PDA

View Full Version : حرفه ای: مبحث ado.net سوال در مورد : چجوری باید یک کانکشن ساخت که آدرس اون تغییر کنه !!!

Morteza-76
سه شنبه 06 اسفند 1392, 20:23 عصر
سلام راهی هست که با استفاده از oledbconnection بشه کاری کرد که بگرده توی درایوها و اسم دیتا بیس مورد نظر رو گیر بیاره راستش قضیه از این قراره
من یک پرو ژه رو کامل کرده بودم و با استفاده از دستورات oledb Connection به درایو مورد نظرم H: کانکشن دادم که دیتا بیس وصل شه من میخوام کاری کنم که وقتی میبرم روی یه کامپیوتر دیگه کانکشن تغییر کنه بزارید جور دیگه بگم وقتی من الان به درایو H: کانکشن دادم توی یه کامپیوتر دیگه اون درایو اسمش H: نیست من درایو H: ام فلشه یعنی من فلشم رو وقتی به یه کامپیوتر دیگه بزنم تو اون کامپیوتر اسم لیبل فلش من دیگه H: نیست و تغییر میکنه میخوام ببینم راهی هست که جوری به کانکشن آدرس داد که این مشکلات پیش نیاد و نخام که هرجا میرم آدرس کانکشن ها رو عوض کنم لطفا هر کی هر راهی به زهنش رسید بگه ممنون میشم واقعا.

Alirezanet
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 02:51 صبح
سلام بهترین راه اینه دیتابیس رو در کنار فایل اجرایی برنامتون قرار بدید تا مشکل تغییر کانکشن استرینگ براتون بوجود نیاد ولی اگه امکان این کار نیست باید از طریق یک فایل Setup یا برنامه کمکی کانکشن استرینگ ست بشه ... به طور مثال میتونید کانشکن استرینگ رو در رجیستری ویندوز ذخیره کنید و برنامه از اون استفاده کنه و از طریق فایل Setup و یا ... کانکشن استرینگ در رجیستری نوشته بشه.راه ساده تر هم این هست که از App.Config برنامه استفاده کنید و کانشکن رو توی اون قرار بدید.موفق باشید

Naghibi
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 09:29 صبح
سلام
راه حلی که
Alirezanet (http://barnamenevis.org/member.php?43802-Alirezanet)
ارائه دادن مناسب ترین راه است اما اگه الزامی دارین که برنامه از روی فلش اجرا بشه با دستورات زیر می تونین لیست درایوهای فلش کامپیوتر رو پیدا کنین و بانک اطلاعاتی رو توی اونها جستجو کنین.

Dim myd As DriveInfo
For Each myd In DriveInfo.GetDrives
If myd.DriveType = IO.DriveType.Removable Then
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
End If
Next

vb341
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 00:39 صبح
طبق فرمایش دوستمون فایل دیتا رو در کنار فایل اجرایی قرار بده و از کانکشن زیر استفاده کنید
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\ShahrakDarya.mdb