PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجکس آپلود

beh3000
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 13:30 عصر
سلام دوستان

من الان میتونم یگ فایل رو با ایجکس آپلود کنم و درصد پیشرفت ( progress bar ) هم نمایش داده میشه ولی مشکل من ...

فایل های mp3 که آپلود میکنم رو بعد از آپلود با ffmpeg تبدیل میکنم و از طریق ftp آپلود میکنم روی فایل هاستینگ خودم ... حالا مشکل اینه که بعد از آپلود فایل درصد پیشرفت به 100 درصد میرسه من میخوام بعد از کامل شدن انتقال ( آپلود فایل + تبدیل فایل + آپلود به فایل هاستینگ ) درصد به 100 برسه

به نظرتون چی کار کنم ؟؟؟ گیر کردم توش

beh3000
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 18:01 عصر
دوستان من الان گیر کردما ... یه چیزی بگین دیگه ؟!

us1234
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 18:09 عصر
راهش خیلی سخته
اون 100 درصد که onprogress بهت میده و نشان میدی اون فقط برای ارسال فایل روی سرور می باشد . بقیه مراحل داره توی سرور انجام میشه . باید با یک فرمول که دقیق نمیدونم چطوری میشه ! محاسبه کنی چه بخش اون درصد مربوط به آپلود میشه وقتی آپلود تمام شود اون میزان بار جلو رفته باشه بقیه اش هم بر اساس همون فرمول باید محاسبه بشه و بعد از اتمام هر مرحله به همون میزان بار را جلو بکشی .

یکم خودت و بقیه دوستان همفکری کنن شاید به نتیجه ای رسید.

beh3000
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 19:22 عصر
یه فرمول ثابت نمیشه درآورد چون بار سرور در زمانهای مختلف متفاوته .... مثلا اون زمان تبدیل کردن mp3 شاید بشه از روی مدت زمان فایل و bitrate حدس زد مثلا میگیم هر یک دیقه یک ثانیه طول میکشه ... ولی اگه بار سرور بیشتر باشه ( یعنی کاربرای بیشتری آنلاین باشن ) این زمان بیشتر میشه چون cpu بار بیشتری روی دوشش هست ... در مورد آپلود به فایل هاستینگ هم همینطوره شاید یه موقع اینترنت سرور 10 مگ باشه و با تمام سرعتش بتونه برای فایل هاستینگ این فایل رو بفرسته شایدم یه موقع کاربرا داشتن استفاده میکردن و با سرعت 5 مگ بتونه بفرسته !