PDA

View Full Version : سوال: استفاده ازبرنامه برای چندسال متوالی(تغییرسال تحصیلی برای ثبت نام شدگان)

amirkazem
یک شنبه 11 اسفند 1392, 23:46 عصر
باسلام خدمت دوستان گرامی واساتیدبزرگوار
برنامه ای طراحی کرده ام برای اموردانش آموزی.درهریک ازفرمها ازقبیل(فرم ثبت مشخصات، ثبت مواردآموزشی، فرم ثبت مواردانضباطی، فرم ثبت غیبت و....)خلاصه تمامی فرمهای این برنامه بایدسال تحصیلی راانتخاب کرده وسپس اطلاعات مربوط به هردانش آموزراواردیاحذف یاویرایش کنم.
واماسوال بنده این هستش که وقتی این سال تحصیلی(93-92)به پایان رسیدوخواستیم همه ی دانش آموزان رابرای سال تحصیلی(94-93)ثبت نام کنیم یااین که دانش آموزان فعال درسال(93-92)به عنوان مثال اگرکلاس اوّل هستند، قطعاًدرسال (94-93)کلاس دوم خواهندشد.
دوستان محبت بفرمایید:چه تغییراتی درجداول بایدانجام دهم که دیگرنیازی به ثبت مشخصات دانش آموزان نباشدویااین که ممکن است دانش آموزی ازسرویس ایاب وذهاب درامسال استفاده می کندولی درسال94-93استفاده نکندومواردمشابه دیگر.
لطفاً بفرماییدچگونه برنامه رابایداصلاح کنم؟

lorzadehj
دوشنبه 12 اسفند 1392, 01:27 صبح
با سلام
سوال شما خیلی کلی هست اگر برنامه رو درست و اصولی طراحی نمودید پس دیگر مشکلی جهت طراحی ندارید و باید به جزئیات رسید وگرنه بفرمایید تا در طراحی کمکتان کنم
در ضمن اگر فایلی دارید بگذارید تااصلاح کنم
یا علی

amirkazem
دوشنبه 12 اسفند 1392, 08:10 صبح
باسلام واحترام خدمت دوست گرامی lorzadehj
به عرض می رسانم مشورتی که بایکی ازدوستان داشتم برای رفع این مشکل فرمودندکه:
بایدبرای هرسال تحصیلی یک جدول طراحی کنیم.به عنوان مثال برای سال تحصیلی 93-92 یک جدول جداوبرای سالهای دیگرهم جداگانه.
وامافیلدهایی راکه برای هرسال تحصیلی نیازداریم رابایدبا(ID)مخصوصشان درجدول سال تحصیلی قراربدیم.
وضمناگفتندکه درابتدای اجرای برنامه بایدازطریق یک کومبوباکس سال تحصیلی موردنظرراانتخاب کنیم تاکلیه ی جداول واطلاعات لازم برای همان سال انتخاب شوند.ضمناًاشاره ای داشتندکه بایدیک سری کدهای (SQL)بنویسیم.وبنده ازاین بابت تخصصی ندارم.
ممنون می شوم اگرارشادبفرمایید.

lorzadehj
دوشنبه 12 اسفند 1392, 22:46 عصر
سلام
دوست گرامی اینطور طراحی مخصوص برنامه اکسل هست یعنی برای هرسال تحصیلی یک جدول اما طراحی برنامه با اکسس به صورت دیگری است که بر شرح ذیل آمده است
جدول اطلاعات فردی که عموما دارای اطلاعات ثابت است و تغییر چندانی ندارد مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر ، شماره شناسنامه، کد ملی ،صادره از ، آدرس، تلفن
جدول اطلاعات متغیر سالیانه که مثلا شامل مقطع تحصیلی ،نوع کلاس ، سال تحصیل ،
جدول اطلاعات متغیر تحصیلی که مثلا شامل دروس تحصیلی،نام معلم،نمرات ،
در ضمن برای این جداول یک ID گذاشته و ID جدول اطلاعات فردی را که شامل اطلاعات ثابت است AutoNumber کرده و بقیه را کنید سپس آنهارا به هم وصل نمایید و همه جداول را می توانید در یک فرم به صورت یکجا updata نمایید
اما نکته مهم اینجاست که هروقت که خواستید می توانید به کلیه اسامی با تمام اطلاعات مربوط به آن دسترسی داشته باشید بدون اینکه حتی ندانید در کدام سال تحصیلی در آنجا تحصیل کرده و در کدام جدول تحصیلی است
اگر مفهوم نبود بفرمایید تا بهتر بیان کنم درضمن جسارتا اگر خواستید اطلاعات کامل را بدهید تا برایتان درستش کنم
یا علی مدد

amirkazem
سه شنبه 13 اسفند 1392, 09:42 صبح
باسلام ازمحبتی که فرمودیدبی نهایت سپاسگزارم.جسارتاً!برنامه ی بنده حاوی اطلاعات شناسنامه ای تعداد88دانش آموزکه همه هم واقعی هستند، می باشد. وهمانطورکه مستحضریددراین جاوبه طورعمومی نمی توان فایل راآپلودکنم.
اگرمنت گذاشته وایمیلتون راارسال کنید، حتماًزحمت خواهم داد.
ایمیل بنده: muosavi53@chmail.ir بازهم متشکرم.

lorzadehj
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 14:54 عصر
با سلام براتون ایمیلم رو فرستادم
به هر حال ایمیل بنده
lorzadehj@yahoo.com
یا علی مدد