PDA

View Full Version : سوال: سوال در باره برنامه تنظیم شیفت کاری

arash_eetemad
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 02:24 صبح
با سلام
من برای تنظیم برنامه شیفت کاری یه کارگاه نیاز دارم که یه فایل اکسس درست کنم طوری که این برنامه شیفت کاری پرسنل این کارگاه رو به صورت متناوب و پشت سرهم چاپ کنه یعنی به عبارتی لوحه شیفت چاپ کنه، الان مشکل من دقیقا اینه که چطوری میتونم تاریخ های متوالی رو با ذکر نام روز به پرسنل نسبت بدم و تو گزارش چاپ کنم در عین حال اطلاعات تو یه بانک ذخیره بشه. با اکتیویس PDC تاریخ رو شمسی کردم اما نمیتونم گزارش تاریخ های متوالی رو درست کنم.
برنامه باید گزارش رو شبیه زیر تنظیم کنه
92/1/12 شنبه علی
92/1/13 یک شنبه محمد
92/1/14 دو شنبه حسن
92/1/15 سه شنبه آرش
*********************** دوباره تکرار بشه و لوحه بعدی رو تنظیم کنه:
92/1/16 چهارشنبه علی
92/1/17 پنجشنبه محمد
92/1/18 جمعه حسن
92/1/1 شنبه آرش

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

New Account
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 16:34 عصر
سلام
arash_eetemad

با اکتیویس PDC تاریخ رو شمسی کردم

این تاریخهایی که شما درج کردید خروجی اکتیو ایکس PDC نیستند , PDC اینجور خروجی نداره و این ماحصل یک کد دیگه هستش که استفاده فرمودید

با اکتیویس PDC تاریخ رو شمسی کردم اما نمیتونم گزارش تاریخ های متوالی رو درست کنم

خوب این دو اصلا هیچ ارتباطی به هم ندارند , راه حل یک مساله رو در داخل یک صورت دیگه نبینیم

علی ایحال به جهت راهنمایی و نه انجام توسط بنده :

شما نیاز به حلقه دو لایه تو در تو دارید

در حلقه بیرون تاریخها رو میخونید و در حلقه دوم ( که در داخل حلقه قبلیست ) اقدام به خوندن نام افراد و درج در داخل جدولی میکنید که تاریخها در اونجا وجود دارند

جای دو حلقه فوق قابل تعویض هم هست که این بستگی به نوع روش حل مساله داره ولیکن در نهایت هر دو به یک نقطه مرتبط خواهند شد

در هر حالت راه کار استاندارد نداره و نیازمند کد نویسی هستش

موفق باشید

arash_eetemad
جمعه 09 اسفند 1392, 02:44 صبح
دوست عزیز سلام و ممنون که پاسخ دادید

این تاریخهایی که شما درج کردید خروجی اکتیو ایکس PDC نیستند , PDC اینجور خروجی نداره و این ماحصل یک کد دیگه هستش که استفاده فرمودید
من عرض کردم که من نیاز دارم همچین گزارشی نیاز دارم و منظورم این بود که برای تاریخ شمسی از اون اکتیویس استفاده کرده م. نه که همچین خروجی رو از اکتیویس گرفته باشم

شما نیاز به حلقه دو لایه تو در تو دارید

در حلقه بیرون تاریخها رو میخونید و در حلقه دوم ( که در داخل حلقه قبلیست ) اقدام به خوندن نام افراد و درج در داخل جدولی میکنید که تاریخها در اونجا وجود دارند

جای دو حلقه فوق قابل تعویض هم هست که این بستگی به نوع روش حل مساله داره ولیکن در نهایت هر دو به یک نقطه مرتبط خواهند شد

مشکل من همینجاست، اگه میشه کدنویسی این قسمت رو راهنمایی کنید ممنون میشم