PDA

View Full Version : سوال: ویرایش فایل config بعد از نصب

rezayeman
یک شنبه 11 اسفند 1392, 12:23 عصر
سلام دوستان

من فایل setup توسط ویژوال استودیو برای برنامه درست کردم و همه چیز درست کار میکنه. 2 تا مشکل دارم و اینه که:

1: نمی تونم توی فایل config تغییری اعمال کنم بعد از انجام تغییرات موقع ذخیره کردن پیغام خطای Access Denied میده. برنامه روی سرور نصب شده و با یوزر ادمین واردش شدم اما نمی تونم تغییری انجام بدم. این تغییر هم برای تنظیم کانکشن هستش.

2 : همونطور که گفتم برنامه روی سرور نصب شده و میخوام توی کلاینها shortcut بزارم. مشکلش اینه که آیکونش defult خود c# هستش نمی دونم چجوری میشه آیکون برنامه رو روش تنظیم کنم

ممنون از راهنماییتون

Mahmoud-En
یک شنبه 11 اسفند 1392, 14:46 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز
در خصوص مورد 2: روی نام پروژه در پنجره SOLUTION EXPLORER کلیک راست کن گزینه PROPERTIES سپس در قسمت APPLICTION آیکن پیش فرض رو عوض کن

rezayeman
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 07:14 صبح
کسی جواب سوال 1 نمیتونه بده؟

glyas47
پنج شنبه 01 آذر 1397, 08:14 صبح
چطور با کد نویسی میشه اینکار انجام داد

barnamenevisjavan
پنج شنبه 01 آذر 1397, 12:03 عصر
سلام دوستان

من فایل setup توسط ویژوال استودیو برای برنامه درست کردم و همه چیز درست کار میکنه. 2 تا مشکل دارم و اینه که:

1: نمی تونم توی فایل config تغییری اعمال کنم بعد از انجام تغییرات موقع ذخیره کردن پیغام خطای Access Denied میده. برنامه روی سرور نصب شده و با یوزر ادمین واردش شدم اما نمی تونم تغییری انجام بدم. این تغییر هم برای تنظیم کانکشن هستش.

2 : همونطور که گفتم برنامه روی سرور نصب شده و میخوام توی کلاینها shortcut بزارم. مشکلش اینه که آیکونش defult خود C#‎ هستش نمی دونم چجوری میشه آیکون برنامه رو روش تنظیم کنم

ممنون از راهنماییتون

Access Denied یعنی دسترسی ندارید و برنامه توی درایو c هست احتمالا باید برنامه رو بصورت run as administrator اجراش کنین

glyas47
پنج شنبه 01 آذر 1397, 13:45 عصر
Access Denied یعنی دسترسی ندارید و برنامه توی درایو c هست احتمالا باید برنامه رو بصورت run as administrator اجراش کنین

خب چطور با کد نویسی برنامه به این صورت به اجرا دربیاریم

مهدی کرامتی
پنج شنبه 01 آذر 1397, 15:26 عصر
نمی تونم توی فایل config تغییری اعمال کنم بعد از انجام تغییرات موقع ذخیره کردن پیغام خطای Access Denied میده. برنامه روی سرور نصب شده و با یوزر ادمین واردش شدم اما نمی تونم تغییری انجام بدم. این تغییر هم برای تنظیم کانکشن هستش.

در ویندوز 8.1 ببعد بهتر است به جای فولدر Program Files برنامه تان را در فولدر AppData کاربر جاری نصب کنید، چرا که در این ویندوزها دسترسی به فولدر Program Files نیازمند دسترسی Administrator می باشد.

مشکلش اینه که آیکونش defult خود C#‎‎‎‎ هستش نمی دونم چجوری میشه آیکون برنامه رو روش تنظیم کنم
آیکون برنامه رو در دو جا باید تنظیم کنید، یکی در Project Properties (روی نام پروژه تان در ویژوال استودیو رایت کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید، سپس در تب Application آیکون برنامه را تنظیم کنید، این آیکون در Windows Explorer نشانه برنامه شما خواهد بود) و دیگری در فرم اصلی برنامه (در فرمی که بلافاصله پس از باز شدن برنامه اجرا می شود نیز یک پراپرتی به نام Icon وجود دارد). Icon ای که در پراپرتی Icon در فرم اصلی ست می کنید هنگام اجرای برنامه شما در Taskbar دیده خواهد شد.