PDA

View Full Version : مسنجر

iranboy
شنبه 06 دی 1382, 14:31 عصر
سلام
چطوری میشه یک مسنجر مثل یاهو مسنجر ساخت ؟
چی شده هیچ کس نمی دونه :P . واسه همین می گم دلفی به درد نمی خوره . من با ویژوال بیسیک دات نت یه دونه خوبش را ساختم . خوب اگه شما می تونید با دلفی بسازید :D .

Gladiator
شنبه 06 دی 1382, 16:54 عصر
چطوری میشه یک مسنجر مثل یاهو مسنجر ساخت ؟

شما اگر با همونی که گفتی ساختی پس میدونی که باید چی بنویسی ٬ حالا اگر با دلفی بلد نیستی بنویسی مشکل خودته !

jirjirakk
شنبه 06 دی 1382, 22:04 عصر
1- عزیز من بچه ها گفتن که خود دلفی یکی از مثالاش هستش
2- آقای گلادیاتور یدونه دارن مینویسن آخراش هم هستن
3- بی خیال کل کل که تو قسمت دلفی سوسکت میکنن ها :mrgreen:

khafanovich
سه شنبه 09 دی 1382, 21:17 عصر
گلادیاتور عزیز سلام.دقیقا من هم دارم یک مسنجر برای سایتم مینویسم ...اونم با دلفی.
فقط یک سوال داشتم و اونهم در مورد indy هست.
آیا برای ایجاد یک ارتباط دو طرفه باید حتما در سمت Client و serverاز دو کامپوننت idtcpclinet و idtcpserverاستفاده کرد یا تنها با استفاده از یک tcpclient در Client و یک tcpserverدر سرور میتوان این کار را انجام داد.
در مثال خود دلفی (مثال indy chat) فقط از یک tcp client در سمت client و یک tcp server در سمت سرور استفاده کرده است.منطق نسبتا پیچیده ای بکار برده است.در ضمن برنامه خود بخود Freez میشود؟ میخواستم نظرتون رو بدونم.

Gladiator
سه شنبه 09 دی 1382, 22:47 عصر
دوست عزیز با سلام

شما برای یک ارتباط 2 طرفه باید از هر دوی اون کامپوننتها استفاده کنی . اونی که توی مثالهای دلفی هست یک Chat Room ساخته که کلاینتها به Chat Room پیام میفرستند و به یک روش خاص که من توی همین بخش دلفی با عنوان ( Message Broadcasting ) مطرح کردم و از دوستان راهنمایی خواستم پیامها رو به کلاینتها میفرسته . ( پخش میکنه ) .

ولی در مجموع برای ارتباط بین 2 کامپیوتر به راحتی از هر 2 کامپوننت استفاده میکنی و خیلی راحت جواب میگیری .

اگر لازم داشتی بگو تا همینی که فعلا نیمه کاره توی دستم دارم رو بعنوان مثال برات بفرستم .
موفق باشی .
گلادیاتور .

khafanovich
سه شنبه 09 دی 1382, 23:15 عصر
ممنون .راستی شما میدونید چرا اون مثال freez میشه؟

Gladiator
سه شنبه 09 دی 1382, 23:40 عصر
من اصلا چکش نکردم . ولی شما میتونی مرحله به مرحله همون مثال رو چک کنی و به نتیجه برسی .

موفق باشی .
گلادیاتور .

مهدی کرامتی
چهارشنبه 10 دی 1382, 00:28 صبح
اون مثال فقط در Windows XP و احتمالا 2000 فریز میشه، چون احتمالا Firewall ویندوز جلوی ارتباط اونو میگیره یا در اون اخلال ایجاد میکنه.
البته در اینباره مطمئن نیستم.

Inprise
چهارشنبه 10 دی 1382, 07:36 صبح
باصطلاح فریز شدن مرتبط است با Thread های داخلی سوکت سرور و کلاینت های ایندی - برای حل این مشکل فقط کامپوننت آنتی فریز را را در قبل یکبار کانسترکت کنید .

SReza1
چهارشنبه 10 دی 1382, 22:17 عصر
اون مثال در همه ویندوزها کار نمکنه!!!
اگه ویروس کشایی که فایروال دارند داشته باشی نمیشه!!!!!!!!!!!!!! :shock:

khafanovich
پنج شنبه 11 دی 1382, 05:55 صبح
دوست Inpriseمن از کامپوننت آنتی فریز استفاده کردم ولی مشکل حل نشد :roll:
این ایندی هم دهنه مارو آسفالت کرد. :D

pad_kay
یک شنبه 11 مرداد 1383, 11:49 صبح
اون مثال در همه ویندوزها کار نمکنه!!!
اگه ویروس کشایی که فایروال دارند داشته باشی نمیشه!!!!!!!!!!!!!! :shock: