نیست ولی اگر قصد پیاده سازی پروژه های بزرگ رو داری فریم ورک ها ابزارهای مناسبی رو در اختیارت میذارن و میتونی تحت یک الگوی خاص کد نویسی کنی

منظورتون از این قسمت چیه ؟ چرا نباید در مورد پروژه های کوچیک از فریم ورک استفاده کرد ؟ ( یعنی تو پروژه های کوچیک نیازی به سی ام اس نیست ؟ یعنی مدیریت نمیخواهن ؟ اصلا همچین پروژه ای وجود داره بدون بخش مدیریت ؟ من اینطوری درک کردم از حرفهاتون ) راهنمایی کنید تشکر

mirzajavad
جمعه 02 اسفند 1392, 20:16 عصر
سلام ؛

منظورتون از این قسمت چیه ؟ چرا نباید در مورد پروژه های کوچیک از فریم ورک استفاده کرد ؟ ( یعنی تو پروژه های کوچیک نیازی به سی ام اس نیست ؟ یعنی مدیریت نمیخواهن ؟ اصلا همچین پروژه ای وجود داره بدون بخش مدیریت ؟ من اینطوری درک کردم از حرفهاتون ) راهنمایی کنید تشکر

سلام
ببنید منظورم این نیست که نمیشه برای کارهای کوچک از فریم ورک استفاده نکرد
زمانی شما با یک فریم ورک آشنایی داشته باشین برای هر کاری میتونید تحت چارچوب فریم ورک کار کنید و پروژتون رو انجام بدین
بحث من بیشتر میزان وقت برای یادگیری فریم ورک هستش
پیشنهاد میکنم اگر دانش کافی رو بدست آوردین و مسائلی رو که بالا عرض کردم رو خوب درک کردین
شروع به یادگیری یکی از فریم ورک ها کنید ( البته تمام وقت رو به فریم ورک اختصاصی ندید و همزمان با دیگر کارهاتون جلو برین )
ولی اگر یکی از فریم ورک ها مثل زند رو یاد بگیرین از نظری شغلی وضعیت بهتری پیدا میکنین چون خیلی از شرکتها برای پیاده سازی پروژه ها نیاز به یک تیم دارن و فریم ورک محیط کار به صورت تیمی رو فراهم میکنه

mohammadrex
جمعه 02 اسفند 1392, 23:07 عصر
سلام داداش منم تازه کارم . من کلی در مورد فریم ورک ها تحقیق کردم دیدم اول باید php رو بخوری بعد بری سراغ فریم ورک مورد علاقت . در ضمن جدید ترینشونم فک کنم yii باشه و طبق تحقیقات من هم نشون داده بهترینشون هستش . البته طبق تحقیقات من . چون من برای موضوع شبکه اجتماعی تحقیق کردم و گفتن yii مناسب تره .
منم تصمیم گرفتم دیگه برای یاد گیری php کتاب نخونم . چون بعد 2 سال یاد میگیری . تابستون میریم کلاس امل . شعبه سایت برنامه نویس بهتر یاد میگیریم از شره یه المه سوال هم خلاص میشم

mirzajavad
شنبه 03 اسفند 1392, 15:10 عصر
سلام داداش منم تازه کارم . من کلی در مورد فریم ورک ها تحقیق کردم دیدم اول باید php رو بخوری بعد بری سراغ فریم ورک مورد علاقت . در ضمن جدید ترینشونم فک کنم yii باشه و طبق تحقیقات من هم نشون داده بهترینشون هستش . البته طبق تحقیقات من . چون من برای موضوع شبکه اجتماعی تحقیق کردم و گفتن yii مناسب تره .
منم تصمیم گرفتم دیگه برای یاد گیری php کتاب نخونم . چون بعد 2 سال یاد میگیری . تابستون میریم کلاس امل . شعبه سایت برنامه نویس بهتر یاد میگیریم از شره یه المه سوال هم خلاص میشم

سلام
راستش نمیشه گفت جدیدترین ولی yii یکی از بهترین ها هستش ولی هر فریم برای یک هدفی ساخته شده
به نظر من خوندن کتاب هم میتونه موثر واقع بشه ولی باید به زبان انگلیی مسلط باشی چون اکثر کتابهای فارسی خوب ترجمه نشدن و مفاهیم رو درست نمیرسونن