PDA

View Full Version : سوال: حالا چکار کنم!

MNDsoft
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 11:20 صبح
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
من مدتیه که شروع به یادگیری طراحی سایت کردم و الان تقریبا html5 و css3 و javascript رو بلدم و می تونم با اینا یه صفحه ی خوب بسازم. از طرف دیگه یه چیزایی از php و asp هم بلدم.
من تا حالا این چیز ها رو به صورت تفریحی دنبال می کردم اما حالا می خوام از چیز هایی که تا حالا یاد گرفتم تو یه کار استفاده کنم.
اما الان نمیدونم باید چکار کنم!
می خواستم بدونم دوستانی که شغلشون طراحی سایته وقتی یه پیشنهاد کار پیدا می کنن کارشون رو از کجا شروع می کنن یعنی روال کاریشون از بعد پیشنهاد شدن کار تا وقتی که پروژه رو تحویل میدن چیه! یعنی من اگه الان بخوام کار طراحی سایت رو به صورت عملی و واسه کسب درآمد ادامه بدم، باید چه چیزهایی بدونم و کلا باید چکار کنم!؟
خیلی ممنون میشم که دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن.

e_a_23
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 11:53 صبح
من پیشنهاد می کنم که واسه خودتون نمونه کار درست کنید. اول یه موضوع واسه سایتتون در نظر بگیرید. بعدش برید انواع سایت های ایرانی و خارجی با اون موضوع رو ببینید و ایده بگیرید. بعد طرحی رو که تو ذهنتون هست احیانا رو روی کاغذ پیاده کنید. بعدش این طرح رو تو یه محیط گرافیکی مثل فتوشاپ پیاده کنید. بعدشم که تبدیل به کد و تست در مرورگرهای مختلف. همیشه هم آدم به سورس های خوب نیاز داره. چون ممکنه چیزهایی رو فراموش کرده باشید. من پیشنهاد می کنم از سایت www.w3schools.com و سایت جدید و فارسی شده ی اون یعنی: www.beyamooz.com استفاده کنید.

SlowCode
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 13:39 عصر
سلام
پیشنهاد میکنم کسانی که طراحی و برنامه نویسی سایت رو خودشون انجام میدن مرحله PSD رو حذف کنن بهتره!
چون الان که من حساب میکنم یه PSD زدن به اندازه کدزنی HTML , CSS وقت میگیره!
پس یه مرحله اضافه است!
اما چرا این مرحله انجام میشه؟ مزیت PSD زدن زمانی مشخص میشه که طراح قالب با کدنویس سمت کلاینت جدا باشه!
مثلا تو شرکت های نسبتا بزرگ کاربرد داره.
ولی واسه ما اصلا به صرفه نیست که بیاییم کلی وقت بزاریم PSD بزنیم بعد دوباره همون وقت رو بزاریم و کدزنی کنیم!
شاید بگین تو قالب PSD نظرات مشتری رو به راحتی میشه اعمال کرد! ولی طبق تجربه ای که داشتم زمان اعمال تغییرات هردوتاشون مساوی هست، حتی گاهی اوقات تغییرات html,css زمان کمتری نیاز داره.

e_a_23
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 14:06 عصر
کاملا موافقم با حرفتون. ولی هیچ چاره ای نداریم. حاضر نیستن به یه نفر دیگه پول بدن واسه پی اس دی زدن.