PDA

View Full Version : سوال: ثبت مرخصی پرسنل

mkahani
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 17:30 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم

بنده در حال نوشتن یک برنامه تحت اکسس هستم که بتونم مرخصی پرسنل وظیفه رو ثبت و چاپ کنم.

خودم سرباز هستم و برای راحت تر شدن کار خودم که دادن مرخصی و چاپ برگه و محاسبه هست این برنامه رو می نویسم.
انشاءاله با کمک شما این برنامه کامل بشه.
فقط یک مشکل دارم :

میخوام وقتی که کد ملی یا شماره پرسنلی وارد بشه اطلاعات فرد مورد نظر که درون جدول ( مشخصات ) هست در فرمی که در یک جدول دیگه ( ثبت مرخصی ) قرار داده بشه و زمان و تاریخ مرخصی توسط کاربر تکمیل ، ثبت و چاپ بشه.

با استفاده از combo box اینکار رو انجام دادم و مشکل وقتی هست که دوتا سرباز هم نام باشند یا وقتی یک سرباز که ترخیص شده با یک سرباز در حال خدمت هم نام باشند مشکل پیدا میشه اون موقع باید تاریخ اعزام رو فیلتر کرد

ولی هیچوقت کد ملی یا شماره پرسنلی با یک نفر دیگه یکی نمیشه

هر جا دنبال رفع مشکلم گشتم نشد به این سایت تخصصی مراجعه کردم تا شما دوستان با دانش خودتون منو راهنمایی کنید.
پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

یک نمونه هم گذاشتم که منظور رو بهتر برسونه

mkahani
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 17:33 عصر
متاسفانه فایل رو هر کاری کردم آپلود نشد تو انجمن یک جای دیگه آپلود کردم

http://uplod.ir/k369qxigsigt/morkhasi.zip.htm

mhamedm2008
جمعه 09 اسفند 1392, 14:00 عصر
سلام
باید فورم های unbound طراحی کنی وگرنه توی محاسبات مرخصی به مشکل بر می خوری
من قبلا زمانی که سرباز بودم یه همچین چیزی طراحی کرده بودم

mkahani
شنبه 10 اسفند 1392, 06:53 صبح
یعنی باید به صورت wizard از جدول ثبت مرخصی استفاده نکنم و یک فرم ساده بسازم ؟

خیلی وقت پیش ویژوال بیسیک کار کرده بودم ولی الان دستوراتش یادم رفته. اگر نمونه برنامه ای دارید که همچین کاری داخلش شده باشه یا میتونید رو همین دیتابیس من یک کم وقت بذارید ممنون میشم.

یک برنامه آماده ثبت مرخصی پیدا کردم که از هر نظر کامل هست و گزارش گیری های خوبی هم داره ولی بدیش اینه که فقط کد پرسنلی رو توی text box میگیره بدون نام و نام خانوادگی و اگر کاربر اشتباه کنه و یا همچین کدی در جدول مشخصات نباشه هیچ پیامی نمیاد..

چند تا نمونه برنامه خارجی مرخصی هم پیدا کردم ولی اینقدر پیچیده بودن که حد و اندازه نداشت.

lorzadehj
شنبه 10 اسفند 1392, 07:38 صبح
سلام
برنامتون رو بگذارید تا تکمیلش کنم البته من 2003 کار می کنم

mkahani
یک شنبه 11 اسفند 1392, 21:22 عصر
سلام دوست عزیز

من جدول و فرم هارو طراحی کردم فقط شما لطف کنید فرم ثبت مرخصی رو واسم کد نویسی کنید.

میخوام وقتی که کد ملی وارد شد و enter زده شد اطلاعات نام و نام خانوادگی و تاریخ اعزام در text box قرار بگیره و سپس مدت و تاریخ مرخصی وارد و ثبت بشه. همین.

چاپ و گزارش گیری رو خودم میتونم انجام بدم. وقتی همشو کامل کردم تو انجمن میذارم تا همه استفاده کنند.

پیشاپیش از همکاری شما ممنون

اینم آدرس لینک فایل با فرمت 2003

http://uplod.ir/1lpta6b3c2ww/morkhasi-upload.zip.htm
http://uplod.ir/1lpta6b3c2ww/morkhasi-upload.zip.htm

saeed1234n
دوشنبه 12 اسفند 1392, 14:15 عصر
با سلام
دوست عزيز
من ديروز برنامه شما را از پايه بهمراه جدول و فرم طراحي و آماده كردم منتها وقت نشد كه آنرا آپلود و در سايت بگذارم
امروز هم بيرون از منزل هستم و دسترسي به برنامه اي كه آماده كردم ندارم
بمحض اينكه به منزل رسيدم آنرا آپلود مي كنم:لبخندساده:

saeed1234n
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:21 عصر
با سلام
دوست عزیز
مطابق خواسته شما آماده شد
هر گونه مسئله دیگری داشتید بفرمایید تا انجام شود
https://mega.co.nz/#!K0pGHIqJ!mArTCxQZcAIA3Tz_OOVeR1WDepaSUrt0aG2EzVu AJNs

mkahani
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 18:12 عصر
بسیار ممنون از شما به خاطر وقتی که واسه نوشتن این برنامه گذاشتید

فقط چند تا سوال دارم؟؟؟؟

یکی اینکه چطوری تمام فرم های شما راست چین هست ولی من هرکاری می کنم یک دیتابیس دیگه اینطوری بسازم نمیشه؟

وقتی برنامه شما باز میشه به جای اکسس فرم اصلی با عنوان میاد ؟؟
DoCmd.RunCommand acCmdAppMinimize
این دستور رو گذاشتم ولی نشد.

وقتی خواستم خودم یک دیتابیس دیگه بسازم و داخلش از subform استفاده کنم که جمع بزنه چرا وقتی کدملی رو انتخاب می کنم جدولی که جمع رو حساب میکنه به روز نمیشه و همون مقادیر رو نشون میده ؟؟؟؟ در صورتی که من مثل برنامه شما query و فرم طراحی کردم....

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین چون میخوام ماهی گیری یاد بگیرم D:

saeed1234n
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 20:40 عصر
با سلام
دوست عزیز

یکی اینکه چطوری تمام فرم های شما راست چین هست ولی من هرکاری می کنم یک دیتابیس دیگه اینطوری بسازم نمیشه؟

جواب سوال اول :
https://mega.co.nz/#!u9o2BToS!bZzG0I1ZtjUkhWOiOSEdnZVI9294oGAzZU4SxKz-0-k

وقتی برنامه شما باز میشه به جای اکسس فرم اصلی با عنوان میاد ؟؟
جواب سوال دوم: نیت ما نیز همین بوده که پنجره اکسس به نمایش در نیاید و فقط فرم اصلی قابل رویت باشد.

وقتی خواستم خودم یک دیتابیس دیگه بسازم و داخلش از subform استفاده کنم که جمع بزنه چرا وقتی کدملی رو انتخاب می کنم جدولی که جمع رو حساب میکنه به روز نمیشه و همون مقادیر رو نشون میده ؟؟؟؟ در صورتی که من مثل برنامه شما query و فرم طراحی کردم....

جواب سوال سوم: ابتدا باید برای کوئری در فیلد شماره ملی شرط بگذارید که مطابق با تکست باکس شماره ملی در فرم مورد نظر باشد
و یک ساب فرمی از همان کوئری در فرم قرار می دهیم و این شرط را برای آن می گذاریم که بین این دو یک رابطه از طریق فیلد شماره ملی ایجاد شود و در رویداد lost focus فیلد شماره ملی فرم کدی می نویسیم که فرم را رفرش کند.

mkahani
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 21:57 عصر
ممنون بابت راهنمایی مفیدتون ولی هنوز یک کمی مشکل دارم.

دیتابیس جدید که میسازم راست چین هست ولی این که روش کار کردم نمیشه راست چین ، کاری میشه کرد؟
منم میخوام پنجره اکسس نیاد و فقط فرم اصلی بیاد ولی هر کاری کردم یک دیتابیس دیگه اینطوری بسازم نشد. میشه راهنمایی بفرمایید؟
مشکل بروز نشدن subform حل شد فقط اون نوار پایین subform که search و بقیه ابزار رکوردها هست حذف نمیشه ، اونو چی کار کنم؟

saeed1234n
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 11:27 صبح
با سلام
در مورد سوال اول : باید بطور دستی آنها را راست چین کرد.
ج سوال دوم :در رویدادا on open فرم اصلی کد موردنظر را وارد کنید

DoCmd.RunCommand acCmdAppMinimize
ج سوال سوم:خاصیت navigation button فرمتان را no کنید

mkahani
دوشنبه 18 فروردین 1393, 16:00 عصر
ممنون از کمک دوستان ولی هنوز برنامه من کامل نشده.

یک مشکل جدید

یک فیلد در جدول هست که Primry key هست و بهترین انتخاب کد ملی بود برای اینکه هیچ وقت تکراری نیست. حالا میخوام موقع ثبت مشخصات پرسنلی کد ملی به صورت 10 رقمی وارد بشه و کاربر نتونه حرف انگلیسی و یا فارسی داخلش وارد کنه و حتما هم 10 رقم باشه. عدد نمیشد بذارم چون کد ملی اولش 0 داره و فقط text میتونه کد ملی رو ذخیره کنه.

یک ماژول پیدا کردم که متاسفانه کد نویسی زیادی داشت و خیلی هم مشکل داشت. چون فقط من در قسمت ثبت مشخصات میخوام کد ملی رو از کاربر دریافت کنم ماژول نباشه بهتره. فقط توی فرم ثبت مشخصات کد رو قرار میدم.

حالا اگر دوستان و اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم.

majid_tiger
دوشنبه 18 فروردین 1393, 16:57 عصر
ممنون از کمک دوستان ولی هنوز برنامه من کامل نشده.

یک مشکل جدید

یک فیلد در جدول هست که Primry key هست و بهترین انتخاب کد ملی بود برای اینکه هیچ وقت تکراری نیست. حالا میخوام موقع ثبت مشخصات پرسنلی کد ملی به صورت 10 رقمی وارد بشه و کاربر نتونه حرف انگلیسی و یا فارسی داخلش وارد کنه و حتما هم 10 رقم باشه. عدد نمیشد بذارم چون کد ملی اولش 0 داره و فقط text میتونه کد ملی رو ذخیره کنه.

یک ماژول پیدا کردم که متاسفانه کد نویسی زیادی داشت و خیلی هم مشکل داشت. چون فقط من در قسمت ثبت مشخصات میخوام کد ملی رو از کاربر دریافت کنم ماژول نباشه بهتره. فقط توی فرم ثبت مشخصات کد رو قرار میدم.

حالا اگر دوستان و اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم.

دوست عزیز برای TextBox ای که کد ملی را از طریق ان وارد می کنی InputMask تعریف کن مثلاً قالبش این طور باشه 0000000000 به این ترتیب به هیچ عنوان هیچ حرفی مورد قبول نیست و حتماً باید 10 رقم وارد بشه فقط اگر 10 رقم وارد نشه اکسس پیغام خطا میده که میتونی اون پیغام خطا رو خودت بصورت فارسی نمایش بدی

ایلیا آخوندزاده
دوشنبه 18 فروردین 1393, 17:22 عصر
خب شما رو چه زبانی داری اینو مینویسی؟

majid_tiger
دوشنبه 18 فروردین 1393, 18:16 عصر
خب شما رو چه زبانی داری اینو مینویسی؟

اینجا تاپیک مربوط به Access هست ، پس زبان VB است تنظیم ذکر شده رو باید در قسمت Properties کادر متن یا همون TextBox انجام داد .

roxana.madineh
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 17:49 عصر
سلام ،من یک نمونه کد مرخصی تحت سی شارپ می خوام میشه کمکم کنید...

AbbasSediqi
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 18:35 عصر
برای بهتر کار کردن و سرعت بیشتر برنامه
برای ثبت در یک table دیگه بهتر ه از ماکرو RunDataMacro استفاده کنید . ضریب خطای بسیار کمی داره و بسیار مطمعنه