PDA

View Full Version : چند سوال در مورد سیستم فروش بلیط

nadi_1368
سه شنبه 06 اسفند 1392, 14:35 عصر
در حال نوشتن سایتی هستم برای فروش بلیط
سیستم به این شکل است که مشتری ابتدا تاریخ مورد نظرش را انتخاب میکند سپس سانس های موجود ک میتواند انتخاب کند نمایش داده میشود.در هر سانس هم فقط یه کاربر میتونه ثبت نام کنه...
و بعد از انتخاب سانس هم پرداخت وجه و دریافت بلیط...
خوب حالا دیتا بیس میخوام به این روش طراحی کنم
ای دی،ای دی کاربر،تاریخ،شماره سانس،وضعیت پرداخت،و تاریخ خرید
خوب اول در جدول براساس تاریخ و شماره سانس جستجو میشه اگه نبود که رزرو میشه و میره واسه پرداخت
اگر هم پیدا شد وضعیت پرداخت رو چک میکنه اگه پرداخت نشده باشد و از زمان خرید مثلا ده دقیقه گذشته باشد اونو در نظر نمیگیره و برای کاربر جدید ثبت شده و به مرحله پرداخت میرود
اول نظر دوستان در مورد جدول؟
و دوم در مورد نحوه رزرو؟به نظر شما سیستم درست کار میکند؟تداخل پیش نمی آید؟

پیشاپیش تشکر

refugee
سه شنبه 06 اسفند 1392, 14:56 عصر
روند کاری بنظر من درست بود . اما اون 10 دقیقه رو اگر کاهش بدین بهتره . چون کاربری که قصد خرید بلیت داره دیگه 10 دقیقه صبر نمیکنه برای پرداخت . و اینجوری در حق کاربر بعدی اجعاف میشه .
همچنین وقتی میگید فقط در هر سانس یک کاربر میتونه ثبت نام کنه حالا اگر زمان رو چک کنید هر 10 دقیقه تا شب طول میکشه فقط چند نفر ثبت نام کنن ... ( درست میگم یا من اشتباه برداشت کردم ؟‌)

nadi_1368
سه شنبه 06 اسفند 1392, 15:11 عصر
منظور اینه واسه اون سانس هایی که ممکنه کاربر رزرو کرده باشه و در مرحله پرداخت باشه به کاربر بعدی اجازه رزو این سانس داده نشد مگر اینکه از زمان پرداخت کاربر قبلی ده دقیقه گذشته باشد که در این صورت پرداخت ناموفق بوده..حالا ده دقیقه هم که نه همون زمانی ک کاربر در سایت بانک برای پرداخت مهلت دارد....
یه سوال دیگه من معمولا فیلد زمان تو دیتا بیس int میگریم و سپس مقدار تابع time برای زمان حال میریزم داخلش...مشکلی ک نیست؟