PDA

View Full Version : تولید عدد در بازه زمانی 24 ساعت

hessam2008
دوشنبه 05 اسفند 1392, 08:15 صبح
سلام

من یک پروژه دارم که باید کد رهگیری بهم بده،کدرهگیری من هم شامل 3 رقمی هست که باید از 001 شروع تا ..... و برای فردا هم باید از 001 شروع تا.... یه حالت نوبت دهی روزانه را شما فرض کنید که هر روز از یک عدد 001 شروع میشود به مشتری میدهیم و ترتیب آن در سیستم مشخص میشود بدین شکل
001 مشتری اول
002 مشتری دوم
.
.
.
24 ساعت بعد یعنی روز بعد
001 مشتری اول
002 مشتری دوم
.
.
.

masiha68
دوشنبه 05 اسفند 1392, 09:41 صبح
خب الان مشکلت چیه ؟
دوتا جدول داری یکی مشتری و یکی هم کد ... توی یک از فیلد های مشتر کد رهگیری رو بزار و بعد هم هر با همون کد سفارش رو بررسی کن

refugee
دوشنبه 05 اسفند 1392, 12:23 عصر
یه سوال : اینکه روز بعد همان کد پیگیری تکرار میشه برای مشتری فردا سیستم چطوری بررسی میکنه که مشتری شماره دوم دیروز 002 کدوم یکی بوده مشتری روز 5 شنبه یا روز 4 شنبه ؟ در حالی که کد پیگیری تکرار روز قبل بوده ./

به نظرم روند کاری در اینصورت اشتباه است . چرا شما کد پیگیری مثلا 16 رقمی نمیذارید . اینجوری فکر نکنم دیگه نیازی به تکرار روز بعد باشه و مشتری هم یک کد اختصاصی تا پایان معلتی که بهش میدین داره .

***BiDaK***
دوشنبه 05 اسفند 1392, 13:03 عصر
یه سوال : اینکه روز بعد همان کد پیگیری تکرار میشه برای مشتری فردا سیستم چطوری بررسی میکنه که مشتری شماره دوم دیروز 002 کدوم یکی بوده مشتری روز 5 شنبه یا روز 4 شنبه ؟ در حالی که کد پیگیری تکرار روز قبل بوده ./

به نظرم روند کاری در اینصورت اشتباه است . چرا شما کد پیگیری مثلا 16 رقمی نمیذارید . اینجوری فکر نکنم دیگه نیازی به تکرار روز بعد باشه و مشتری هم یک کد اختصاصی تا پایان معلتی که بهش میدین داره .
میگه یک حالت نوبت دهی روزانه داره.طبیعتا روز جدید باید نوبت دهی از 1 شروع بشه.مثل بانک ها.
به نظرم با چک کردن date بشه اینکارو کرد.یعنی تاریخ امروز با تاریخ داخل دیتابیس چک بشه و اگر برابر بود به نوبت آخر یک واحد اضافه کنه و رکورد جدید ثبت بشه.زمانی هم یک روز رد شد(یا بیشتر) کل جدول نوبت دهی delete بشه و از 1 نوبت دهی ثبت بشه.

masiha68
دوشنبه 05 اسفند 1392, 14:53 عصر
راه منطقی ترش از دید من اینه که تاریخ هر روز همراه سفارش مشتری ذخیره بشه و بعد هم اگه خاستی سلکت بزنی بر اساس تاریخ روز و شماره رهگیری می تونی سلکت رو بزنی (اینجوری می تونی بعدا اگه خاستی سفارشات هر روز رو هم از دیتابیس استراخ کنی ... )

***BiDaK***
دوشنبه 05 اسفند 1392, 17:46 عصر
اگر اطلاعات قراره توو بانک نگه داشته بشه خوب date رو با تاریخه آخرین فیلد وارد شده داخل دیتابیس چک میکنیم.اینطوری نیاز به delete هم نیست.