PDA

View Full Version : حرفه ای: مصرف رم بالا

beh3000
سه شنبه 13 اسفند 1392, 11:46 صبح
سلام دوستان

میخواستم نظر بدین اینی که من میگم درسته یا نه ؟

وقتی با یکی از فریم ورک های php برنامه نویسی میکنیم سایتی که آخر سر حاصل میشه مصرف رم سرورش بالاتر از حالتی است که بدون فریم ورک نوشته میشه درسته ؟

سوال : کلا چه چیزهایی توی مصرف رم سرور تاثیر داره ؟

سوال : راه های کم کردن و بهینه کردن مصرف رم ؟

من یک سایتی رو با فریم ورک codeigniter بصورت تستی راه اندازی کردم و چون از سرور ابری استفاده میکنم لحظه ای میتونم نمودار بگیرم وقتی چند صفحه از سایت رو باز میکنم نمودار مصرف رم میزنه بیشترین حالت مصرف 27 مگابایت !! فک کنم زیاده نه ؟

و بهینه ترین فریم ورکی که میشناسین ؟ از همه نظر بهینه باشه ...

همه دوستان نظرشون رو بگن لطفا

beh3000
سه شنبه 13 اسفند 1392, 15:10 عصر
دوستانی که باتجربه هستند نظرشونو بگن لطفا

2undercover
سه شنبه 13 اسفند 1392, 15:35 عصر
بهینه ترین فریم ورک PHP تا جایی که من می دونم، Phalcon هست. می تونید بنچمارک های این فریم ورک رو اینجا ببینید:
http://docs.phalconphp.com/en/latest/reference/benchmark/hello-world.html

MMSHFE
سه شنبه 13 اسفند 1392, 15:59 عصر
البته این فریمورک از اونجا که با C نوشته شده و بصورت یک افزونه باید نصب بشه، روی خیلی از هاستها (بخصوص هاستهای اشتراکی) قابلیت نصب نداره چون همه جا به راحتی نمیشه ارائه دهنده هاست رو متقاعد کرد که Extension فریمورک رو روی PHP سرور نصب کنه. توی فریمورکهایی که با خود PHP نوشته شدن، Performance فریمورک Yii خوبه.

beh3000
سه شنبه 13 اسفند 1392, 21:26 عصر
در مورد مصرف رم چیزی نگفتین دوستان ؟؟؟ واسم خیلی مهمه ها ... بجنبید

MMSHFE
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 07:57 صبح
مصرف RAM بطور کلی وقتی از فریمورک استفاده میکنید، از حالت بدون فریمورک بیشتره (البته اگه کد بدون فریمورکتون رو اصولی نوشته باشین و بهینه باشه) ولی باز هم ازنظر مصرف حافظه، Yii و Laravel جایگاه خوبی دارن.