PDA

View Full Version : دیکشنری صوتی

helane
دوشنبه 12 اسفند 1392, 20:44 عصر
دوستان من با این متن رو میخوانم

Dim SAPI
SAPI = CreateObject("SAPI.spvoice")
SAPI.Speak(TextBox1.Text)

ولی من میخوام وقتی تایپ كردم به فارسی جواب به ده امكانش هست

یعنی من به‌ انگلیسی تایپ كردم برنامه‌ به‌ فارسی برام بخونه‌

abolfazl98
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 10:19 صبح
سلام
میخوام در پوشه debug برنامه چند فایل صوتی با فرمت wav قرار بدم. مثلا ball.wav یا home.wav بعد آن را در نرم افزار کنیم.
به صورتی که یک تکس باکس و یک button در فرم قرار میدهیم.
و وقتی کاربر در تکست باکس کلمه ball رو نوشت و روی botton کلیک کرد ، فایل صوتی ball.wav پخش بشه و وقتی نوشت home فایل صوتی home.wav پخش بشه.

abolfazl98
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 11:12 صبح
سلام
میخوام در پوشه debug برنامه چند فایل صوتی با فرمت wav قرار بدم. مثلا ball.wav یا home.wav بعد آن را در نرم افزار پخش کنیم.
و وقتی کاربر در تکست باکس کلمه ball رو نوشت و روی botton کلیک کرد ، فایل صوتی ball.wav پخش بشه و وقتی نوشت home فایل صوتی home.wav پخش بشه.

alimanam
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 15:24 عصر
با سلام

یعنی من به‌ انگلیسی تایپ كردم برنامه‌ به‌ فارسی برام بخونه‌

خوب شما نیاز دارین در ابتدا فایل های صوتی مربوط به هر واژه رو داشته باشین ! یعنی مثلا تایپ کنین Boy معنی اش بشه پسر و در حین معنی کردن بگه " پسر " ( فایل صوتی مربوط به boy پخش بشه ) یک روش اینی بود که عرض کردم راه های دیگه ایی هم هست که بیشتر به درد نرم افزارهای آنلاین میخوره .

بهتره از دیتابیس برای واژه هاتون استفاده کنین و هر وقت واژه مورد نظری تایپ شد فایل مربوط به اون فایل پخش بشه . راحته فقط کافیه فایل های صوتی رو داشته باشین . یا از TTS برای تلفظ استفاده کنین .

موفق باشید./

abolfazl98
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 22:47 عصر
خوب
میشه یه سورس کد قرار بدهید.
اگه زحمتی نیست

abolfazl98
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 23:07 عصر
سلام
دیدین فرهنگ لغت هوشیار چه شکلی هست.
مثل همون
یعنی کاربر بعد از نوشتن کلمه خود در تکست باکس و کلیک روی button فایل صوتی مربوط به کلمه پخش میشه

alimanam
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 18:57 عصر
با سلام

اگر جستجو کنین به راحتی میتونین خودتون یک نمونه کد بنویسین ( جستجو اطلاعات در دیتابیس + پخش صوت حالا چه به صورت ذخیره شده بر روی هارد دیسک چه به صورت ذخیره شده در دیتابیس )

موفق باشید./

abolfazl98
دوشنبه 05 خرداد 1393, 17:20 عصر
سلام
میشه بگید باید از چه نوع دیتابیس استفاده کنم؟ فرقی داره؟ اکسس یا sql

alimanam
سه شنبه 06 خرداد 1393, 10:45 صبح
با سلام

انتخاب دیتابیس بستگی به حجم اطلاعات , راحتی دسترسی , و خیلی پارامترهای دیگه داره ولی برای این منظور خاص 90% دیکشنریهای متعارف به راحتی نیاز خودشون رو با sqlite میتونن انجام بدن .

موفق باشید./

abolfazl98
سه شنبه 06 خرداد 1393, 17:46 عصر
سلام
من هر چی گشتم پیدا نکردم میشه یه نمونه سورس کوچیک خودتون بذارین؟
بسیار ممنون میشم

abolfazl98
سه شنبه 06 خرداد 1393, 17:58 عصر
سلام
من در پوشه debug برنامه چند فایل صوتی دارم . چه طور باید کاری کنم که برنامه آن ها را به طور تصادفی پخش کند؟
ممنون

alimanam
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 14:42 عصر
با سلام

دوست عزیز فکر میکنم توضیحاتی که دادم مکفی و مفید باشه شما اگر میخواین برنامه نویسی رو یاد بگیرین باید وقت , انرژی و کار کنین . نمیشه که هر سوالی تو ذهنتون نقش بست یه پست بزنین ! اول برین کمی روی زبانی که علاقمند به یادگیریش هستین تحقیق و مطالعه داشته باشین خودتون کم کم به راحتی میتونین جواب سوالاتتون رو پیدا کنین اگر هم پیدا نشد تازه باید سوال کنین . بازم میگم اول باید مطالعه و تمرین داشته باشین .

موفق باشید./