PDA

View Full Version : استفاده از جاوا اسکریپت در کد بیهاند!

rational unified process
دوشنبه 05 اسفند 1392, 18:53 عصر
سلام
چطوری میتونم توی کد بیهاند صفحه aspx ام از جاوا اسکریپت استفاده کنم؟

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{

if (Session["admin"] == null)
{
Server.Transfer("default.aspx");
}

}

میخوام بعد از دستور Server.transfer یه دستور alert ساده جاوا اسکریپت اجرا بشه.

البته فکر کنم با ScriptManager.RegisterStartupScript بشه یه همچین کاری انجام داد ولی اولین گزینه registerstartupscript یعنی "کنترل" رو نمیدونم چی بذارم (دقت کنید توی رویداد page -load میخوام اجرا شه)

ScriptManager.RegisterStartupScript(?,this.GetType (), "alert", "<script type='text/javascript'>alert('لاگین نکرده اید');</script>", false);

Shikar2006
دوشنبه 05 اسفند 1392, 19:39 عصر
ScriptManager.RegisterStartupScript(this,this.GetT ype(), "alert", "<script type='text/javascript'>alert('لاگین نکرده اید');</script>", false);

با سلام
من خودم خیلی زیاد از این دستور استفاده کرده ام.کافیست از کلمه کلیدی this یا page استفاده کنید.

demolition
دوشنبه 05 اسفند 1392, 20:23 عصر
Response.Write("<script>alert('لطفا برای ادامه وارد شوید');location.href='default.aspx'</script>");

rational unified process
دوشنبه 05 اسفند 1392, 23:51 عصر
ممنون از پاسخاتون.کارم راه افتاد.اما یه سوالی :

1- فرق ScriptManager.RegisterStartupScript با ClientScript.RegisterClientScriptBlock چیه ؟ به نظر میاد کارکرد مشابهی داشته باشند. همینطوره ؟

2- یک سوال دیگه هم هست: ایا با دستور زیر واقعا میشه جلوی هایجک شدن از طریق یو ار ال رو گرفت؟

if (Session["admin"] == null)
3- سوال دیگه ای هم از دوستان کمی صبورتر : ایا فقط این راه برای جلوگیری از هایجک شدن وجود داره یا راهکار های دیگه ای هم هست؟

Shikar2006
سه شنبه 27 اسفند 1392, 21:04 عصر
سلام
1-
فرق ScriptManager.RegisterStartupScript با ClientScript.RegisterClientScriptBlock چیه ?
کارکرد اولی برای این است که شما یک اسکریپت رو در ابتدای صفحه رجیستر کنید کارکرد دومی برای رجیستر کردن اسکریپت در یک بلوک صفحه یا در انتهای صفحه به کار میره
برای موارد دو و سه هم این یک روش است . روشهای دیگری هم هست مثلا اعتبار سنجی پارامتر های ورودی از طرف url .
بهتر است که از ترکیب چندین روش استفاده کنید نه از یک روش
موفق باشید.