PDA

View Full Version : دیتا بیس مناسب جهت استفاده در شبکه

programmernet
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 20:08 عصر
سلام

دوستان به نظر شما کدام ورژن از sql جهت استفاده در شبکه مناسبه ؟

mandanim
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 22:38 عصر
SQL Server Management Studio 2008

NasimBamdad
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 22:56 عصر
SQL Server Management Studio 2008

این که شما یک ابزار مدیریتی SQL می باشد

ویرایش R2 استفاده کنید

Sql Server 2008 R2

programmernet
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 10:50 صبح
این که شما یک ابزار مدیریتی SQL می باشد

ویرایش R2 استفاده کنید

Sql Server 2008 R2

ویژگی های این نسخه چی هستن ؟ آیا با استفاده از دات نت 2008 می توان از این ورژن از sql استفاده کرد ؟

programmernet
جمعه 09 اسفند 1392, 12:33 عصر
برای محدودیت استفاده کاربران از دیتا بیس sql در محیط شبکه باید چکار کرد ؟ کسی راه حل عملی داره ؟

programmernet
دوشنبه 12 اسفند 1392, 19:52 عصر
کسی نیست جواب بده ؟

NasimBamdad
دوشنبه 12 اسفند 1392, 21:56 عصر
برای محدودیت استفاده کاربران از دیتا بیس sql در محیط شبکه باید چکار کرد ؟ کسی راه حل عملی داره ؟

بفرمایید چرا می خواید محدودیت اعمال کنید ؟ علت چیست تا راه حل بهتری ارائه بشه

استفاده از قفل سخت افزاری پیشنهاد میشه

programmernet
سه شنبه 13 اسفند 1392, 23:08 عصر
منظورم این بود که چندین کاربر بتونن از دیتا بیس تحت شبکه به صورت همزمان استفاده کنند بدون اینکه تداخلی تو کارشون به وجود بیاد

NasimBamdad
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 09:40 صبح
آها این شد !

بین شما باید SQL Server رو روی یک سرور نصب کنید ، تنظیمات شبکه رو انجام بدید . کلاینت ها رو از طریق نرم افزار به SQL متصل کنید ( خیلی ساده با یک Connection String )

زمانی که فکر می کنی کاربر هات روی یک جدول یا یک موضوع مشترک از دیتابیست می خواهند تغییرات اعمال کنند ، از Stored Proc استفاده کن ، این طوری خود SQL میاد صف بندی می کنه

و تداخل خاصی ایجاد نمیشه .

امیدوارم به دردت خورده باشه

programmernet
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 22:07 عصر
آها این شد ! بین شما باید SQL Server رو روی یک سرور نصب کنید ، تنظیمات شبکه رو انجام بدید . کلاینت ها رو از طریق نرم افزار به SQL متصل کنید ( خیلی ساده با یک Connection String )زمانی که فکر می کنی کاربر هات روی یک جدول یا یک موضوع مشترک از دیتابیست می خواهند تغییرات اعمال کنند ، از Stored Proc استفاده کن ، این طوری خود SQL میاد صف بندی می کنه و تداخل خاصی ایجاد نمیشه . امیدوارم به دردت خورده باشهممون از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی اما دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی ؟ stored proc چیه ؟ چطوری ازش استفاده کنم ؟

NasimBamdad
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 22:16 عصر
استورد پراسیجر .

باید سرچ کنی . مبحث طولانیه .

مثل یک تابع می مونه و فراخوانی میشه . این طوری به جایی نمیرسی . باید برنامه نویسی رو از پایه شروع کنی

programmernet
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 19:55 عصر
استورد پراسیجر . باید سرچ کنی . مبحث طولانیه . مثل یک تابع می مونه و فراخوانی میشه . این طوری به جایی نمیرسی . باید برنامه نویسی رو از پایه شروع کنیدوست عزیز من واسه برنامه نویسیش مشکلی ندارم الان پرژم آمادس فقط همین جاش مشکل دارم . نمی تونن کاربران همزمان دستورات ثبت و ... به دیتا بیسم ارسال کنن . این تابع که گفتین را چطور باید بنویسم ؟ یک نمونه پرژه دارین ؟

NasimBamdad
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 21:54 عصر
این تابع که گفتم چیز از قبل آماده ای نیست . باید بر اساس طراحی دیتابیس شما و فیلد های شما نوشته و ساخته بشه .

programmernet
جمعه 16 اسفند 1392, 08:13 صبح
این تابع که گفتم چیز از قبل آماده ای نیست . باید بر اساس طراحی دیتابیس شما و فیلد های شما نوشته و ساخته بشه .دو.ست عزیز خوب میشه نحوه نوشتنشا بر اساس یک دیتا بیس فرضی و یا تست بهم توضیح بدی ؟ تا بعد خودم بر اساس ساختار دیتا بیس پروژم تغییر بدم ؟

NasimBamdad
جمعه 16 اسفند 1392, 09:18 صبح
USE [Nosakh]
GO

SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
ALTER PROCEDURE [dbo].[Noskhe_Add] (@fname nvarchar(50),@lname nvarchar(50),@serial nvarchar(50),@bimeID int,@expr_date nvarchar(50),@nos_date nvarchar(50),@nos_date_miladi date,@page_no int,@sexID int,@khadamatID int,@pezeshkID int,@centerID int,@bimar_statusID int,@unitID int)

AS
BEGIN
SET NOCOUNT ON;
Declare @pid int
Insert Into patients (fname,lname,serial,bimeID,expr_date,nos_date,nos_ date_miladi,page_no,sexID,khadamatID,pezeshkID,cen terID,bimar_statusID,unitID) VALUES (@fname,@lname,@serial,@bimeID,@expr_date,@nos_dat e,@nos_date_miladi,@page_no,@sexID,@khadamatID,@pe zeshkID,@centerID,@bimar_statusID,@unitID)
Select @pid = (Select Top 1 id From patients Order by id DESC)
return @pid
END

مثلا این یک Stored PROCEDURE می باشد .

programmernet
شنبه 17 اسفند 1392, 09:20 صبح
آهان این کد ها باید داخل محیط sql manage تایپ کرد . درست میگم دوست عزیز ؟ مرسی از وقتی که میزاری جواب من را میدین ؟ ممنون

NasimBamdad
شنبه 17 اسفند 1392, 13:42 عصر
استور پراسیجر رو در SQL Managment می نویسی در قالب کوری و اجرا می کنی .

بعد که ساخته شد ، از طریق C# فراخوانی می کنی و ....

aghayex
شنبه 17 اسفند 1392, 18:17 عصر
programmernet عزیز شما ابتدا برید مباحث اصلی اس کیو ال رو یه مطالعه بفرمایید و این مطالعه یک هفته هم طول نمی کشه این طور کیفیت کارتون بالا م میره .
به این مشکل شما اصطلاحا همزمانی گفته میشه و راه های متفاوتی داره که بسته به نوع برنامه و انتظاراتتون متفاوت هست اگه در گوگل سرچ کنی همزمانی در اس کیو ال مطالب خوبی براتون میاره .
در خصوص روشی که دوستمون ارائه کردن نه ردش میکنم و نه تایید می کنم چون تا حالا به این روش کار نکردم .

NasimBamdad
شنبه 17 اسفند 1392, 18:54 عصر
programmernet عزیز شما ابتدا برید مباحث اصلی اس کیو ال رو یه مطالعه بفرمایید و این مطالعه یک هفته هم طول نمی کشه این طور کیفیت کارتون بالا م میره .
به این مشکل شما اصطلاحا همزمانی گفته میشه و راه های متفاوتی داره که بسته به نوع برنامه و انتظاراتتون متفاوت هست اگه در گوگل سرچ کنی همزمانی در اس کیو ال مطالب خوبی براتون میاره .
در خصوص روشی که دوستمون ارائه کردن نه ردش میکنم و نه تایید می کنم چون تا حالا به این روش کار نکردم .

بله درست می فرمایید . ایشان باید برنامه نویسی و SQL رو از پایه به صورت اصولی دنبال کنند . عنوان وار و گذرا به درد نمی خوره .

در مورد استورد پراسیجر هم ، برای همزمانی راه حل مناسبی می باشد

چرا که این صف بندی رو خود SQL و CPU مدیریت می کنند و تداخلی ایجاد نمی شود .

بنده در یک برنامه که در حدود 20 کاربر همزمان بر روی یک جدول کار می کنند از این روش استفاده کردم و تا الان مشکلی نبوده

programmernet
شنبه 17 اسفند 1392, 19:12 عصر
از همه ممونم واقعا ممنون . همین کار را می کتن . عجله من فقط واسه این بود که پروژما باید تحویل بدم دیگه وقت زیادی ندارم .

programmernet
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 18:16 عصر
بچه ها خوب من گیج شدم . نمی دونم از کجا باید شروع کنم ؟ یه جوون مرد پیدا بشه درست و حسابی ما رو راهنمایی کنه