PDA

View Full Version : مبتدی: افزایش عرض صفحه بعد از افزوردن کنترل منو و مقید کردن آن به sitemapdatasource

hamed_naghdi
جمعه 02 اسفند 1392, 02:37 صبح
سلام
بنده به مشکل عجیبی بر خوردم
یک کنترل منو به سایت اضافه کردم و اون رو به یه sitemapdatasource متصل کردم و خوب همه چیز طبیعی هست به جز یه چیز و اون اینکه بعد از اضافه کردن این ها یک اسکرول بار به پایین صفحه‌ی مرورگر اضافه می‌شه و طول صفحه رو بیش از اندازه بزرگ در نظر می‌گیره که وقتی اسکرول بار افقی رو به سمت چپ می‌کشم فقط صفحه‌ی خالی هستش و هیچی نداره که بگم مثلاً عرض رو زیاد کرده و چیزی توش قرار داده. هرچی عرضها رو دستکاری می‌کنم و با css المان‌ها کار می‌کنم جواب نمی‌ده که نمی‌ده. روی کامپیوتر این موضوع مسئله‌ی خاصی نداره ولی روی موبایل و احتمالاً تبلت به جای اینکه همون بخش اصلی سایت رو نشون بده زوم رو طوری تنظیم می‌کنه که اسکرول بار افقی نداشته باشه در نتیجه صفحه‌ی سایت خیلی کوچیک می‌شه و یک سری مشکلات ایجاد می‌کنه
این مشکل واقعا عجیبه و تو وبسایتهای خاجی هم چیزی راجع بهش پیدا نکردم.
لطفا اگه کسی به همچین چیزی تا حالا برخورده راه حلش رو بگه که صفحه خیلی زشت شده با این مشکل.
شاید منظورم رو نگرفته باشین : مثلا همین سایت برنامه نویس. الان اسکرول افقی نداره چون مطالب توی همین اندازه از صفحه جا شده ولی حساب کنید یه اسکرول افقی چند برابر عرض واقعی صفحه بهش اضافه بشه. ببینید چه شکل بدی پیدا می‌کنه. لطفا کمکم کنید.