PDA

View Full Version : آپدیت یک جدول از طریق جدول دیگر

general007
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 17:56 عصر
با سلام
من دوتا جدول دارم که یکی به نام آمار کنتور ( که اطلاعاتش رو که شامل شماره تاریخ دریافت از انبار،شماره کنتور تکفاز و سه فاز می باشد را از طریق فایل اکسل وارد می کنم ) و در جدول دیگر به نام نصب جدید ( در زمان نصب کنتور مامور یک سری کنتور در تاریخ های مختلف نصب میکند ) و ما شماره کنتور ها ، تاریخ نصب ، و نام مامور را در جدول نصب جدید ثبت می کنیم )
حالا من میخوام که اطلاعات(تاریخ نصب و نام مامور ) رو از جدول نصب جدید به جدول آمار کنتور کپی کنم ( یهنی اگر ما تو تو جدول امار کنتور شماره کنتور تکفار 123 رو داشتیم و در تاریخی از اون استفاده ردیم اطلاعات مورد نظر جلوی شماره کنتور مربوطه کپی بشه
با استفاده از اپدیت کوئری این کارو انجام دادم اما اطلاعات کپی نشد
ممنون میشم کمک کنید
نمونه در ادرس زیر
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=405d9c5889e47a6ab9d75bc6c2774114

general007
جمعه 09 اسفند 1392, 19:06 عصر
دوستان با توجه به نمونه هایی که رو سایت بود نتونستم مشکلم را حل کنم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
باتشکر

lorzadehj
شنبه 10 اسفند 1392, 07:44 صبح
سلام
لطفا 2003 بگذار تا توضیح رو با برنامه بدهم

general007
شنبه 10 اسفند 1392, 20:23 عصر
سلام
لطفا 2003 بگذار تا توضیح رو با برنامه بدهم
سلام
نمونه زیر را لطفا چک کنید
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9061507ec52dd2e73342deb71dfc8512

lorzadehj
یک شنبه 11 اسفند 1392, 06:12 صبح
با سلام
فایل شما اصلاح شد
http://uplod.ir/op4wxcec0opf/db2.rar.htm

general007
یک شنبه 11 اسفند 1392, 20:57 عصر
با سلام
فایل شما اصلاح شد
http://uplod.ir/op4wxcec0opf/db2.rar.htm
سلام
ممنون از زحمات شما فقط ی مشکل
درجدول امار کنتور ما شماره کنتور ها را از قبل ثبت شده داریم و بعد از استفاده شماره کنتور را در جدول نصب جدید ثبت میکنیم من میخوام (مامور نصب ، تاریخ نصب و علت عدم مصرف از جدول نصب جدید درجدول امار کنتور اپدیت شه )
اما من نتونستم این کار را انجام بدم ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید با تشکر

lorzadehj
دوشنبه 12 اسفند 1392, 00:36 صبح
با سلام
من فکر می کنم که برنامه مورد نظر شما به این شرح باشه لطفا در صورت صحت فکرم تصدیق بفرمایید تا بهتر راهنماییتان کنم
یک جدول مخصوص مشخصات کنتورهای نصب نشده ای است که احیانا در انبار یا جای دیگری دپو شده
یک جدول هم مخصوص درخواست کنتورهای فوق است
یک جدول هم مخصوص اجرای درخواست های فوق است
اگر چنین است پیشنهاد می کنم که جداول مرتبط با این موارد را دقیق طبق تقسیم بندی فوق تکمیل نمایید و سپس در فرمتان اونها رو به مرتبط کنید

general007
دوشنبه 12 اسفند 1392, 19:24 عصر
با سلام
من فکر می کنم که برنامه مورد نظر شما به این شرح باشه لطفا در صورت صحت فکرم تصدیق بفرمایید تا بهتر راهنماییتان کنم
یک جدول مخصوص مشخصات کنتورهای نصب نشده ای است که احیانا در انبار یا جای دیگری دپو شده
یک جدول هم مخصوص درخواست کنتورهای فوق است
یک جدول هم مخصوص اجرای درخواست های فوق است
اگر چنین است پیشنهاد می کنم که جداول مرتبط با این موارد را دقیق طبق تقسیم بندی فوق تکمیل نمایید و سپس در فرمتان اونها رو به مرتبط کنیدسلام و شب بخیر
کلا دو تاجدول داریم که یکی جدول کنتور های نصب نشده که از انبار تحویل گرفته میشه (امار کنتور )ودیگری جدول نصب جدید که ما از کنتور هایی که در جدول امار کنتور ثبت کردیم استفاده میکنیم و شماره ها را در جدول نصب جدید ثبت میکنیم

من میخوام اطلاعات زمان نصب هر کنتور ( که شامل نام مامور نصب ، تاریخ نصب ، علت عودت که در داخل جدول نصب جدید ثبت شده) در داخل جدول آمار کنتور جلوی شماره های ثبت شده اپدیت شود
با تشکر

lorzadehj
سه شنبه 13 اسفند 1392, 01:26 صبح
سلام
انشاءالله که درست متوجه شده باشم شما می خواهید 3 گزینه نام مامور، تاریخ نصب وعلت عودت را از جدول نصب جدید در جدول آمار کنتور updata نمایید در این صورت فایل شما به شرح ذیل است
http://uplod.ir/779cplhe6nc3/db2.mdb.htm
یا علی

general007
سه شنبه 13 اسفند 1392, 22:44 عصر
سلام
انشاءالله که درست متوجه شده باشم شما می خواهید 3 گزینه نام مامور، تاریخ نصب وعلت عودت را از جدول نصب جدید در جدول آمار کنتور updata نمایید در این صورت فایل شما به شرح ذیل است
http://uplod.ir/779cplhe6nc3/db2.mdb.htm
یا علی
با سلام
ممنون از شما
در فایل اصلاح شده توسط شما اپدیت دقیقا مطابق خواسته من انجام میشه اما اگر idها یکی نباشه عملیات اپدیت را انجام نمیدهد
میخواستم ببینم میشه به جای idنام مامور را ارتباط داد ( چون نام مامور در هردو جدول یکی هست )
ممنون

lorzadehj
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 00:32 صبح
سلام
اگر دقیقا تمام کارکترهای نوشته شده یکی باشه بله ولی اگر مثلا در یک کامپیوتر "ی"و در دیگری "ي" ثبت شود کار خراب می شود برای همین هم از شماره استفاده می کنند که در همه کامپیوتر ها یکی است
یا علی

general007
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 11:54 صبح
سلام ممنون
ارتباط بین دو جدول رو با نام مامور انجام دادم که الحمداله مشکلی پیشنیومد ( میخواستم بدونم میشه کاری کرد که اگر اطلاعات در جدول امار کنتور بعد از مثلا10 روز اپدیت نشد (حالا به هردلیلی عدم ثبت اپراتور و یا عدم استفاده از کنتور مربوطه) بیاد به ما لیست کنتور های رو که اطلاعاتشون ثبت نشده رو اعلام کنه
با تشکر

lorzadehj
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 14:52 عصر
سلام
باز هم من بد منوجه شدم ببخشید
اگر درست متوجه شده باشم شما می خواهید بین اطلاعات قبلا ثبت شده و updata شده و اطلاعات جدید که تازه ثبت شده اند و یک تمایزی قائل شوید اگر چمین است بله می شود
شما می توانید به صورت نمونه عمل نمایید
http://uplod.ir/xf0psfah2stc/db2.mdb.htm
یک چک باکس به نام checkدر جدول nasb jadid کارگذاشته شده است تا وقتی که updata انجام شد این چک باکس به طور خودکار on می شود و رکورد های updata شده رو از رکورد های updata نشده تمایز می دهدوالبته می توانید از آنها قبل از updata یک کوئری بگیرید و کاملا آنها را مشخص نمایید
یا علی مدد

general007
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 15:42 عصر
سلام ممنون بابت پیگیری تون :قلب:
اگر بشه من میخوام عدم اپدیت از روی جدول امار کنتور پیغام بده (یعنی اگر ما مثلا 100 کنتور به یک مامور دادیم ( که امار این کنتور ها در جدول امار کنتور ثبت شده ) و مامور مربوطه از 100 کنتور که تحویلش هست 40 تارو استفاده کرد (که کنتورهای استفاده شده در جدول نصب جدید ثبت میشود ) با استفاده از کوئری اپدیتی که زحمت شو رو کشید اطلاعات (تاریخ نصب ، علت عدم مصرف) رو توجدول امار کنتور اپدیت میکنه ؟ من میخوام 60 تا باقیمانده را که در جدول امار کنتور بلا تکلیف هست و هیچ اطلاعاتی (تاریخ نصب و علت عدم مصرف ) ثبت شده ندارد را پیغام بدهد و یک مشکل دیگه من ارتباط بین دوجدول رو با نام مامور به هم دادم
اطلاعات به صورت صحیح اپدیت میشه ام علت عدم مصرف رو برای کل ثبتی ها تکرار میکنه ممنون میشم توضیح بدهید :گریه:
با تشکر

general007
شنبه 17 اسفند 1392, 22:16 عصر
باعرض سلام
دوستان اگر کسی راهی بلده لطفا راهنمایی کنه
با تشکر

lorzadehj
یک شنبه 18 اسفند 1392, 08:46 صبح
با سلام
فکر کنم که دیگه حل شده باشه البته یک توضیحی در اینباره می دهم
لطفا خوب دقت فرمایید
اولا :قبلا هم گفتم که ارتباط دو جدول شما با نام مامور خیلی می تواند متزلزل و ناقص باشد لذا برای این موضوع راه حل قبلی رو که درنمونه آوردم تکرار می کنم که ارتباط دو جدول شما باید با فیلدId باشد جدول آمار کنتور اتونامبر و نصب جدید نامبر باشد
ثانیا:همانطور که فرمودید وقتی 100 کنتور تحویل یک مامور می شود مشخصات کنتورها در جدول آمار کنتور درج شده و سپس به قسمت کوئری رفته و کوئری ارسال به نصب جدید را بزنید با اینکار کلیه مشخصات کنتورهای وارد شده (تحویل به مامور و آپدیت نشده)به جدول نصب جدید ارسال می شود و بعداز نصب کنتورها و درج در جدول نصب جدید دوباره به قسمت کوئری رفته و این بار کوئری آپدیت آمار کنتور را بزنید که در ایصورت تمام رکوردهایی که در جدول نصب جدیدت کمیل می شوند در جدول آمار کنتور هم آپدیت می شوند
نکته قابل توجه اینکه اگر در تکمیل جدول نصب جدید ویا درج مشخصات کنتور در جدول آمار کنتور یک اشتباهی در تایپ رخ دهد در صورتیکه قبل از ارسال و یا آپدیت باشد قابل اصلاح است وگرنه باید به صورت دستی اصلاح شود
نکته قابل ذکر: دو چک باکس در دو جدول تعبیه شده است که این دو با کوئری ارسال و آپدیت به صورت خودکار عمل می کنه
http://uplod.ir/eszayjsuvipz/db3.mdb.htm
یا علی مدد

general007
یک شنبه 18 اسفند 1392, 21:10 عصر
با عرض سلام و ادب
شرمنده که اینقدر سئوال میکنم فایل اصلاح شده دقیقا همون چیزی که میخواستم شده
( مثلا در یک ماه ما به یک مامور 100 کنتور تحویل میدهیم وتازمانی که مامور کنتور را نصب نکرده نمی توانیم شماره کنتور مورد نظر را در جدول نصب جدید ثبت کنیم (چون ارتباط بین جداول هم از طرق id می باشد اگر در جدول نصب جدید id یک شماره کنتور ثبت شده با id ثبت شده همان شماره کنتور در جدول امار کنتور یکی نباشه عملیات اپدیت را یا انجام نمی دهد و یا به درستی انجام نمی دهد ) یه نکته مامورینی که کنتور تحویل می گیرند و نصب می کنند مثلا 6 نفر هستند هیچ راهی نیست که با نام مامور بشه ارتباط رو بر قرار کرد

lorzadehj
دوشنبه 19 اسفند 1392, 00:50 صبح
باسلام
عزیزبرادر اگر با نام مامور ارتباط ایجاد شود اطمینان از برنامه تون سلب می شه پس بنابر این تمام سرمایه تون رو روی id متمرکز کنید
یک سوال
اصلا من در برنامه شما شماره کنتور ندیدم البته شاید به دلیل عدم آشنایی با اصطلاحات برقی است
یا علی مدد

general007
دوشنبه 19 اسفند 1392, 19:24 عصر
باسلام
عزیزبرادر اگر با نام مامور ارتباط ایجاد شود اطمینان از برنامه تون سلب می شه پس بنابر این تمام سرمایه تون رو روی id متمرکز کنید
یک سوال
اصلا من در برنامه شما شماره کنتور ندیدم البته شاید به دلیل عدم آشنایی با اصطلاحات برقی است
یا علی مدد
با عرض سلام و شب بخیر
منظور از شماره کنتور ( همون شماره های تک فاز و سه فاز ) می باشد
من مشکلم با شماره id اینه که زمانی ما (به عنوان مثال 100 کنتور تحویل مامور می دهیم وداخل جدول امار کنتور ثبت می کنیم چون فیلد id اتو نامبر می باشد یک سری عدد به هر شماره اختصاص می دهد ، چون مشخص نیست که از 100 شماره کنتور ثبت شده کدام شماره کنتور در چه تاریخی در محل نصب و بعد اطلاعاتش در جدول نصب جدید ثبت بشود و ما نمیتوانیم از کوئری اپند استفاده کنیم و برای اپدیت حتما باید شماره idهر دو یکی باشد .

ایا میشه برای هر کدام از فیلد های تک فاز و سه فاز یک کویری اپدیت مجزا ساخت و ار تباط رو از طریق همان شماره( تکفاز یا سه فاز ) بر قرار کرد؟ یا اگر روش دیگه ای به نظرتون می رسه راهنمایی کنیدد
ممنون از شما

lorzadehj
دوشنبه 19 اسفند 1392, 23:38 عصر
با سلام
شما خوب به برنامه دقت نکردی
ببینیدزمانیکه شما 100 کنتور رو به یک مامور تحویل دادید و در جدول آمار کنتور ثبت کردید و بطور مثال id از 1تا 100 به صورت خودکار شماره انداخت با زدن کوئری اپند کلیه رکوردها به جدول نصب جدید ارسال می شوند تا اگر مامور هر کدام را نصب کرد مشخصاتش رو در جدول نصب جدید وارد نماید تا اینجا که مشکلی نیست اما بنده یک چک باکس برای اطلاع از آپدیت هر کدام از این 100 کنتور توسط جدول نصب جدید در جدول آمار کنتور تعبیه کردم که با انجام درج اطلاعات در جدول نصب جدید و زدن کوئری آپدیت تیک می خورند یعنی اگر چک باکس جدول آمار کنتور تیک خورده بود معنیش آن است که اطلاعات ثبت شده به جدول نصب جدید رفته و از آنجا آپدیت شده وسپس به جدول آمار کنتور برگشته(یعنی کنتور نصب شده) و اگر چک باکس جدول نصب جدید تیک نخورده بود معنیش آن است که کنتور تحویلی به مامور هنوز آپدیت نشده است و با درج اطلاعات و زدن کوئری آپدیت باید تکنیل گردد در این صورت اطلاعات این دو جدول به هیچ عنوان ربطی به id پیدا نمی کنند و نقش id در این بین فقط نقش شماره رکورد با ارتباط به هم است
یا علی مدد

general007
سه شنبه 20 اسفند 1392, 18:00 عصر
با عرض سلام
مشکل اینجاست که ما وقتی 100 کنتور را در جدول امار کنتور ثبت می کنیم ( جدول امار کنتور نقش بایگانی رادارد )و قبل از استفاده از کنتور اجازه ثبت مشخصات را در جدول نصب جدید نداریم ( یعنی ما مجبوریم اول از کنتور فوق استفاده کنیم بعد اطلاعات را تک به تک وارد جدول نصب جدید کنیم و حالا به صورت هفتگی از کویری اپدیت استفاده کنیم جهت اپدیت امار کنتور و مشخص نمودن کنتور های استفاده شده و استفاده نشده ( در صورت امکان مجدد راهنمایی بفرمایید )
با تشکر

lorzadehj
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 01:26 صبح
با سلام
مشکلی نیست در کوئری ارسال قسمت criteriaیک سوال ایجاد فرمایید که فقط شماره تکفاز یا سه فازی که قبلا در جدول آمار کنتور ثبت شده به جدول نصب جدید انتقال پیدا کند(به صورت تک تک) که شما بتوانید اطلاعات ارسال شده را در جدول نصب جدید آپدیت نمایید
http://uplod.ir/ccaxnlsrihdw/db3.mdb.htm
یا علی مدد

general007
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 21:41 عصر
با سلام
من از شما ممنونم که اینقدر پیگیر هستید . من برای وارد کردن اطلاعات در جدول نصب جدید از هیچ نوع کوئری اپدیت و یا هیچ روش دیگری نمیتوانم استفاده کنم (اطلاعات در جدول نصب جدید فقط به صورت دستی باید وارد شود )و بعد از ورود اطلاعات با یک کویری اپدیت جدول امار کنتور را اپدیت کنم
تنها مشکلم اینه که ارتباط بین دو جدولم باید با نام مامور باشه ( در ضمن در فرم ساخته شده نصب جدید فیلد نام مامور به صورت کمبو باکس می باشد و نام مامور به صورت دستی وارد نمیشود )
باز اگر راهی هست لطفا کمک کنید

lorzadehj
شنبه 24 اسفند 1392, 13:49 عصر
با سلام
در صورتیکه کمبو باشه خوبه ولی یک راه دیگه هم هست که کمبوی نام مامور دو فیلد باشه که یکی نام مامور و دیگری id که شماره اختصاصی به مامور است و وقتیکه شما نام مامور رو انتخاب می کنید در حقیقت شماره id مامور درج می شود و شما می توانید اون شماره را ارتباط دهید
یا علی مدد

general007
شنبه 24 اسفند 1392, 17:56 عصر
با سلام
در صورتیکه کمبو باشه خوبه ولی یک راه دیگه هم هست که کمبوی نام مامور دو فیلد باشه که یکی نام مامور و دیگری id که شماره اختصاصی به مامور است و وقتیکه شما نام مامور رو انتخاب می کنید در حقیقت شماره id مامور درج می شود و شما می توانید اون شماره را ارتباط دهید
یا علی مدد
باسلام
اگر امکانش هست فایل رو تغییر دادم اطلاعات اضافی رو هم پاک کردم و یک جدول به نام مامور اضافه کردم لطفا فایل رو اصلاح فرمایید http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=f4c0a5ed40f34e20ab9dd1398ecc07b6
باتشکر:قلب:

general007
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 08:42 صبح
باعرض سلام پیشاپیش سال نو را تبریک میگم
دوستان گل من ،پروژم چند تا جدول مثل فایل بالا داره که باید توسط کوئری اپدیت ، اطلاعات رو اپدیت کنم دوستان اگر کسی می تونه فایل رو اصلاح کنه ممنون میشم
فایل در پست 25
بازم ممنون از همه شما سروران گرامی

general007
جمعه 15 فروردین 1393, 12:31 عصر
با سلام
دوستان در صورت امکان لطفا راهنمایی کنید کارم گیر همین فایل اپدیته
ممنون از همگی شما

general007
جمعه 22 فروردین 1393, 18:54 عصر
با سلام
دوستان اگر کسی بتونه مشکل من رو حل کنه ممنون میشم
باتشکر

general007
جمعه 29 فروردین 1393, 18:56 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید
دوستان من دوباره سوالم را می پرسم
در فایل زیر در جدول امار کنتور شماره کنتور و نام مامور را ثبت می کنیم و زمانی که از کنتور های ثبت شده استفاده کردیم مشخصات را در جدول نصب جدید ثبت می کنیم
حالا من میخوام ارتباط بین ای دوجدول از طریق نام مامور باشد و سپس با یک کویری اپدیت اطلاعات (نام مامور ، تاریخ نصب و علت عدم مصرف ) را از جدول نصب جدید در داخل جدول امار کنتور اپدیت کنیم
از دوستانی که به اکسس تسلط دارند خواهشمندم کمک کنند
باتشکر

general007
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 21:17 عصر
دوستان مشکلم هنوز حل نشده لطفا کمک کنید:گریه::گریه: