PDA

View Full Version : قرار دادن تب در فرم

Eng.moaiedi
دوشنبه 12 اسفند 1392, 22:21 عصر
با سلام خدمت دوستان

بنده از کامپوننت های تب استفاده کردم و مشکلم این هست که چطور توی هر تب یه سری دکمه و تکست باکس قرار بدم بدون این که اون تکست باکس ها و دکمه ها توی بقیه تب ها نیان و تو تب خودشون باشن

ممنون می شم دوستان راهنمایی کنند

با تشکر.

siyn71
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:04 عصر
خوب معمولا نمیان دیگه .. مشکل چیه خوب ..تو هر زبونه از تب میتونی هر کنترلی رو بزاری..مشکل چیه اخه بیشتر توضیح بده

Eng.moaiedi
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:09 عصر
خب دوست عزیز من یک دکمه رو تو یه تب می ذارم موقع دیزاین ولی وقتی رانش می کنم روی هر تبی کلیک کنم اون دکمه هم هست.

siyn71
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:20 عصر
بیا یه نمونه مثالی برات ساختم..اگه جواب سوالت بود بزن تشکرو :لبخند:
لینک دانلود
http://s5.picofile.com/file/8115625868/tab.zip.html

vbhamed
جمعه 16 اسفند 1392, 08:49 صبح
با سلام خدمت دوستان

بنده از کامپوننت های تب استفاده کردم و مشکلم این هست که چطور توی هر تب یه سری دکمه و تکست باکس قرار بدم بدون این که اون تکست باکس ها و دکمه ها توی بقیه تب ها نیان و تو تب خودشون باشن

ممنون می شم دوستان راهنمایی کنند

با تشکر.

سلام
بعضي از كنترلهاي تب اينطوري هستن كه وقتي روي تب كليك كني و كنترل رو بزاري ديگه روي بقيه تب ها نميان و بعضي هاشونم فقط ظاهر تب رو مي‌سازند و براي قرار دادن يك مجموعه كنترل روي يك تب خاص معمولا كنترل هاي هر تب رو داخل يك فريم قرار مي‌دن و وقتي اون تب خاص انتخاب شد با كدنويسي فريم مرتبط رو در مكان صحيح نشون ميدن و بقيه فريمها رو مخفي مي‌كنند

هر كدوم از اين نوع تب ها كاربرد خاص خودشون رو دارن مثلا وقتي تعداد كل آيتم ها كم باشه از تب نوع اول و وقتي تعداد آيتم ها زياد باشه (مثلا برنامه هايي كه در قسمت تنظيماتشون كلي آيتم دارند) از تب نوع دوم استفاده ميشه، حتي فريمهاي مختلف رو مي‌تونيد در فرمهاي مختلف قرار بدين تا وقتي نيازي بهشون نيست بيخود بارگذاري نشن و حافظه مصرف نكنن