PDA

View Full Version : سوال: نصب خودکار برنامه ها

mehdi.safavie
جمعه 09 اسفند 1392, 06:41 صبح
درود;
آقا واسه این که برنامه ای که نوشتیم روی سیستم طرف بالا بیاد باید حتما SQL و بقیه پیش نیاز ها ( Net. ) رو یکی یکی نصب کنیم بعد برنامه رو نصب کنیم !
راهی هست که این کارا رو به صورت خود کار انجام بده ؟
یعنی کاربر یه فایل Setup رو اجرا کنه و همه اینا به ترتیب با هم نصب بشن ؟

saeed_vb.net
جمعه 09 اسفند 1392, 15:36 عصر
باید برای برنامه خود یک setup درست کنید و فایلهای مورد نیاز رو مطابق حالتی که در سیستم خودت هستند قرار بدی همین

mehdi.safavie
جمعه 09 اسفند 1392, 16:29 عصر
خوب متوجه نشدم
یعنی SQL که روی سیستم نصب هست رو روی دیسک محتوا کپی کنم ، و با یه برنامه دیگه که به اصطلاح Setup گفته میشه ، تو سیستم طرف کپی بگیرم تو همون آدرسی که تو سیستم من نصبه و بقیه اطلاعات برنامه رو همچنین ؟
یا با برنامه ای جدا این کار ها رو انجام بدم !

saeed_vb.net
جمعه 09 اسفند 1392, 19:02 عصر
نخیر با خود visual studio یک برنامه نصب بساز یعنی:
new project
other project types
setup and deploymen
و سپس مراحل نصب رو برو جلو
و فایلهای مورد نیاز رو مطابق شکلی که توی کامپیوترت هست دونه دونه به اون وارد کن

نسرین2000
شنبه 10 اسفند 1392, 13:45 عصر
سلام
این سوال مشکل من هم هست ولی متوجه نشدم .
لطفا قدم به قدم برای یک برنامه نویس مبتدی مثل من توضیح بدید
مچکرم

behrooz69
شنبه 10 اسفند 1392, 19:11 عصر
سلام دوستان اینو دفعه قبلم تو یه پستی جواب داده بودم . شما 2 راه دارید :
1) از طریق نرم افزار Install Shield و از طریق خود Vb.net

اولیش که باید نرم افزارشو دانلود و نصب کنید تا Plugin اوون روی Vb.net نصب بشه .

دومشیم یه فایل PDf اماده کردم دانلود کنید .

نسرین2000
یک شنبه 11 اسفند 1392, 09:19 صبح
سلام

ممنون از فایلی که گذاشتید و آموزش خوبتون ولی من نمی تونم دقیقا این مراحل رو انجام بدم .

ورژن vs من 2012 هست .

اول visiual studio رو باز می کنم و مسر زیر رو می رم :
new project ، other project type ، setup and deployment، enable installshield limited edition

ولی ارور می ده creating project ‘setup2’…project creating faild

behrooz69
یک شنبه 11 اسفند 1392, 14:22 عصر
اموزش ساخت فایل نصب در visual studio 2012

http://www.mspsoft.com/1392/11/02/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%86%D8%B5%D8%A8-setup-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AF%DB%8C%D9%88-2012/

یا حق

نسرین2000
سه شنبه 13 اسفند 1392, 12:32 عصر
سلام
من توی برنامه ام از کامپوننت HM-FARSICALANDER استفاده کردم
هنگام ساختن setup فایل dll این کامپوننت رو هم از طریق add file بهش اضافه می کنم ولی بعد از ساختن setup موقع اجرای برنامه ارور می ده که این کامپوننت رو نمی شناسه ؟
یه سوال دیگه که دارم برای ساختن setup به جز پوشه برنامه چه چیزهای دیگه ای باید اضافه کنیم ؟
آخه یه نفر بهم گفت .net framework 3.5 , 4 رو باید اضافه کنی ؟
برای اضافه کردن بانک sql باید فایل های mdf و log رو اضافه کنیم ؟
لطفا هر کس setup ساخته به طور کامل در مورد فایل های مورد نیا برای vb.net 2012 توضیح بده ؟
ممنون

behrooz69
سه شنبه 13 اسفند 1392, 22:08 عصر
سلام
من توی برنامه ام از کامپوننت HM-FARSICALANDER استفاده کردم
1 ) هنگام ساختن setup فایل dll این کامپوننت رو هم از طریق add file بهش اضافه می کنم ولی بعد از ساختن setup موقع اجرای برنامه ارور می ده که این کامپوننت رو نمی شناسه ؟

2 ) یه سوال دیگه که دارم برای ساختن setup به جز پوشه برنامه چه چیزهای دیگه ای باید اضافه کنیم ؟
آخه یه نفر بهم گفت .net framework 3.5 , 4 رو باید اضافه کنی ؟

3 ) برای اضافه کردن بانک sql باید فایل های mdf و log رو اضافه کنیم ؟

لطفا هر کس setup ساخته به طور کامل در مورد فایل های مورد نیا برای vb.net 2012 توضیح بده ؟
ممنون

1 ) شما اول باید تو خود برنامه ای که نوشتین از Properties و بخش Reference ها اون کامپوننتی که استفاده کردین مثل Hm-FarsiCalender رو روش دابل کلیک کنید و از سمت راست قسمت Copy Local را برابر True کنی تا Reference به صورت Local یا محلی توی خود فولدر Bin و Debug برنامه قرار بگیره .
و توی ساخت Setup اونو به فایل ها اضافه کنی

2 ) این بسته به شمای برنامه نویس یا کاربر داره ! یعنی باید ببینی تو با چه ورژنی از .net برنامتو نوشتی و اینکه مشتری ای که داری بهش برنامتو میدی اونو داره یا نه ؟؟؟
واسه اینکار شما باید تو مرحله ساخت Setup روی فایل Setup راست کلیک و Properties رو زده و Prerequisites رو زده و مثلا .net Framework 3.5 یا v4.0 یا v4.5 رو انتخاب کنی تا به فایل Setup شما اضافه بشه .

3 ) برای دیتابیس هم شما اول باید از همین مسیر بالا Prerequisites رو بزنین و Sql Express 2008 رو انتخاب کنید تا به Setup شما اضافه بشه .
آره شما برای دیتابیس باید فایل های Mdf و Log رو به Setup خودتون اضافه کنید .
فقط یه چیزی رو یادتون نره . شما وقتی توی برنامه از دیتابیس Sql استفاده میکنید و اگه اون رو توی فولدر جدا بریزید مثلا Bin/Debug/MyDb باید توی Setup سازی این فولدر رو توی روت Setup خودتون ایجاد کرده و با Add Files دیتابیس و فایل Log اون رو به فولدر MyDb اضافه کنید تا توی ساختن Setup و اجرای برنامه تون مشکل ساز نشه .

نکته مهم : یادت نره فقط تو قسمت Prerequisites تیک دوم یعنی : Download Prerequisites ...... the Same Location As My Application . بعد از ساختن یعنی Build کردن برنامه ایی که انتخاب کردین به فولدر Setup شما اضافه میشه .

AA ) همه برنامه هایی که با .net نوشته میشن به چند چیز مهم نیاز دارن :
1 ) ورژن .net Framework که استفاده کردین برای طارحی برنامتون .
2 ) ورژن Sql خودتون چه Express 2008 چه 2005
3 ) فایل های Database پروژتون
4 ) رفرنس هایی که تو برنامتون استفاده میکنید .

اوف کتفم درد گرفت :بامزه:

یا حق

نسرین2000
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 12:31 عصر
آقا بهروز من تو قسمت installation requrement تیک دوم رو می زنم و .net framework 3.5 sp1 و .net framework 4 full package و sql server 2008 express sp1 رو انتخاب می کنم ولی کنار هر کدوم از اینها یه پیغام می نویسه که باید اینها رو install کنی در صورتی که من روی سیستمم sql server 2008 رو نصب دارم و .net ها هم نصب هستند پس منظورش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

behrooz69
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 12:51 عصر
سلام . طبق این عکس عمل کن .

http://uploadkon.ir/uploads/setup.jpg

اگه نشد مشکل از .net شماست .