PDA

View Full Version : یه سوال درباره مسترپیج

Mostafa_
جمعه 09 اسفند 1392, 21:45 عصر
سلام دوستان یه سوال داشتم درباره مستر پیج
وقتی یه صفحه با مسترپیج میسازی حتما باید کامل باشه ؟؟؟
یعنی بعداکه یه سری صفحات بهش لینک داده شد نمیشه محتویاتش رو تغییر داد ؟؟؟
الان من دارم یه سایت با Asp درست میکنم و از یه مسترپیج دارم استفاده میکنم الان فعلا یه مقدار از مسترپیج رو درست کردم
و رفتم سراغ کامل کردن بقیه فرم هام
حالا که میخوام برگردم بقیه مسترپیج رو درست کنم هرکار میکنم محتویات باید پاک بشه
میخوام بدونم اصول ساخت مسترپیج چیه
ممنون از دوستان

nice_boy_a
جمعه 09 اسفند 1392, 22:32 عصر
سلام.
این که شد چند تا سوال:لبخند:
شما یه MasterPage به پروژه اضافه میکنی و قالبت رو درست میکنی. و هر Pageای که از MAsterPage ارث بری کنه اون قالب رو با خودش یدک میکشه !
و هر تغییری که در MAsterPage بدی (چه قبل و چه بعد از ایجاد Page) روی بقیه ی Pageها اعمال میشه.حالا اگه بخوای وسط قالب، تو Page1 یه شی یا متنی بزاری، باید از ContentPlaceHolder استفاده کنی.ContentPlaceHolder رو تو MasterPage تو مکان مورد نظر قرار میدی، و تو Pageهای دیگه باید Content داشته باشی، که اشاره میکنه به ContentPlaceHolder از MasterPage.

Mostafa_
شنبه 10 اسفند 1392, 10:11 صبح
:D
اخه من اول مستر پیج رو طراحی کردم البته نصفه بود
بعد رفتم سراغ طراحی صفحه ها
اگردرست گفته باشم وقتی یه صفحه رو لینک میکنی به مستر پیج ،،، نمیشه توش ایتم چیند ، مگر اینکه از تو قسمت دیزاین روی یه فلش که بالا سمت راست هست کلیک کنیم تا از حالت قفل دربیاد
خوب من اینکارو میکنم و صفحه رو طراحی میکنم
حالا وقتی یه تغییر توی مستر پیج میدم اعمال نمیشه
فکر کنم من دارم اشتباه میکنم اره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nice_boy_a
شنبه 10 اسفند 1392, 13:04 عصر
فکر کنم شما در کل با اصول کار با MasterPage مشکل داری :لبخند:
پست شماره 2 رو دوباره بخون،روال کارش همینه، یه جستجوی کوچیک هم درمورد آموزش MasterPage بزن تا بیشتر متوجه بشی. بعدش اگه باز خطا داشتی عکس خطا رو بزار یا اگه مشکلی بود مطرح کن.