PDA

View Full Version : امنیت و سرعت با stored procedure

mehdi4467
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 14:54 عصر
سلام
فرض کنید من یک سایت شخصی دارم که در حالت عادی query های mysql رو مستقیم در کد های php نوشته ام.

حالا میان تنها تفییری که می دهم این است که از stored procedure استفاده می کنم.

سوالم اینه:
1- سایت جدید از نظر امنیت با سایت قدیم تفاوتی کرده است؟
2- از نظر سرعت چی؟

ممنون

mahmod2000
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 21:08 عصر
سعی کنید از store procedure کمتر استفاده کنید یا اصلا استفاده نکنید.. چون بعد ها واسه انتقال بین هاست ها کلافت میکنه.. من به این مشکلات برخوردم
به جاش از statement ها تو بحث PDO استفاده کن.. راحت تر هم هست

mehdi4467
جمعه 09 اسفند 1392, 07:50 صبح
سعی کنید از store procedure کمتر استفاده کنید یا اصلا استفاده نکنید.. چون بعد ها واسه انتقال بین هاست ها کلافت میکنه.. من به این مشکلات برخوردم
به جاش از statement ها تو بحث PDO استفاده کن.. راحت تر هم هست

سلام
منظورتون از اینکه میگید برای انتقال مشکل داره چیه؟
در مورد statement ها در PDO میشه توضیح بدید؟ البته من از stored procedure ها همراه به PDO استفاده می کنم.
در مورد این موضوع هم که آیا فقط بیاییم در اسکریپتمون همین یک تغییر رو بدیم یعنی از SP و PDO استفاده کنیم آیا سرعت و امنیت بالاتر می رود یا خیر؟

mahmod2000
جمعه 09 اسفند 1392, 09:35 صبح
بله خود PDO فیلترهایی رو برای ورودی هایی که با متغیر در دستور sql قرار میدید انجام میده و تا حدود بالایی امنیت بالا میره، ولی همونطور که میدونید امنیت به خیلی چیزها بستکی داره

من کار با store procedure ها رو طبق تجربه خودم گفتم بهتون
برای 3-4 تا سایت از این طریق انجام دادم، یه موقع هاست ها ازش پشتیبانی نمیکنند و اگر بخوای تغییری تو تیبل بدی باید 3-4 جا هم بری و تغییرات رو اعمال کنی :)
statement ها برای کد نویسی دم دستر هست و راه هایی داره که به اندازه پروسیژر ها امنیت رو بالا ببری

موفق باشی

mehdi4467
جمعه 09 اسفند 1392, 10:33 صبح
بله خود PDO فیلترهایی رو برای ورودی هایی که با متغیر در دستور sql قرار میدید انجام میده و تا حدود بالایی امنیت بالا میره، ولی همونطور که میدونید امنیت به خیلی چیزها بستکی داره

من کار با store procedure ها رو طبق تجربه خودم گفتم بهتون
برای 3-4 تا سایت از این طریق انجام دادم، یه موقع هاست ها ازش پشتیبانی نمیکنند و اگر بخوای تغییری تو تیبل بدی باید 3-4 جا هم بری و تغییرات رو اعمال کنی :)
statement ها برای کد نویسی دم دستر هست و راه هایی داره که به اندازه پروسیژر ها امنیت رو بالا ببری

موفق باشی

ممنون از توضیحاتتون
در مورد استفاده از statement ها می تونید مثال بزنید؟

mahmod2000
جمعه 09 اسفند 1392, 11:05 صبح
گوگل سرچ کنید مطالب زیادی واستون میاده
PDO Statetment