PDA

View Full Version : ایجاد تالار برای جوملا (Joomla)، وردپرس (Wordpress) و دروپال (Drupal)

forodo
شنبه 03 اسفند 1392, 08:47 صبح
سلام
مدیران محترم لطفاً برای این سه مورد تالار جداگانه ای قرار دهید.
با تشکر

jafar2012
جمعه 09 اسفند 1392, 20:43 عصر
hi
تمام این cmsها تو ایران اکتیو هستن
از نظر انجمن از همه اکتیوتر انجمن های جوملا هستن
و بیشترین کتاب های چاپ شده در رابطه با وردپرس هستند
و اما
بیشتر عزیزان عضو این سایت برنامه نویس هستند و یک برنامه نویس یک شخص با کمالات(*) هست که بایستی از یک سیستم حرفه ای تر بهره ببره(در خیلی از موارد اون دو تا سی ام اس از قابلیت های دروپال بهره بردند(کپی پیست قابلیت های دروپال))
شما با این 3تا سی ام اس میتونید تغریبا هر چیزی درست کنی و برای اینکار گاها نیاز به تغییرات مخصوصی هست
اما در موارد خاص و پیچیده تر دروپال بیشتر پیشنهاد میشه(به نظرم علت اصلی به کار گیری دروپال)
مثلا کار برای سایت های بسیار بزرگ و تجاری وتعداد زیاد ساب دامین و.. (نگاهی به فیلدها و قابلیت مولتی سایت و..بندازید بعضی از سیستم های مدیریت محتوا در صورت سنگین شدن و زیاد شدن مطالب و بزرگ شدن سایت فشار زیادی به سرور میارن(البته با شرایط مساوی مثل آپاچی و..))
از نظر امنیت هم یک جست و جو بزنید بد نیست(در ضمن سایت های ایران هم که با دروپال ساخته شدن نگاه کنید سه موردش رو میگم بقیش رو مجاز نیستم پلیس فتا و وب سایت شخصی رفسنجانی(پربازدیدترین سایت شخصی ایران)مبین نت)
البته پلیس فتا کارش مشخص هست و کارشناسان زیادی هم داره و قطعا مشخص هست به جز امنیت به دیلیل توصعه و.. این سیستم رو انتخاب کردند
مورد آخر سیستم های مدیریت محتوا بالا انجمن اکتیو دارن اما تو ایران (داغونم کردی) و اگر این سایت این قسمت رو راه بندازه اولین انجمن اکتیو میتونه بشه

البته هرچی توضیح میدم بیشتر یادم میاد مثل استفاده اسان و توصعه اسان مانند استفاده از پایگاه داده غیررابطه ای و ..
در ضمن ایران از نظر هک رتبه بالایی تو دنیا داره و اگر عزیزان توی این سیستم مدیریت محتوا اکتیو بشن که دیگه تیم ملی میشه

هر کس موافق هست تشکر بزنه به امید اینکه این تالار ایجاد بشه

SlowCode
شنبه 10 اسفند 1392, 12:09 عصر
ایجاد کننده تاپیک، لطفا مسئله رو روشن کنین که تو این تالار قراره چه کارهایی انجام بشه و در چه حدی؟
اینطور نشه که هر روز یکی بیاد بگه آقا جوملا رو چطوری نصب کنم؟
اگه مسائل حرفه ای تر مطرح بشه خوبه. مثلا ویرایش ارتباط k2 با virtual mart
یا مثلا کامپوننت نویسی به صورت حرفه ای.
اگه کسانی باشن که تو این زمینه آموزش خوب بزارن و تو سطح بالا فعالیت بشه خیلی خوبه.
ولی اگه قرار باشه تو سطح خیلی کم فعالیت بشه یا تو همون حد hello world آموزش داده بشه، ارزشی نداره!

forodo
شنبه 10 اسفند 1392, 15:50 عصر
ایجاد کننده تاپیک، لطفا مسئله رو روشن کنین که تو این تالار قراره چه کارهایی انجام بشه و در چه حدی؟
اینطور نشه که هر روز یکی بیاد بگه آقا جوملا رو چطوری نصب کنم؟
اگه مسائل حرفه ای تر مطرح بشه خوبه. مثلا ویرایش ارتباط k2 با virtual mart
یا مثلا کامپوننت نویسی به صورت حرفه ای.
اگه کسانی باشن که تو این زمینه آموزش خوب بزارن و تو سطح بالا فعالیت بشه خیلی خوبه.
ولی اگه قرار باشه تو سطح خیلی کم فعالیت بشه یا تو همون حد hello world آموزش داده بشه، ارزشی نداره!
توی تالار قراره در مورد سوالاتی که در مورد اون سی ام اس پرسیده میشه پاسخ بدن دوستان. عین تالارهای دیگه.
نصب جوملا خودش داستانی داره ولی دیگه توی اینترنت یه سرچ بزنیم راه حلاش کامل توضیح داده شده.
کسانی مثل شما که حرفه ای هستند خوب سوالات مربوط به خودشون رو می پرسن و جواب می گیرن و کسانی که مثل من ضعیفتر هستن هم به جواباشون برسن.
من توی تالار سی شارپ ندیدم کسی در مورد مثلاً نمایش یک متن روی صفحه سوال کرده باشه و اگر هم کسی در این حد سوال داره صددرصد تا به حال کار نکرده و میشه اون فرد رو راهنمایی کرد که اول با الفبای اون سی ام اس آشنا بشه و سوالاتش رو بپرسه.
مثلاً من کتاب جوملا گذاشتم جلوم و شروع کردم به نصب. اول که اومد گفتم خوب می خوام آیکن تب سایت عوض بشه و هرچی سرچ کردم دیدم باید توی قالب بگردم دنبال favicon.ico و اونو پاک کنم و برای خودم رو جایگزین کنم. یا چطور می تونم گوگلپلاس و فیس و ... حذف کنم که می گفتن توی ماژولهاست که بعداً دیدم توی خود قالب باید وارد یه فایل متنی شد و اون کدهای HTML رو حذف کرد و اینکه الان نمی تونم قالب رو توی هاست نصب کنم ولی توی ومپ نصب میشه و ... که اینها همه سوالات پیش پا افتاده ای بودند ولی توی کتاب من نتونستم جواب اینهارو پیدا کنم.
امیدوارم مدیران این تالارهارو قرار بدهند. اگر 3تاش بشه که چه بهتر چون هرکس با هرکدوم که دوست داشته باشه می تونه کار کنه.
الان دیگه فکر نمی کنم اگر کسی بخواد سایت ( برنامه تحت وب نه ) بسازه بره با PHP و ASP سایت بسازه.

SlowCode
شنبه 10 اسفند 1392, 17:59 عصر
آقای کرامتی لطفا تو این تاپیک شرکت کنین.
به لحاظ دسته بندی هم فکر کنم قسمت توسعه وب مناسب باشه.

forodo
شنبه 10 اسفند 1392, 21:11 عصر
مدیران محترم بنده این نظرسنجی رو به این صورت گذاشتم چون می خواستم شما متوجه بشید که کدام مورد از اهمیت بیشتری برای دوستان برخورداره که بهش بیشتر میدون داده بشه و یا تعداد مدیرانی که برای اون تالار انتخاب میشه به چه صورت باشه ولی لطفاً برای هر سه مورد تالار قرار دهید.
خود آقای کرامتی می دونن که بنده نظرسنجی دیگری درست کرده بودم که آیا موافق ایجاد تالارهای مذکور هستید یا نه که فقط قابلیت انتخاب بله یا خیر داشت ولی این رو به صورت چکباکس قرار دادم تا هرکس خواست بتواند چند مورد را انتخاب کند و کار برای شما مدیران راحتتر باشد.