PDA

View Full Version : تغییر نام یک جدول در وی بی با بانک اکسس

rezahagh
یک شنبه 11 اسفند 1392, 07:17 صبح
با سلام دوستان عزیز من داخل بانک یک باتن گذاشتم که یک جدول جدید با نام مثلا تیبل یک ایجاد کنه حالا مشکل اینه که وقتی جدول اجرا شد بتونم دوباره اونو با وارد کردن نام ان در یک تکس باکس به نام دلخواهم تغییر نام بدم

vbhamed
یک شنبه 11 اسفند 1392, 08:01 صبح
سلام
راههاي مختلفي وجود داره اما بهترين راه استفاده از دستورات DDL مربوط به SQL هستن، اينها دستوراتي از SQL هستند كه با ساختار بانك كار دارن نه ديتاها مثلا دستور CREATE TABLE كه يك جدول مي‌سازه، و شما مي‌تونيد با اين دستورات مثلا يك جدول جديد بسازيد و با دستورات DML مثلا Insert Into اطلاعات رو در جدول جديد كپي و با DROP TABLE جدول قبلي رو حذف كنيد

البته بهتره توضيح بدين هدفتون از اينكار چيه چون در حالت كلي تغيير نام يك جدول كار اصولي نيست كه با يك دكمه دائما اينكار انجام بشه، مثل اين مي‌مونه كه بگيد من مي‌خوام دائم رنگ همين ماشين فعليم رو عوض كنم

rezahagh
یک شنبه 11 اسفند 1392, 08:43 صبح
دوست عزیز من یک جدول با نام تیبل یک ساختم برای بار دوم اگه بخوام جدول جدید ایجاد کنم با همان نام غیر ممکنه لذا مجبور به تغییر نام قبلی هستم

vbhamed
یک شنبه 11 اسفند 1392, 09:05 صبح
سلام
ولي سؤال من رو جواب نداديد، اصلا براي چي مي‌خواين جدول جديد با نام ايجاد كنيد، خب هر چي جدول نياز داريد همون اول بسازيد

rezahagh
یک شنبه 11 اسفند 1392, 09:27 صبح
سلام
ولي سؤال من رو جواب نداديد، اصلا براي چي مي‌خواين جدول جديد با نام ايجاد كنيد، خب هر چي جدول نياز داريد همون اول بسازيد

مثلا میخوام یک پرسنلی جدید معرفی کنم و توی یک جدول جدید بزارم

m.4.r.m
یک شنبه 11 اسفند 1392, 16:51 عصر
یک پرسنل جدید معرفی کنی و جدول بسازی ؟ میشه منطق این کارو بگید ما هم بدونیم کلا منظور شما از این کار چی هست ؟

siyn71
یک شنبه 11 اسفند 1392, 17:01 عصر
شاید میخواد مثلا یه نرم افزار حسابداری بسازه و برای هر سال مالی یه جدول داشته باشه..
مثلا جدول سال مالی 90 اطلاعات مال سال 90 توشه
جدول سال مالی 93 اطلاعات مال سال 93 توش میره
به نظرم همچین منظوری داره برای این کار