PDA

View Full Version : مبتدی: منوی درختی با php

chookap60
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 20:09 عصر
با سلام.
از دوستان کسی دستور ایجاد منوی درختی متصل به دیتابیس با php رو داره؟
اگه همراه با فایل پروزه باشه که خیلی بهتره چون من گشتم ولی بافایل پروزه نتوستن پیدا کنم.

با تشکر...

mirzajavad
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 21:23 عصر
سلام
راستش منم چند روزی هستش که دارم یکی رو پیاده سازی میکنم و تا یک جایی پیش رفتم اگر میخوای جزئیات رو در اختیارت بذارم

chookap60
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 21:52 عصر
با کمال میل دوست عزیز.خیلی هم لطف میکنید.
چون من تازه وارد برنامه نویسی php شدم و تا قبل از این بیشتر کدهای html و css رو مینوشتم.

mirzajavad
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 22:29 عصر
خب ساختار دیتابیس سه تا فیلد میخواد
آیدی کلید اصلی
منوی اصلی
کلید خارجی ( مقدار کلید اصلی داخلش ریخته میشه )

دقت کن کلید خارجی مقدار NULL میگیره و با کلید اصلی در ارتباط هست

برای افزودن منوی های اصلی به جدول که همون Insert کن
ولی برای افزودن زیر منو نیاز هستش که منوها رو بریزی داخل یک تگ select بعدش آیدی منوی اصلی رو از select بگیری بریزی داخل کلید خارجی+زیر منو

تا اینجا رو ردیف کن و اگر جایی مبهم هستش بگو تا توضیح بدم

chookap60
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 22:52 عصر
من الان همین جا چند تا سوال دارم:
1.تو فیلد های دیتابیس در mysql به صورت فارسی بنویسم؟یعنی همینجوری که شما نوشتی؟مشکلی به وجود نمیاد؟

2.تو جمله "کلید خارجی ( مقدار کلید اصلی داخلش ریخته میشه )" منظورتون از "کلید اصلی" همون "منوی اصلیه" ؟و یعنی چی که داخلش ریخته میشه؟

3.معنی ارتباط کلید خارجی با کلید اصلی رو هم نمیفهمم.

4.این رو هم نمیفهمم: "...آیدی منوی اصلی رو از select بگیری بریزی داخل کلید خارجی+زیر منو"

شرمنده اگه نا امید کننده بود.اگه احساس میکنید شرایط سخت براتون و اذیت میشید ادامه ندید....

***BiDaK***
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 23:32 عصر
با اجازه ی آقا میرزا جواد.
فرضو به این میگیریم که یک جدول مطلب دارین و یک جدول دسته بندی.
جدول مطلب این فیلدهارو داره : id, title, content, cat_id
جدول دسته بندی : id, name
کلید اصلی جدول مطلب id هست و کلید خارجی cat_id
کلید اصلی جدول دسته بندی id هست.
حالا کلید اصلی دسته بندی (یعنی فیلد id دسته بندی) باید ریخته بشه داخل کلید خارجی جدول مطلب(یعنی cat_id)
زمانی این ریخته میشود که یک مطلب جدید insert شه.شما چنتا دسته بندی داخل دیتابیس دستی وارد میکنید مثلا موبایل - لپ تاپ
زمانی که میخواین مطلب جدید insert کنید داخل فرم میتونید با تگ select داخلش دسته بندی هارو نمایش بدید داخل option ها.داخل value تگ های option مقدار id جدول دسته بندی رو میریزید و بین تگ باز و بسته هم که نامشون.
بعد زمانی که دکمه ی ثبت رو میزنید باید مقدار value ای که در حالت انتخاب است رو در cat_id مطلب بریزید.اینجوری مشخص میشه این مطلبی که ما ایجاد کردیم مثلا مربوط به id=1 جدول دسته بندیه که بعد مشخص میشه که مربوط به دسته ی موبایله.
فارسی هم میتونید بنویسید.collation جدول رو روی utf8_persian_ci بذارید.
بازم سوالی بود بپرسید.

mirzajavad
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 23:57 عصر
با اجازه ی آقا میرزا جواد.

قربونت داداش
راستش هنوز خودم دارم روی این کار میکنم که تکمیلش کنم البته با راهنمایی شما و دیگر دوستان

اینم یک کتاب برای آشنایی با کلید خارجی و بکارگیری که براتون آپ کردم و با خوندنش مفاهیم رو متوجه میشین

http://www.4shared.com/office/ehlk_gFSce/mysql_foreign_key.html