PDA

View Full Version : ساخت منو آبشاری

reza303
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 09:45 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
این عکس رو ببینید :
http://upolo.ir/images/p121394_.png

جدولی داخل دیتابیس ایجاد کردم به فیلد های :
id_menu
title_menu
address_menu
img_menu
radif_menu
level_menu

آی دی که همون آی دئی هست . فیلد دوم نام منو میشه و فیلد سوم هم آدرسش
فیلم چهام هم عکس کنار منو می خوام باشه که داخل عکس با css تعریف کردیم و میخواییم اینم قابل مدیریت باشه .
ردیف منو مثلا اگر 0 بود داخل منو اصلی هست و اگر 1 بود زیر مجموعه منو 0 هست و اگر 3 بود زیر مجموعه منو 1 باشه .
level هم برا اینکه اگر 0 بود برا پنل ادمین به نمایش در بیاد و اگر 1 بود برا پنل کاربر به نمایش در بیاد

کد های html که آماده شده :

<li id="tables"><a href="tables.html"><i class="icon-th-large"></i> TABLES</a></li>
<li class="divider-vertical"></li>
<li class="dropdown">
<a class="dropdown-toggle" data-toggle="dropdown" href="#" id="formElements"><i class="icon-user"></i> کاربران </span></a>
<ul class="dropdown-menu">
<li><a href="common-form.html" tabindex="-1">مدیران</a></li>
<li><a tabindex="-1" href="validation-form.html">دبیران</a></li>
<li><a tabindex="-1" href="form-wizard.html">دانش آموزان</a></li>
<li><a tabindex="-1" href="form-wizard.html">اولیاء</a></li>

الان کد های پی اچ پی شو نمی دونم چه طور شروع کنم

***BiDaK***
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 12:23 عصر
2 کجا رفت:دیی
اگر 3 بود زیر مجموعه ی جی دقیقا میشه؟
میتونی به این شکل عمل کنی که یک parent داشته باشن که اگر صفر بود در منوی اصلی و اگر آیدی (به غیر از صفر) بود زیر مجموعه ی همون parent که در جدول مشخص شده باشه.
مثلا طبق عکس کاربران parent = 0 و آیدی کاربران برابر 0 پس در منوی اصلی قرار داره. و همینطور tables آیدی 2 و parent = 0
چون مثال و فرض میگیریم به این ترتیب وارد یک جدول در دیتابیس شده اینجوری میگم.
مدیران: آیدی 3 و parent = 1 => یک برابر آیدی کاربران هست و صفر هم نیست پس زیر مجموعه ی کاربران میشه و بقیه هم به همین صورت.
حالا اگر یک فیلد شد مثلا وظایف : آیدی 4 و parent = 3 چون parent برابر با آیدی 3 یعنی مدیران است , زیر مجموعه ی مدیران میشه.
برای نمایش یه کلیتی قبلا گذاشته بودم.اینجارو (http://barnamenevis.org/showthread.php?442853-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7&p=1981418&viewfull=1#post1981418)ببین.
البته تو این مثال تعداد زیر دسته هارو میدونیم و میتونیم حلقه هارو جلوتر هم ببریم به همین روال.