PDA

View Full Version : سوال: فرستادن RadGridView به عنوان پارامتر به کلاس

babak6655
سه شنبه 06 اسفند 1392, 11:54 صبح
سلام
من از یه کلاس پرینت دارم استفاده می کنم که یک متد داره که datagridview رو به صورت پارامتر از برنامه میگیره .

این کلاس رو من کدش رو خودم ننوشتم.
حالا من گرید ویوم از نوع تلریک است .
حالا وقتی میخوام این گریدویو رو بفرستم به کلاس میگه که اینو نمیتونم تبدیل کنم ( چون از نوع تلریک هست میگه )
من تو کلاس این کد رو هم اضافه کردم حالا دیگه گرید ویو من رو می شناسه ( using Telerik.WinControls.UI)
ولی بازم نمیتونه تبدیل کنه که تو کلاس استفاده کنه.
یعنی در واقع نمیتونه به گرید ویو معمولی تبدیل کنه.
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.

alim1367
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 07:45 صبح
ببین دوست عزیز کلا دو تا کلاس متفاوت هست
شما دوتا راه داری راه اول که بهتر است تغییر متد چاپت ببین خود گرید تلریک یک تابع داره که اطلاعات export می کنه به اکسل بعد اون پرینت بگیری (البته تابع پرینت هم داره مطئن نیستم )
یک راه دیگه(البته اگه اصرار داری از همون تابع استفاده کنی) یک datagridview بگیری بدونی که به فرمت اضافش کنی datasoure اینو به اون بدی بعد datagridview بفرستی به همون تابعت!!

babak6655
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 12:18 عصر
ببین دوست عزیز کلا دو تا کلاس متفاوت هست
شما دوتا راه داری راه اول که بهتر است تغییر متد چاپت ببین خود گرید تلریک یک تابع داره که اطلاعات export می کنه به اکسل بعد اون پرینت بگیری (البته تابع پرینت هم داره مطئن نیستم )
یک راه دیگه(البته اگه اصرار داری از همون تابع استفاده کنی) یک datagridview بگیری بدونی که به فرمت اضافش کنی datasoure اینو به اون بدی بعد datagridview بفرستی به همون تابعت!!
سلام راه حل اول شما رو که اطلاع ندارم
راه ا حل دوم فکر کنم زیاد منطقی نباشه
فکر کنم باید radgridview تو همون کلاس تبدیل بشه

alim1367
شنبه 10 اسفند 1392, 07:54 صبح
سلام راه حل اول شما رو که اطلاع ندارم
راه ا حل دوم فکر کنم زیاد منطقی نباشه
فکر کنم باید radgridview تو همون کلاس تبدیل بشه

اگر شد خبر بده
دوتا شی متفاوت هستند
یکم بگرد راه اول جواب می ده(سایت خود تلریک بهترین راهنماست)