PDA

View Full Version : سوال: نحوه دسترسی به کد های ساخت table در ویژال استادیو 2010

r4hgozar
جمعه 02 اسفند 1392, 11:28 صبح
سلام دوستان من چطوری باید وقتی یک table رو می سازم به کد هاش دسترسی پیدا کنم تا بتونم وایش کلید خارجی تعریف کنم یا از این قبیل کارها.

mehrdad.ghorbaniyan
جمعه 02 اسفند 1392, 12:21 عصر
ببین دوست عزیز.فرض کن شما دو تا جدول داری یکی جدول کارگر و یکی جدول کارکرد . جدول کارگر که نیازی به کلید خارجی نداره.یه کارگری را ثبت میکنی.بعد توی جدول دوم یه کلید خارجی میگیریم برای کارگر مثلا به نام FK_kargar . مثلا فیلدهای جداولت بصورت زیره :
جدول کارگر :
id -name - fname - hoghogh - ezafekar
جدول کارکرد :
id - FK_kargar - mah - karkerd
خب حالا یه سری ازلاعات ثبت میکنی . مثلا :12- مهرداد قربانیان - مرتضی - 200000 - 2000
13- محمد شفیعی - حسن - 220000-5000

حالا برای اینکه تو جدول دوم که کلید خارجی داره هم ثبت کنیم باید کلید اصلی توی جدول اول که همون کلید خارجی توی جدول دوم میشه را ثبت کنیم.
حالا یه سری اطلاعات توی جدول دوم میریزیم :
10 - 12 - 11 - 30
11 - 13 - 11 - 25
12 - 12 - 10 - 29
همینطور که میبینی مشخصات کارگر دیگه ثبت نمیشه .فقط یه کلید خارجی از کارگر ثبت میشه

حالا توی سی شارپ مثلاً با کمبوباکس کارگر را نشون میدی .وقتی میخوای کمبوباکسو پر کنی.یه display member داره که برابر فیلد name قرار میدی. یه value member داره اونم برابر id قرار میدی که از جدول 1 میخونه
حالا وقتی خواستی اطلاعات توی جدول دوم ذخیره بشه به FK_kargar را از select value میخونی
امیدوارم متوجه شده باشی .موفق باشی

r4hgozar
شنبه 03 اسفند 1392, 07:32 صبح
داداش اینارو که می دونم

شما مثل اینکه سوال من رو خوب نخوندی؟؟ من می گم چطوری باید وقتی یک table رو می سازم به کد هاش دسترسی پیدا کنم؟ اونم تو ویژال استادیور 2010 ؟