PDA

View Full Version : مبتدی: کاربرد تگ <pre>

javady_joon
جمعه 09 اسفند 1392, 18:07 عصر
سلام
خواتسم بدونم کاربرد تگ <p> </p> چیه
ممنون.

MMSHFE
جمعه 09 اسفند 1392, 18:25 عصر
بالأخره pre یا p ؟ تگ pre برای اینه که HTML فواصل خالی و Enter و... رو نادیده نگیره (مخفف Preserve هست) و تگ p هم برای ایجاد یک پاراگراف جدید در متن به کار میره

Mandana Ms
جمعه 09 اسفند 1392, 18:35 عصر
سلام من متوجه نشدم تگ <p> را میخواین یا تگ <pre> رو !تگ <p></p>برای پاراگراف هستش که بین این تگ میزارید مرورگرها بصورت پیش فرض یه خط خالی قبل و بعد این تگ شما(پاراگرافتون) میزارن !تگ <pre></pre> متن را به صورت preformatted نشون میده (خطوط و فاصله های اضافه در نظر گرفته شده را حفظ می کند) برای نوشتن متن هایی با یه ساختار دیگه است یعنی مثلا میخوای یه جور کد کامپیوتری رو بنویسی (یعنی طرز جایگذاری و نوشتن کدهای کامپیوتریتون) که دیگران تو سایتتون ببینن میگی مثلا برای فلان کار این کدشه بعد کد مورد نظر رو بین تگ <pre></pre> قرار بده اگه کلا سوالی هم تو زمینه تگ های html داشتی برو سایت www.w3schools.com یا سایت beyamooz.com که معادل فارسی همین سایتیه که گفتم امیدوارم جوابم کمکت کرده باشه.

qartalonline
جمعه 09 اسفند 1392, 18:46 عصر
مرورگرها بصورت پیش فرض یه خط خالی قبل و بعد این تگ شما(پاراگرافتون) میزارن

این حرفتون صحیح نیست تگ p با استفاده از استایل margin از بالا و پایین فاصله داره نه با ایجاد خط خالی.

MMSHFE
جمعه 09 اسفند 1392, 19:09 عصر
البته در تکمیل توضیحات دوستمون باید اینم اضافه کنم که خاصیت display که بیانگر نحوه نمایش تگهاست، توی تگهای p و pre بصورت block تعریف شده که باعث میشه بطور خودکار متن قبل و بعدش بشکنه (نه اینکه خط خالی درج بشه). درواقع با این خاصیت CSS حتی میشه span رو هم مثل پاراگراف درآورد.

javady_joon
جمعه 09 اسفند 1392, 23:27 عصر
ای لعنت به من بازم سوتی دادم ببخشید بخدا از این گندا زیاد میزنم بازم آدم نشدم
منظورم همونی بود که توی تیتر سوال نوشتم تگ
<pre>
<pre/>

***BiDaK***
شنبه 10 اسفند 1392, 00:46 صبح
ای لعنت به من بازم سوتی دادم ببخشید بخدا از این گندا زیاد میزنم بازم آدم نشدم
منظورم همونی بود که توی تیتر سوال نوشتم تگ
<pre>
<pre/>
دفعه ی دیگه اشتباه کردی یوقت بلایی سر خودت نیاریاااا:لبخند:ازین اشتباها زیاد پیش میاد:لبخند:

Mandana Ms
سه شنبه 13 اسفند 1392, 11:21 صبح
این حرفتون صحیح نیست تگ p با استفاده از استایل margin از بالا و پایین فاصله داره نه با ایجاد خط خالی.

بله حرف شما درسته من دیگه کلی توضیحشو نوشتم چون قبلا هم از روی w3schools خونده بودم و دیگه اینکه بنویسم با استایل margin خودش اینکارو میکنه توضیح ندادم همین که خطش از بالا و پایین یه فاصله میوفته رو فکر کردم براشون کافی باشه یعنی در همین حد.