PDA

View Full Version : زمان بندی ارسال ایمیل جهت جلوگیری از بلوکه شدن

omid_student
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 19:08 عصر
سلام
اقا به خدا اعصابم خرابه
برای چهارمین بار به خاطر ارسال ایمیل سایتم بلوکه شد
چیکار کنم بلوک نشه
سرور میگه همزمان 5 تا ایمیل و هر ساعت 100 تا و هر یک روز 500 تا
چیکار کنم داداشا?

plague
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 21:06 عصر
ایمیل هات رو همه میریزی توی یک تیبل
یه فیلد اضافه میکنی به تیبل که به عنوان فلگ عمل کنه که کدوم ها ارسال شدن مثلا فیلد send
بعد میدی به کرون جاب هر 5 دقیقه یکبار مثلا 10 تا از این ایمیل ها رو بگیره از تیبل که مقدار فیلد send اونها 0 هستش و براشون ایمیل ارسال میکنی و بعد مقدار send رو 1 میکنی برای اون 10 تا
انقد ایمیل میفرستی تا برای همه ارسال بشه و مقدار send همه 1 بشه
اونوقت میفهمی که برای همه ارسال شده و ریست میکنی send رو و 0 میکنی برای همه

us1234
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 22:11 عصر
ایمیل هات رو همه میریزی توی یک تیبل
یه فیلد اضافه میکنی به تیبل که به عنوان فلگ عمل کنه که کدوم ها ارسال شدن مثلا فیلد send
بعد میدی به کرون جاب هر 5 دقیقه یکبار مثلا 10 تا از این ایمیل ها رو بگیره از تیبل که مقدار فیلد send اونها 0 هستش و براشون ایمیل ارسال میکنی و بعد مقدار send رو 1 میکنی برای اون 10 تا
انقد ایمیل میفرستی تا برای همه ارسال بشه و مقدار send همه 1 بشه
اونوقت میفهمی که برای همه ارسال شده و ریست میکنی send رو و 0 میکنی برای همه

قبلا مشابه این روش را برای ایشان در این تاپیک ارسال کردم

لینک تایپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?443428-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86&p=1983772&viewfull=1#post1983772)

ولی فکر کنم قصد ارسال ایمیل انبوه ندارد و مثلا یوزر که پیام میده ایمیل ارسال میشه و تعداد ایمیل هایی به این شکل زیاد شده و مشکل پیش اومده . نه اینکه خودش قصد ارسال داشته باشه .

plague
جمعه 16 اسفند 1392, 15:22 عصر
این روش هم کارش کم و بیش همونه
من یه سیستم نوشته بودم که مرتب به کاربر ها باید اطلاع رسانی میکرد از طریق ایمیل تغییرات اکانتشون و تغییرات پولشون که گزاشته بودن تو سایت رو و نزدیک چند هزار کاربر داشت و همین مشکل براش پیش اومد

مثلا یه تغییری تو محتوای سایت بوجود میومد یکدفعه چند صد نفر حساب مالیشون تغییر میکرد و باید به اطلاعشون میرسید

کاری که من کردم این بود که بجای ارسال ایمیل در همون لحظه
متن و عنوان و دریافت کننده ایمیل رو میریختم تو دیتابیس
و یه کرون جاب گزاشتم که هر دقیقه چند تا از دیتابیس بخونه و ارسال کنه و بعد هم حذفشون کنه

omid_student
جمعه 16 اسفند 1392, 15:24 عصر
این روش هم کارش کم و بیش همونه
من یه سیستم نوشته بودم که مرتب به کاربر ها باید اطلاع رسانی میکرد از طریق ایمیل تغییرات اکانتشون و تغییرات پولشون که گزاشته بودن تو سایت رو و نزدیک چند هزار کاربر داشت و همین مشکل براش پیش اومد

مثلا یه تغییری تو محتوای سایت بوجود میومد یکدفعه چند صد نفر حساب مالیشون تغییر میکرد و باید به اطلاعشون میرسید

کاری که من کردم این بود که بجای ارسال ایمیل در همون لحظه
متن و عنوان و دریافت کننده ایمیل رو میریختم تو دیتابیس
و یه کرون جاب گزاشتم که هر دقیقه چند تا از دیتابیس بخونه و ارسال کنه و بعد هم حذفشون کنه
ممنون دوست عزیز یه سوال دارم
سرور ها فقط روزانه 500 تا ایمیل میذارن بفرستیم شما چطور به هزار تا فرستادین

us1234
جمعه 16 اسفند 1392, 16:43 عصر
ممنون دوست عزیز یه سوال دارم
سرور ها فقط روزانه 500 تا ایمیل میذارن بفرستیم شما چطور به هزار تا فرستادین

اگر سرور اختصاصی داشته باشید ( حتی فکر کنم وی پی اس هم بشود ) هیچ محدودیتی در استفاده از توابع ، سخت افزار و ... ندارید کامل اختیارش دست شماست .
اون مشکل که شما دارید توسط هاستینگ این محدودیت اعمال شده است چون هاست اشتراکی می باشد و استفاده زیاد ممکن است سرور را دان کند .

plague
جمعه 16 اسفند 1392, 22:47 عصر
همونطور که دوستمون گفتن من سرور اختصاصی دارم و هیچ محدودیتی برای ارسال ندارم از طرف سرور
شما هم کرون جابت رو جوری تنظیم کن که روزی 500 تا بیشتر نفرسته
مثلا هر 5 دقیقه اگه 2 تا ایمیل بفرستی در روز میشه 432 تا ایمیل