PDA

View Full Version : انتخاب زبان مناسب برای پورتال

vapa_71
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 12:58 عصر
سلام دوستان عزیز چند تا سوال دارم اگه میشه به صورت تخصصی و علمی جواب بدین

1- بهترین زبان برای طراحی وبسایت با مشخصات و امکانات زیر کدام گزینه است

- وبسایت مربوط به یک اداره است که از نرم افزار های تحت ویندوز با بانک اطلاعات SQL استفاده میکنه و نیاز داره که اطلاعات موجود در بانک این نرم افزار ها استفاده کنه مثلا بتونه از طریق سایت فیش حقوقی کارمندان رو چاپ کنه و ....
- نیاز به وصل کردن پنل پیامک ( ارسال و دریافت ) داره
- نیاز به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری داره (هر واحد از اداره بتونه به سوال های مشتری ها جواب بده در واقع همون سیستم ارسال و دریافت تیکت)
2- اصولا چه زمانی از PHP و چه زمانی از ASP.net استفاده میشه
3- آیا سیستم های مدیریت محتوای رایگان (مثل جوملا ) قدرت انجام چنین کاری رو دارن ؟ اگه ندارن چرا ؟ اگه دارن چطور ؟

tamafi6
جمعه 16 اسفند 1392, 11:00 صبح
سوال اول تاجایی که امکان داشته باشه بهتره ازasp استفاده نشه وphp بسیارمناسب تره .
سوال دومتون یک مبحث کامل وطولانی میخواد.
سوال سوم بله سیستم مدیریت محتوای جوملا این قدرت راداره البته باآمدن دروپال جوملاداره موقعیتش به خطرمیافته.

vapa_71
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 12:20 عصر
توضیحات بیشتر و قانع کننده میخوام دوستان

r4hgozar
پنج شنبه 22 اسفند 1392, 14:46 عصر
دوست عزیز.من تقریبا حدود 6 ماه درباره این ها تحقیق کردم.من فقط حرف اساتیدی که دی این زمینه کار کردن رو براتون می گم و تجربه خودم.یک جواب کلی به سوالتون میدم بعد میرم دونه دونه جواب میدم. شما با هر زبان برنامه نویسی منظورم php و asp بر مبنای c# می تونین تمام این کار ها رو انجام بدین. اما اون بشته به توانایی شما داره که تا چه مقدار تو اون شاخه مهارت دارین. این زبانها فقط سینتکس هاشون تفاوت داره. با هر دوتاشون میشه همه کارکرد. اما asp و c# وابسته به ویندوز هستن. اما php به سیستم عامل خاصی وابسته نیست.اما درباره سوال 1: 1 رو که گفتم. اما اگه می خواین نرم افزار واسه ویندوز بنویسین سی شارپ بهتره. هر چند که با php هم میشه.2: فرق نداره. بستگی به مهارت شما داره.3. تا اوجایی که من خیر دارم اکثر این ها رو میشه انجام داد. حتی با وردپرس. البته من بخش بتونه از طریق سایت فیش حقوقی کارمندان رو چاپ کنه و ....رو فکر نکنم بشه انجام داد.موفق باشید