PDA

View Full Version : لایک

zahraaaaaa
دوشنبه 12 اسفند 1392, 22:38 عصر
سلام.همگی خسته نباشید...من میخوام از لایک کردن تو پروژه ام استفاده کنم.کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟.قبلا هم تاپیک زدم چرا کسی جواب نمیده؟؟؟ممنون

shahram176
دوشنبه 12 اسفند 1392, 22:41 عصر
سلام
یه نگاهی به این بندازید:http://www.codeproject.com/Questions/248949/link-buttons-in-grid-view-in-asp-net

zahraaaaaa
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:09 عصر
ممنون ولی من مبتدی هستم و دقیقا نمیتونم از این کدها سر دربیارم..آخه خیلی پیچیده ان

zahraaaaaa
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:11 عصر
من میتونم ipرو چک کنم، وبرای لایک هم میتونم تعداد لایک های هر پست رو بدست بیارم ولی نمیدونم چطوری بهش اضافه کنم.....

Mohammad_dn
سه شنبه 13 اسفند 1392, 00:13 صبح
با سلام
لایک و دیس لایک

یک چیز ساده رو در حالت تئوری در نظر بگیریم

ابتدا دو فیلد Like و DisLike به جدولمون اضافه میکنیم....نوع این دو فیلد رو int میگیریم
در جایی که میخوایم مطالب رو لایک کنیم یک دکمه به نام Like و یک دکمه به نام DisLike میزاریم
حالا وقتی روی لایک کلیک میشه:
1:کوکی رو چک میکنیم که ببینیم آیا این پست قبلا توسط این کاربر لایک شده یا نه
2:در صورتی که کوکی نشون بده که این پست توسط این کاربر لایک نشده اطلاعات فیلد Like مربوط به این پست رو از بانک میخونیم(در واقع با اینکار تعداد دفعات لایک شده برای این پست رو به دست میاریم)
3:مقدار به دست اومده رو به علاوه ی 1 میکنیم
4:مقدار نهایی رو دوباره توی بانک ذخیره میکنیم
5:یک کوکی دربر روی سیستم کاربر ایجاد میکنیم تا کاربر نتواند مجددا لایک کند(در این کوکی مثلا میتونه id پست ذخیره بشه)

برای DisLike هم همینطور

پیاده سازیش دیگه با خودت

موفق ، پیروز و سر بلند باشی

zahraaaaaa
سه شنبه 13 اسفند 1392, 09:01 صبح
دقیقا من خودمم همین کارو کردم ولی تو تبدیل متغیر هام مشکل دارم چون روی C#‎‎‎‎‎‎‎‎تسلط ندارم
این کدیه که استفاده کردم:
tgallery1TableAdapter tc = new tgallery1TableAdapter();
Button b = (Button)sender;
int i= tc.relik(System.Convert.ToInt32(b.CommandArgument) );

i = i + 1;
tgallery1TableAdapter m = new tgallery1TableAdapter();
m.updatlik(int.Parse(b.CommandArgument),i);

zahraaaaaa
سه شنبه 13 اسفند 1392, 09:07 صبح
یه تابع تعریف کردم که id رو میگیره و مقدار ستون likرو بر میگردونه ومیریزه تو iبعد به iیکی اضافه میکنه و تو تابع بعدی با گرفتن id و i اون رو آپدیت میکنه...

Mohammad_dn
سه شنبه 13 اسفند 1392, 11:45 صبح
tgallery1TableAdapter tc = new tgallery1TableAdapter();

Button b = (Button)sender;

int i= tc.relik(System.Convert.ToInt32(b.CommandArgument) );

i = i + 1;

tgallery1TableAdapter m = new tgallery1TableAdapter();

m.updatlik(int.Parse(b.CommandArgument),i);
کد مبهمه

زهرا خانوم شما خودتون میگید که به C# تسلط ندارید و فکر میکنم تازه c# رو شروع کرده باشید .... ابتدا c# خودتونو قوی تر کنید..من یا دوستانه دیگه میتونن الآن سیستم لایک رو به شما بدن اما بهتره رو اصول پیش بری